آرامش در نوشهر برقرار است / بدون تنش و درگیری


ایرنا نوشت: در حالی که رسانه ها از درگیری و ناآرامی در نوشهر مازندران خبر می دهند، مشاهده عینی خبرنگار ایرنا نشان می دهد که آرامش در این شهر حاکم است و تنش و درگیری صحت ندارد.

به گزارش ایرنا، مراسم چهلمین سالگرد حنانه کایاکجوری یکی از قربانیان اغتشاشات اخیر شامگاه چهارشنبه بدون حادثه در مسجد محل سکونت وی در منطقه کرکردسر نوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مراسم با حضور تعدادی از اهالی و بستگان آن مرحوم در مسجد کرکردسر نوشهر برگزار شد.

در حال حاضر شهرستان نوشهر آرام است و تردد وسایل نقلیه و زندگی عادی مردم ادامه دارد و مورد خاصی گزارش نشده است.

حضور نیروهای امنیتی و انتظامی در خیابان های شهر دیده می شود تا از هر گونه ضرب و شتم ستیزه جویان جلوگیری شود.

سرهنگ اکبر درویشی فرمانده انتظامی نوشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهلمین مراسم حنانه کایاکجوری به خوبی و بدون دستگیری، مجروح و کشته شدن برگزار شد.

وی گفت: البته عده ای از فتنه گران قصد برهم زدن این مراسم را داشتند اما با دخالت و راهنمایی نیروهای امنیتی و انتظامی به خواسته خود نرسیدند.

والدین حنانه کیاکجوری یکی از قربانیان اغتشاشات اخیر در نوشهر با صدور بیانیه ای اغتشاشات برخی از فتنه گران مخل امنیت مردم و مجروح و کشته شدن تعدادی از هموطنان در آن شهر را محکوم کردند.

در این بیانیه این والدین آمده است: ما همواره دین محمدی و انقلاب اسلامی را دوست داشته ایم و اغتشاشات اخیر و هرگونه دخالت خارجی را محکوم می کنیم.

این بیانیه می افزاید: همانطور که می دانید مردم شریف و مسلمان ایران متاسفانه برای یک بار دیگر انتقاداتی که باید به صورت منطقی و بزرگوار مطرح می شد، متاسفانه با کمک اراذل و اوباش خارجی این اعتراض مختل شد.

پدر و مادر حنانه کیاکجوری در این بیانیه خاطرنشان کردند: در شعله های فساد، آتش افروزی و خشونت فرزند عزیزمان مرحومه حنانه کیاکجوری به مظلومانه و بی گناه جان باخت.

ایشان تصریح کردند: در این مدت در کنار محبت و همدلی که از سوی مسئولین و آحاد ملت ایران شاهد بوده ایم، شاهد دخالت مقامات رسمی کشورهایی بوده ایم که در رعب و وحشت انسانی و اقتصادی ملت ما نقش داشته اند. سال‌ها برای دستیابی به جاه‌طلبی‌های سیاسی خود با سفر بهشتی هانا و نام‌گذاری دختر عزیزمان آلوده شده‌اند.

این والدین همچون گذشته و در دوران انقلاب به صراحت اعلام کردند که این خانواده عشق خود را به دین محمدی و انقلاب اسلامی با تقدیم یک شهید و یک زن آزاده در راه دین و کشور نشان دادند. جمهوری اسلامی ایران پیروی کرده و طبق قوانین بین المللی مخالف هرگونه مداخله خارجی در این موضوع است.

دیدگاهتان را بنویسید