آلمانی ها باید مصرف انرژی را 20 درصد کاهش دهند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کلاوس مولر، رئیس سازمان تنظیم مقررات انرژی آلمان اعلام کرد برای مقابله با کمبود گاز در ماه های سرد، آلمانی ها باید حداقل 20 درصد مصرف انرژی را کاهش دهند.
به گزارش رویترز، گازپروم روسیه صادرات گاز به آلمان از طریق خط لوله نورد استریم 1 را 20 درصد از ظرفیت تولید خود کاهش داده است، اقدامی که فشار را بر بزرگترین اقتصاد اروپا برای صرفه جویی در گاز در فصل زمستان افزایش داده است.
به گفته مولر، آلمان همچنین باید صادرات گاز به کشورهای همسایه را 20 درصد کاهش دهد و 10 تا 15 گیگاوات در ساعت گاز وارد کند تا در فصل زمستان با کمبود گاز مواجه نشود.
این مقام آلمانی در ادامه تاکید کرد: اگر صرفه جویی زیادی نکنیم و گاز بیشتری وارد نکنیم قطعا با مشکل مواجه خواهیم شد.
به دنبال افزایش تنش بین روسیه و کشورهای اروپایی بر سر عملیات نظامی روسیه در اوکراین و اقدامات متقابل برای کاهش عرضه گاز روسیه در مواجهه با تحریم های گسترده غرب، وزرای انرژی اتحادیه اروپا در اوایل ماه اوت به یک توافق سیاسی در مورد چارچوب این طرح برای کاهش مصرف گاز دست یافتند.
بر اساس این قرارداد، کشورهای اروپایی به منظور کاهش وابستگی به سوخت و انرژی روسیه، مصرف گاز خود را از آگوست 2022 تا مارس 2023 به میزان 15 درصد کاهش داده و در نتیجه از روسیه گاز وارد خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید