آتش زیر خاکستر مدیریت در مهد مبارزه ایران تغییر می کند


به گزارش خبرنگار مهر، در چهارمین روز از مهرماه از سوی فدراسیون کشتی، امید شایگان به عنوان سرپرست هیئت کشتی استان مازندران منصوب شد. به این ترتیب اصغری محمدیان رئیس اسبق هیئت کشتی استان در کمال تعجب و در حالی که هنوز دوران ریاست وی به پایان نرسیده بود، کنار رفت.
اصغری محمدیان در 13 تیرماه 1398 به عنوان رئیس هیئت کشتی این استان انتخاب شد و چند روز مانده به پایان دوره چهار ساله ریاست خود به پیشنهاد مدیر کل ورزش و جوانان مازندران از سمت خود برکنار شد. استان و تاییدیه فدراسیون کشتی.
تجربه نشان می دهد هرگونه عزل و نصب در راس هیات کشتی استان مازندران همواره با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده و بدون شک روزهای پرتلاطمی برای فدراسیون کشتی و اداره کل ورزش استان در پیش خواهد بود. در نتیجه این تغییر و دگرگونی حکمرانی را می توان آتشی زیر خاکستری نامید که به مهد کشتی ایران رسیده و در صورت وقوع می تواند متولیان این میدان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.
به هر حال اخراج اصغری محمدیان در حالی اتفاق افتاد که در مسابقات جهانی 2022 صربستان 8 نماینده کشتی آزاد و چند ملی پوش از استان مازندران بودند و خوش درخشیدند.
این بدان معناست که رئیس جمهور برکنار شده و همکارانش در طول فعالیت های خود در عرصه کشتی استان راه خود را به درستی طی کرده و در تمامی رده های سنی کشتی آزاد و فرنگی با رشد و نتایج مطلوب همراه بوده اند. اگرچه برخی معتقدند یکی از دلایل اصلی برکناری اصغری محمدیان عمل نکردن به وعده هایش در خصوص جذب منابع مالی و اسپانسر است، اما این همان نکته مبهمی است که به نظر می رسد اصغری محمدیان پاسخی برای آن ندارد!
وی در واکنش به خبر اخراجش به طعنه گفت شاید تقصیر او بوده که کشتی گیران مازندرانی بهترین عملکرد را در مسابقات جهانی پارسال داشته اند و شاید کشتی گیران آزاد و مازنی همیشه بهترین نتایج را در مسابقات مختلف کشوری کسب کرده اند! همچنین در دوران ریاست وی، کشتی استان موفق به میزبانی سه دوره مسابقات بین المللی شد.
البته پیشکسوت کشتی ایران و نایب قهرمان اسبق المپیک پس از اخراج عجیب و بی دلیل خود گفت تمام تلاش خود را برای پیشرفت کشتی مازندران انجام داده تا به لطف خداوند و حمایت همکارانش استان در تمامی رده های سنی بیشترین ملی پوش کشتی را خواهد داشت اما در نهایت نتوانست به سایر اهدافی که در برنامه بود دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید