آذربایجان شرقی دومین قطب تولید سیب در کشور است


به گزارش خبرنگار مهر ، محمد باکر بیراوا ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: برداشت سیب از باغات این استان آغاز شده و پیش بینی می شود 600 هزار تن محصول از این باغ ها جمع آوری شود.
بی پروا افزود: سطح باغات سیب استان حدود 43 هزار هکتار است و آذربایجان شرقی رتبه دوم تولید و رتبه اول کیفی را دارد.
وی با بیان اینکه امسال به دلیل بارندگی های بهاره تولید سیب در استان کاهش یافته اما به دلیل بار کم از کیفیت بالایی برخوردار است افزود: سیب بیشترین محصول باغی تولید و کشت شده در استان است.
وی گفت: بیشتر سیب های تولیدی استان به کشورهای روسیه، هند، پاکستان، عراق و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود و امسال چین نیز به مشتریان سیب از ایران و آذربایجان شرقی اضافه شد.
بی پرا افزود: تعدادی از سیب های درجه سه استان نیز برای فرآوری و تبدیل به شیره به واحدهای فرآوری و بسته بندی کشور ارسال می شود.
معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مراغه نیز گفت: این دهستان رتبه نخست تولید سیب در آذربایجان شرقی را دارد و بیش از 40 درصد تولیدات استان در مراغه تولید می شود.
سعید خیر اندیش افزود: امسال تولید سیب در مراغه از 350 هزار تن به 270 هزار تن کاهش یافته است.
کارشناس باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز گفت: بیشتر سیب های این استان در دامنه های کوه سهند مراغه، بزگوش در میدان و میچو مرند تولید می شود.
حسین فروغی افزود: ماندگاری طولانی، رنگ و طعم خوب از ویژگی های سیب آذربایجان شرقی به دلیل کوهستانی بودن و ارتفاع زیاد باغات سیب است.
زمان برداشت سیب در استان از ابتدای مهر تا پایان آبان ماه است.

دیدگاهتان را بنویسید