آلومینیوم در پنیر چگونه اجتناب کنیم ، چه چیزی بخریم


خلاصه[Hide][Show]

آلومینیوم یک افزودنی فاقد برچسب در پنیرهای فرآوری شده است و به طرز شگفت آوری توسط صنعت به عنوان تولید خوب در نظر گرفته می شود! چگونه می توان بدترین افراد متخلف را شناسایی کرد و بهترین پنیر بدون آلومینیوم را خرید که برای خانواده شما بی خطر است.

پنیر یکی از بدترین متخلفان در مورد افزودنی های بدون برچسب و ترفندهای پردازش است.

به عنوان مثال ، آیا می دانستید که اکثر پنیرهایی که برچسب خام در انبار دارند معمولاً با شیر گرم می شوند که تا دمای آنزیم ها و پروبیوتیک ها را از بین می برد؟

یکی دیگر از ترفندهای فرآوری در تهیه پنیر ، ذکر نکردن مواد افزودنی حاوی برچسب آلومینیوم است. این دهه ها ادامه داشته است!

بر اساس مطالعات متعدد ، این فلز سمی عصبی به اختلال عملکرد شناختی و توسعه احتمالی بیماری آلزایمر کمک می کند. برخی از جدیدترین آنها در بررسی همکار منتشر شده است پیشرفت در پزشکی تجربی و زیست شناسیبه (1.2)

آلومینیوم در پنیرهای فرآوری شده

پنیر سازان از آلومینیوم به شکل سدیم آلومینیوم فسفات (SALP) استفاده می کنند تا پنیر فوق العاده صاف و یکنواخت شود.

این ماده شیمیایی یکنواختی تولید ورقه های پنیر و سایر غذاهای آماده مانند پنیر رنده شده و فیله را تسهیل می کند.

پنیر خامه ای و پنیر آب شده نیز معمولاً حاوی SALP هستند.

چگونه تولیدکنندگان مواد غذایی با کنار گذاشتن این افزودنی خطرناک از برچسب دور می شوند؟

با توجه به بنیاد Weston A. Price ،

آلومینیوم در پنیرهای آمریکایی و محصولات پنیری فرآوری شده به عنوان استاندارد صنعت طبقه بندی می شود و موسسه ملی بهداشت (NIH) آن را GRAS (به طور کلی بی خطر شناخته می شود) می داند. مقالات طبقه بندی شده به عنوان GRAS نباید به برچسب مواد غذایی اضافه شوند. (3)

اگر این امر به اندازه کافی تکان دهنده نیست ، در نظر بگیرید که افزودن آلومینیوم به پنیر از نظر صنعت به عنوان “شیوه تولید خوب” (GMP) طبقه بندی می شود. (4)

کارشناسان صنعت SALP را به عنوان “نمک امولسیون کننده” مهم تشخیص می دهند که بافتی صاف برای برش و شکل دهی آسان تولید می کند. همچنین هنگام ذوب شدن به سایر غذاهای فرآوری شده مانند پیتزای یخ زده ، ذوب شدن را آسان می کند.

شاید SALP در تسریع تولید برای حداکثر سود مهم باشد ، اما مطمئناً به نفع سلامت مصرف کننده نیست.

پنیر منبع اصلی قرار گرفتن در معرض آلومینیوم است

اگر فکر می کنید مقدار کمی نمک حاوی آلومینیوم که در حین فرآوری به پنیر اضافه می شود کار بزرگی نیست ، این را در نظر بگیرید.

انتشار مواد افزودنی و آلاینده های غذایی از سال 1988 پنیر فرآوری شده و پنیر آمریکایی را به عنوان یکی از سه منبع غذایی اصلی در معرض آلومینیوم معرفی کرده است! (5)

این اطلاعات می تواند زنگ خطری برای مصرف کنندگان آگاه به سلامتی باشد که مراقب هستند از ظروف آلومینیومی آشپزخانه اجتناب کنند و متوجه شوند که هنوز از طریق پنیر ذوب شده و محصولات حاوی آن در معرض نور زیادی قرار می گیرند.

و ارگانیک؟

برخی از شما ممکن است در این مرحله فکر کنید که این مشکل به شما مربوط نمی شود زیرا شما پنیر ارگانیک می خرید.

نه خیلی سریع!

من هیچ زبانی را در وب سایت USDA پیدا نکردم که پنیرهای ارگانیک را از افزودن افزودنیهای GRAS مبتنی بر آلومینیوم منع کند. (6)

اگر چنین استثناء کدگذاری می دانید ، لطفاً به ما اطلاع دهید!

در حال حاضر ، در نظر بگیرید که آلومینیوم موجود در پنیرهای ذوب شده ارگانیک نیز می تواند خطرناک باشد.

چگونه از SALP در پنیر اجتناب کنیم؟

سه راه برای کاهش قابل توجه یا حذف آلومینیوم از پنیرهایی که خانواده شما مصرف می کنند وجود دارد.

از تولیدکنندگان کوچک خرید کنید

بهترین راه برای اطمینان از خرید پنیر بدون آلومینیوم این است که از یک تولید کننده کوچک لبنیات یا صنعتگران (کجا آن را پیدا کنید) تهیه کنید.

این مقاله در مورد چگونگی خرید سالم ترین پنیر نشان می دهد که هنگام غربال کردن یک تولید کننده کوچک باید به دنبال چه چیزی باشید.

فقط پنیر بلوک بخرید

اگر این مشاغل مستقل را در منطقه خود ندارید یا در مکانی زندگی می کنید که حمل و نقل آن ممنوع است ، حداقل فقط از فروشگاه پنیر بلوک بخرید.

در حالی که این فرم ممکن است هنوز حاوی آلومینیوم باشد ، احتمالاً در مقادیر کمتری از برش ، تکه یا پنیر رشته ای است که نیاز به پردازش بیشتری دارد.

یک استراتژی هوشمند دیگر این است که با تولید کننده پنیر مورد علاقه خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا در طول تولید SALP به مخلوط اضافه می کنند یا خیر.

از مصرف پنیر حاوی غذاهای فرآوری شده خودداری کنید

پیتزا منجمد و تحویل پیتزا منابع اصلی پنیر حاوی آلومینیوم برای اکثر مصرف کنندگان است.

در عوض تهیه پیتزای پنیر خرد شده خود را از بلوک های صنعتگر در نظر بگیرید. انواع دستور العمل های پوسته پیتزا در این وبلاگ وجود دارد (این پوسته پیتزا خانگی بدون دانه محبوب ترین است) به همراه سس پیتزا بدون پخت برای پخت آسان.

مال خودت را بساز!

رویکرد دیگر این است که حداقل برخی از پنیرهای خود را تهیه کنید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست! این سایت شامل تعدادی دستور العمل آسان برای امتحان از جمله:

این مقاله در مورد مشکلات و راه حل های رایج در تهیه پنیر می تواند به شما کمک کند تا هر مشکلی را که ممکن است با آن مواجه شوید به سرعت حل کنید.

خلاصه

در حالی که ایجاد این تغییرات در روال تهیه پنیر بدون شک ناخوشایند است ، اما این یک اقدام عاقلانه است زیرا آلومینیوم موجود در پنیر برای بسیاری از افراد مسیر اصلی قرار گرفتن در معرض پنیر است. همچنین ، هنگامی که آلومینیوم در مغز رسوب می کند ، سم زدایی بسیار دشوار و کند است. (2)

اگر قبلاً مشکوک هستید که به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض بار سمی هستید ، توصیه می کنیم با پزشک متخصص تعادل تغذیه مشورت کنید.

منابع

(1) قرار گرفتن در معرض آلومینیوم در زندگی روزمره و در بیماری آلزایمر

(2) ورود و رسوب آلومینیوم در مغز

(3-5) مواد غذایی پنهان ، WAPF

(6) Organic 101: مواد مجاز و ممنوع در USDA Organic

دیدگاهتان را بنویسید