آخرین نتایج انتخابات میان دوره ای ایالات متحده / بیشترین میزان مشارکت در نیم قرن اخیر


24 ساعت پس از پایان رای‌گیری، نتایج حاکی از برتری نسبی جمهوری‌خواهان در انتخابات مجلس نمایندگان و مساوی بودن در کنترل سنای آمریکا است که البته به نفع دموکرات‌ها تفسیر خواهد شد، زیرا سنا 50 به 50 است. به دلیل کنترل مجلس، سفید به معنای برتری دموکرات با “رای نهایی” معاون رئیس جمهور (کامالا هریس) است.

به گزارش ایسنا، بر اساس تحلیل دو موسسه NEP-Edison و از طریق خبرگزاری رویترز (NEP/Edison via Reuters)، جمهوری خواهان در رقابت برای مجلس نمایندگان که تمامی 435 کرسی در آن برای رای گیری قرار گرفته اند تاکنون 210 کرسی و دموکرات ها 192 کرسی به دست آورده اند.

آخرین نتایج انتخابات میان دوره ای ایالات متحده / بیشترین میزان مشارکت در نیم قرن اخیر

آبی: دموکرات ها

قرمز: جمهوری خواهان

حد نصاب کسب اکثریت مجلس نمایندگان 218 کرسی است. بنابراین جمهوری خواهان باید حداقل در 10 حوزه انتخابیه دیگر پیروز شوند. اتفاقی که با توجه به وضعیت کنونی سرشماری و آرایش حزبی حوزه های انتخابیه بسیار محتمل به نظر می رسد.

با این حال، کسب اکثریت مجلس نمایندگان برای جمهوری خواهان کمتر از انتظار آنها خواهد بود و احتمالاً آن حزب تنها با 5 تا 8 کرسی اکثریت کرسی ها را از دموکرات ها به دست خواهد آورد.

سرنوشت اکثریت سنا به ماه دسامبر و ایالت جورجیا بستگی دارد

در حالی که تا شامگاه چهارشنبه نتایج شمارش آرا 48 بر 48 مساوی در مجلس سنا را نشان داد، با برگزاری دور دوم انتخابات سنا در ایالت حساس آمریکای جنوبی جورجیا، سرنوشت اکثریت در این مجلس 100 کرسی محتمل است. . تا اوایل ژانویه 2023 مشخص نخواهد شد.

طبق قانون ایالت جورجیا، نامزدها برای پیروزی در انتخابات مقدماتی باید حداقل 50 درصد آرا را به دست آورند و اکنون با بیش از 96 درصد شمارش آرا، رافائل ورناک، سناتور فعلی آن ایالت که یک دموکرات است، با 49 درصد پیش است، اما از آنجایی که نتوانست به 50 درصد برسد، باید در حدود یک ماه – 6 دسامبر – با رقیب جمهوریخواه خود هرشل واکر رقابت کند.

واکر که زمانی بازیکن مشهور فوتبال آمریکایی بود، از حمایت دونالد ترامپ برخوردار است.

در جریان انتخابات میان دوره ای 2020، انتخابات سنای گرجستان نیز به دور دوم رفت و در آنجا بود که رافائل ورناک با شکست رقیب جمهوری خواه خود برای ورود به سنا و عملا اکثریت مجلس سنا، توانست تعداد کرسی های حزب خود را به 50 برساند. همزمان با پیروزی جو بایدن به دموکرات ها ارائه شد.

اکنون، دور دوم رقابت سنای ایالت جورجیا می تواند بار دیگر سرنوشت اکثریت سنا را تا اوایل ژانویه آینده به تعویق بیاندازد، مگر اینکه هر یک از طرفین موفق به کسب کرسی های جدید و بازگرداندن تعادل فعلی 50-50 در سنا شوند.

علاوه بر جورجیا، نتایج انتخابات سنا در سه ایالت دیگر هنوز مشخص نیست. آلاسکا، آریزونا و نوادا.

از بین این 3 کرسی، یکی مربوط به ایالت آلاسکا است که به دلیل قوانین پیچیده و روش رای گیری در آن، ممکن است تا 23 نوامبر (دو هفته دیگر) نتایج نهایی اعلام نشود، اما از آنجایی که در آلاسکا رقابت بین دو نامزدهای جمهوری خواه ادامه دارد. بنابراین، صرف نظر از نتیجه نهایی، کرسی سنای آلاسکا را باید جمهوری خواه دانست (یعنی قرمزها 49 کرسی و آبی ها 48 کرسی دارند).

– در جورجیا، رقابت بین رافائل ورناک، دموکرات فعلی، و هرشل واکر، جمهوری خواه، به دور دوم کشیده شد و این دو قرار است دوباره در 6 دسامبر رقابت کنند.

– در نوادا، شبکه‌های خبری آمریکایی مانند CBS که شریک بی‌بی‌سی است، هنوز نتایج را بسیار نزدیک و غیرقطعی می‌دانند.

– در آریزونا، نامزد دموکرات در حال حاضر پیشتاز است، اما نتیجه نهایی در این ایالت هنوز قابل پیش بینی نیست.

اگرچه نتایج کمتر از حد انتظار جمهوری خواهان بود، اما ترامپ یک “پیروزی بزرگ” را اعلام کرد.

دونالد ترامپ که برخلاف سنت روسای جمهور قبلی ایالات متحده، در انتخابات میان دوره ای کنگره بسیار فعال و متعهد بوده است، گفت که نتایج یک “پیروزی بزرگ” را برای او نشان می دهد.

او به رسانه‌های آمریکایی گفت: «اگرچه انتخابات از برخی جهات ناامیدکننده بود – تا آنجا که مستقیماً به من مربوط می‌شود، یک پیروزی بزرگ بود. در مجموع 219 برد در مقابل 16 باخت. چه کسی تا کنون موفق به کسب چنین نتایجی شده است.”

اشاره ترامپ به پیروزی نسبی نامزدهای مورد حمایت او در اردوگاه جمهوری خواهان است که تاکنون توانسته اند کرسی هایی را در مجلس نمایندگان به دست آورند و به احتمال زیاد اکثریت اندکی (کمتر از 10 کرسی از مجموع 435 کرسی) را به دست آورند. . کرسی ها) در مجلس نمایندگان زمانی که نتایج نهایی مشخص شد. خواهد آورد

با این حال، از آنجایی که از دست دادن اکثریت در یک یا هر دو مجلس کنگره پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در دهه های اخیر یک اتفاق تقریباً عادی بوده است، همانطور که نتایج تاکنون نشان می دهد، جو بایدن در اولین انتخابات کنگره پس از ورود به کاخ سفید منجر به بسیار بهتر توسط دونالد ترامپ (در سال 2018) و باراک اوباما (در سال 2010).

رسانه های آمریکایی که پیش از این ظهور “طوفان قرمز” در انتخابات کنگره را به نفع جمهوری خواهان پیش بینی می کردند، اکنون می گویند مشارکت بالای زنانی که به منظور مخالفت با لغو قانون سقط جنین به پای صندوق های رای رفتند، از شکل گیری این موج جلوگیری کرد و نتایج را در بسیاری از ایالت ها به نفع حزب دمکرات تنظیم کرد.

جو بایدن: نتایج انتخابات باعث شد نفس راحتی بکشم

جو بایدن در اولین حضور خود در مقابل دوربین ها و خبرنگاران پس از انتخابات گفت که در زمان اعلام نتایج توانسته نفس راحتی بکشد، به خصوص که او گفته بود «برخی از منکران صحت انتخابات» شکست خورده اند.

بایدن گفت: پس از یورش حامیان دونالد ترامپ به کنگره در 6 ژانویه سال گذشته، بسیاری از رهبران جهان نگران ثبات و دوام دموکراسی در ایالات متحده بودند و به گفته وی بازداشت مسالمت آمیز و مشارکت بالای مردم آمریکا در انتخابات دیروز نشان داد. که آنها “موثر و مستمر” بودند. “دموکراسی کاری” در ایالات متحده.

آنها می‌خواستند بدانند آیا ایالات متحده ثبات خواهد داشت؟ آیا ما هنوز همان دموکراسی هستیم که همیشه بوده ایم؟”

بایدن در ادامه به عملکرد حزبش در نظرسنجی یعنی دموکرات ها اشاره کرد و گفت که از آنجایی که از دست دادن یک کرسی در کنگره برای رئیس جمهور آینده و حزب او یک “اتفاق معمول” است، بنابراین دموکرات ها بسیار کمتر از میانگین معمول روسای جمهور گذشته هستند. یک کرسی از دست داد و این را می توان نشانه ای از عملکرد قوی حزب دمکرات در این انتخابات دانست.

وی در ادامه به از دست دادن تقریباً قطعی اکثریت مجلس نمایندگان اشاره کرد و گفت که در حالی که روابط محدودی با کوین مک کارتی، رهبر فعلی اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان دارد، اگر او به زودی نانسی پلوسی را جایگزین نانسی پلوسی کند و با او همکاری کند، اوضاع خوب پیش می‌رود. و قصد دارد با او تلفنی صحبت کند.

بادین در مورد احتمال نامزدی مجدد برای انتخابات 2024 و تلاش برای ماندن در کاخ سفید برای دور دوم گفت که قصد دارد با همسرش – جیل بایدن – به تعطیلات برود و بعد از روز شکرگزاری – 24 نوامبر – به این موضوع فکر خواهد کرد. و نتیجه او شروع سال آینده – 2023 – را اعلام کرد، اما اگر اکنون از او پرسیده شود، تمایل او فعلاً نامزدی است.

کوین مک کارتی، جانشین احتمالی نانسی پلوسی کیست؟

آخرین نتایج انتخابات میان دوره ای ایالات متحده / بیشترین میزان مشارکت در نیم قرن اخیر

همانطور که نتایج انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا نشان می دهد، جمهوری خواهان موفق خواهند شد اکثریت مجلس نمایندگان را از دموکرات ها بگیرند.

پست رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سومین پست قدرتمند در هرم دولت آمریکا است.

پس از رئیس جمهور و معاون او، رئیس مجلس نمایندگان قدرتمندترین شخصیت سیاسی در آمریکا محسوب می شود.

اگرچه این پیروزی کمتر از انتظار جمهوری خواهان و تنها با اختلاف کمتر از 10 کرسی خواهد بود، اما مسلم است که به زودی رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان، ریاست آن مجلس را از نانسی پلوسی دموکرات خواهد گرفت. و او کسی نیست جز کوین مک کارتی.

در این صورت مک کارتی که پیش از این رسما رایزنی ها را برای جلب حمایت جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری خود آغاز کرده است، به زودی سومین فرد قدرتمند در هرم دولت آمریکا خواهد شد.

کوین مک کارتی، 57 ساله، یکی از اعضای مجلس نمایندگان از کالیفرنیای مرکزی است.

او اولین بار در سال 2007 از حوزه انتخابیه بیکرزفیلد به مجلس نمایندگان انتخاب شد.

مک کارتی پس از ورود به کنگره توانست جایگاه خود را در حزب جمهوری خواه تقویت و بهبود بخشد، به طوری که از سال 2014 تا 2017 ریاست مجلس نمایندگان را که در آن سال ها اکثریت با جمهوری خواهان بود، بر عهده گرفت.

پس از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در سال 2018، زمانی که جمهوری‌خواهان اکثریت مجلس نمایندگان را به دموکرات‌ها واگذار کردند، او رهبر اقلیت آن مجلس شد، اگرچه رابطه بسیار نزدیکی با رئیس‌جمهور وقت – دونالد ترامپ – برقرار کرد. -صدا کرد رسانه های آمریکایی می گویند ترامپ او را «کوین مرد» خطاب می کند.

با این حال، بنا بر گزارش ها، در جریان هجوم ششم ژانویه به کنگره توسط حامیان دونالد ترامپ، کوین مک کارتی در یک تماس تلفنی شدید از دونالد ترامپ خواست تا مانع از ورود و هجوم هوادارانش به ساختمان کنگره شود.

با این حال، تنها چند روز پس از حمله 6 ژانویه، مک کارتی و دونالد ترامپ در اقامتگاه مجلل مارالاگو ملاقات کردند و به نام صلح و اتحاد عکس گرفتند.

مشارکت رای دهندگان آمریکایی در انتخابات میان دوره ای 8 نوامبر “دیدنی” و بالاترین میزان در نیم قرن گذشته گزارش شد.

دیدگاهتان را بنویسید