آلن جکسون نبرد خود با بیماری شارکو ماری توث را روشن می کند


آلن جکسون خواننده مشهور آمریکایی تقریبا یک دهه پیش به بیماری شارکو ماری توث مبتلا شد. اما او فقط یک سال پیش در مورد وضعیت خود صحبت کرده بود. بیماری Charcot-Marie-Tooth (CMT) یک نوروپاتی حرکتی و حسی است که از طریق ژن ها منتقل می شود.

این یکی از شایع ترین بیماری های ارثی عصبی است و از هر 2500 نفر در سراسر جهان یک نفر را مبتلا می کند. علامت اصلی این بیماری از بین رفتن تدریجی حس لامسه در قسمت های مختلف بدن و همچنین از بین رفتن بافت عضلانی است.

با پیشرفت بیماری، حتی راه رفتن و حفظ تعادل به آرامی دشوار می شود. CMT یک بیماری تهدید کننده زندگی نیست، اما برای شومنی مانند آلن جکسون، می تواند زندگی را دشوار کند زیرا حرکت و تعادل او با پیشرفت بیماری دشوار می شود.

آلن جکسون در مورد مبارزه خود با بیماری شارکو ماری توث صحبت کرده است

جکسون اعتراف کرد که همیشه تمایلی به صحبت آشکار در مورد وضعیت خود با طرفدارانش نداشته است. CMT مادربزرگ و خواهرش را نیز تحت تأثیر قرار داد.

آلن جکسون نبرد خود با بیماری شارکو ماری توث را روشن می کند

همسرش دنیس جکسون در طول زندگی و زندگی حرفه ای او پشتیبان ثابتی بوده است. حتی پس از تشخیص، او ستون ثابت آرامش و تشویق بود.

آنها در سال 1979 پس از رابطه عاشقانه خود در دبیرستان ازدواج کردند و سپس در سال 1998 از هم جدا شدند، اما هر دو بعداً آشتی کردند. اولین آلبوم جکسون در سال 1990 منتشر شد و با عنوان اینجا در دنیای واقعی نامگذاری شد که به موفقیت بزرگی در ایالات متحده تبدیل شد.

او سه بار توسط انجمن موسیقی کشور به عنوان هنرمند سال انتخاب شده است و همچنین حدود 40 میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخته است.

دنیز گفته بود که هر دوی آنها در کنار یکدیگر هستند وقتی هر کدام از آنها با شرایط سختی روبرو می شوند و این یک “زندگی افسانه ای” عالی برای هر دوی آنها است. جکسون در سخنرانی پذیرش خود در جایزه یک عمر دستاورد در جوایز انجمن موسیقی کشور، گفت که همسرش حدود 40 سال گذشته با او بوده است و آنها از دوران نوجوانی در دبیرستان شروع کردند.

او همچنین از او به خاطر تلاش برای دوست داشتن او و تلاش برای پشت سر گذاشتن روزهای سخت و پشت سر گذاشتن آنها با هم تشکر کرد. دنیز در سال 2007 خاطرات خود را با عنوان It’s All About Him: Finding the Love of My Life منتشر کرد.

آلن در سال 2022 اعلام کرد که تور Last Call را پس از صحبت در مورد وضعیت خود انجام خواهد داد، اما به طرفداران گفت که این تور خداحافظی او نخواهد بود. او گفت که حفظ تعادل در مقابل میکروفون برایش سخت بوده و حتی راه رفتن روی صحنه برایش سخت شده است.

از آنجایی که این بیماری مربوط به بیماری پارکینسون است، حرکت و تعادل با پیشرفت آن تحت تاثیر قرار می گیرد. خوانندگان مشهوری مانند مرل هاگارد، چارلی پراید، لورتا لین و جورج جونز از محبوب ترین های جکسون بودند و او می خواست تا جایی که می تواند با آواز خواندن راه آنها را ادامه دهد.

او به برنامه ریزی یک تور دوران بازنشستگی اعتقادی ندارد زیرا معتقد است این چیزها “چندین” هستند. او مجبور شد دو تور از تورهای اکتبر 2022 خود را به تعویق بیاندازد و به طرفدارانش گفت که سعی نخواهد کرد آنها را ناامید کند. بنابراین او قطعاً اگر بتواند بازی خواهد کرد و تلاش می کند تا نمایش را هر چه زودتر اجرا کند.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵تسلیت افراد مشهور پس از مرگ لورتا لین

🔵مرگ رابی کولترین – اما واتسون در پست خود به او ادای احترام می کند

آلن جکسون در سال 2010 وارد تالار مشاهیر هالیوود شد و در سال 2017 به تالار مشاهیر موسیقی کشور اضافه شد.

در ایالات متحده تخمین زده می شود که حدود 126000 نفر به بیماری شارکو ماری توث مبتلا هستند و حدود 2.6 میلیون نفر در سراسر جهان وجود دارد.

اگرچه هیچ درمان دائمی برای این بیماری وجود ندارد، روش‌های درمانی خاص می‌توانند کیفیت زندگی را بهبود بخشند. این موارد شامل مچ بند، کاردرمانی، جراحی ارتوپدی و غیره است.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)