آرتین یک چهره جهانی خواهد شد


وزیر آموزش و پرورش گفت: شاهد تکریم شهدا در سراسر ایران بودیم و شاهد حضور بی سابقه مردم در خیابان ها و خشم و انزجار آنان از عاملان حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) و معاندین بودیم.

یوسف نوری شامگاه شنبه 16 آبان در سفر به شیراز و در حاشیه مراسم بزرگداشت شهدای حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) و شهادت سه دانش آموز این امر را تسلیت گفت. حادثه ناگوار: آنچه رخ داد نشانه کینه عمیق استکبار جهانی و گروه تکفیری داعش از جمهوری اسلامی ایران است.

به نقل از آموزش و پرورش فارس، نوری افزود: این گونه اقدامات از جمله حادثه تروریستی حرم شاهچراغ و خرابکاری معاندین ناشی از دشمنی آنان با کل مردم ایران به ویژه دانش آموزان است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فرا رسیدن 13 آبان گفت: دانش آموز ما حسین فهمیده دیروز در راه دین و دیار خود جان خود را از دست داد و امروز چند تن از دانش آموزان ما در حرم احمد بن موسی (ع) به شهادت رسیدند.

نوری خاطرنشان کرد: خوشبختانه دیروز و امروز شاهد گرامیداشت مقام شامخ شهدا در سراسر ایران بودیم و شاهد حضور بی سابقه مردم در خیابان ها و خشم و انزجار آنان از عاملان حمله تروریستی به حرم شاهچراغ(ع) بودیم. ) و شورشیان.

وزیر آموزش و پرورش با حضور در منزل شهید سراداران که سه عضو خانواده وی در حمله تروریستی شاهچراغ (ع) به شهادت رسیدند، گفت: آرتین سرداران امروز یک چهره جهانی در مظلومیت است و تلاش می کنیم در علم و دانش جهانی باشیم. فناوری فردا..

نوری افزود: برای پیشرفت آرتین از پیش دبستانی به مراحل بعدی از همکاری و برنامه ریزی برای تحصیل در بهترین شرایط دریغ نخواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هشتم آبان روز جوان و سالروز شهادت حسین فهیمه، سیزدهم آبان روز دانش آموز و روز جهانی استکبار ستیزی است، چهارم آبان نیز سه دانش آموز کشته شدند، بنابراین آبان ماه دانش آموزان است.

نوری در دیدار با این کودک قربانی عملیات تروریستی تاکید کرد: ما به آرتین کمک می کنیم تا برای بهبودی او انواع خدمات پزشکی را دریافت کند.

وی پس از بررسی دست نوشته های شهید مرید آرشام سرایداران برادر آرتین ادامه داد: آثار شهید مرید آرشام برادر آرتین را دیده ام، این جوان شهید نخبه بود و آثار مختلفی داشت.

وزیر آموزش و پرورش ضمن تجلیل از این دانش آموز فوتی، با بازماندگان این نوجوان ابراز همدردی کرد.

نوری همچنین در سفر به شیراز از تعدادی از مجروحان حادثه تروریستی حرم شاهچراغ از جمله پدر دانش آموز شهید علی اصغر لری گوئینی در بیمارستان مسلم این شهر عیادت کرد.

وی ضمن محکومیت این جنایت گفت: این حادثه نشان داد که دشمن برای توقف پیشرفت کشور و از بین بردن امنیت و آرامش مردم کشور از هیچ جنایتی دریغ نخواهد کرد.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این برنامه شهادت فرزند دانش آموز فقید علی اصغر علی گوئینی را به پدرش تسلیت گفت.

دیدگاهتان را بنویسید