آمریکا در حال ارسال پیام توافق و اعمال تحریم است


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز (جمعه) در اجتماع مردم هسته جهاد و پیشرفت که در جایگاه حسین جماران اتفاق افتاد گفت: ملاقات تبریک می گویم؛ جهادگران عزیز روز جمعه خجسته به نام حضرت ولیعصر(عج)عج) و به مناسبت روز صدور فرمان امام بزرگوار موضوع در تشکیل جهاد کشاورزی. زمان، مکان و شرکت کنندگان در آن ملاقات برجسته.

وی گفت: باید یاد و خاطره همه شهدای جهادگر را گرامی داشته و به روح بزرگشان درود فرستم. نقش جهاد سازندگی در دفاع مقدس و ایجاد امید در دل محرومان و مستضعفان و نقش آن در ناامیدی دشمنان و نقش آن در خلاقیت و ابتکار در شهر و روستا تعریف شده است.

رئیس جمهور گفت: جهاد سازندگی در مقطعی با وزارت جهاد کشاورزی ادغام شد به این امید که روحیه جهادی در سراسر کشور حاکم شود. برخی از دلسوزان در همان تاریخ نگران بودند که مبادا این مؤسسه بزرگ از رسالت اصلی خود در این ادغام محروم نشود. ادغام در نهایت اتفاق افتاد ولی نهضت جهادی در کشور به پایان نرسید و به گروه های جهادی و گروه های علما تبدیل شد که بهترین روزهای خود را در کنار دهقانان و فقرا سپری کردند.

رئیسی گفت: گروه های جهاد هرگز سرد نباشند و برای لبیک به مقتدای خود این حرکت سازنده را انجام دهند. یه جایی کشور ادامه یافت. جهاد سازندگی متحد شد ولی نهضت جهادی تمام نشده است. آنچه امروز باید در نظر داشت این است ■ منطقه حرکت جهادی نیازمند پرونده است حفاظت وقت ملاقات آن را دریافت کنید وجود دارد و از طرف دولت نیاز است که وظیفه محرومیت زدایی و پیشرفت کشور را داشته باشد مسئول یک مورد وجود دارد حفاظت قرار داده شود.

وی خاطرنشان کرد: قبل از اینکه به دولت بیایم این کمبود را احساس کردم و به این نتیجه رسیدم که جریان جهاد سازندگی که جریان مبارک و شجره این فضیلتی است که باید احیا و تداوم یابد و گروه های جهادی در سراسر کشور توسط دولت مورد نظر احساس شود. حفاظت تنظیم.

رئیس جمهور افزود: دیدار با گروه های جهادی و کارشناسان. بسیاری تشکیل شد و نزدیکان به این نتیجه نرسیدند که ما مجموعه ای مثل گذشته مثل جهاد سازندگی داریم و دولت سه نقش مهم دارد. حفاظت و یک مانیتور مسئول آن را داشته باشید ولی کار در دست نیروهای جهادی است.

رئیسی افزود: تشکیل شورای جهاد سازندگی تشکیل شد و به نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی اعلام کردیم که با توجه به محتوای بیانات مقام معظم رهبری کار ادامه یابد.

وی تاکید کرد: اقدامات بسیاری از آقایان در اقصی نقاط کشور در گروه های جهادی با روحیه بسیجی ثبت می شود. ما توفیقات زیادی در کشور داشته ایم و باید آنها را از خدا بخوانیم متشکرم بیایید باشیم

رئیس جمهور گفت: ما نمی توانیم به نسخه هایی که دیگران نوشته اند عمل کنیم و بسیار مراقب آنها هستیم زیرا اکوسیستم و شرایط آنها با ما متفاوت است. ولی ما از تجربیات آنها استفاده می کنیم. نسخه فرهنگی دیگران برای ما سندی برای سال 2030 می شود و کارشناسان و علاقمندان به انقلاب باید نسخه های مطابق با انقلاب را مطالعه و به آن توجه کنند.

رئیسی به سفر خود به تاتارستانمشخص شده: از مجموعه سلام هلی کوپتر من از ابزار بازدید کردم ولی آنچه دیروز در اصفهان دیدم باید گسترده تر، دقیق تر و علمی تر از آنچه در اصفهان دیدم باشد. تاتارستان دیدم. تمامی پرندگان در این شرکت تولید می شوند. ده ها گواهینامه داشتند و کار بسیار ارزشمندی بود. به آنها گفتم می خواهم زودتر دست به کار شوید و یک هواپیمای 72 نفره در کشور تولید کنید. انجام دادن.

وی افزود: به گفته آنها قبل از دستور. آقا یک خط تولید ناتمام داشتند ولی بعد از دستور آقا چند خط تولید درست کرده بودند. من مطمئنم در یه جایی کشوری با نیروی کار ارزشمند وجود داشتن ایناهاش.

وی گفت: ما در این زمینه نیاز به تغییر داریم. دگرگونی سه شرط اساسی وجود دارد. باید تماشا کرد دگرگونی و بله، اولین شرط تغییر، داشتن روحیه تغییر است، دانستن اینکه تغییر باید ایجاد شود. برای ما جایگاه امام تعریف تحول در کشور بود.

رئیسی افزود: شرط دوم ج فرآیندهای دگرگونی ایجاد و مشاهده تمام فرآیندها. فقط جهادگران و نیروهای انقلابی می توانند این گره را بگشایند و ما مطمئن هستیم گره ها آنها توسط گروه های جهادی افتتاح خواهند شد.

نهضت جهاد در قلب انقلاب اسلامی است

وی گفت: نهضت جهاد در بطن انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی هرگز از حرکت جهادی جدا نخواهد شد. اگر تا به حال انقلابی را تعریف کرده باشیم و در کنار آن تعریفی از حرکت جهادی نداشته باشیم، این تعریف مخدوش است.

رئیس جمهور افزود: سومین تغییری که باید انجام شود، تغییر ساختار است. ساختارها باید جهادی و کاملاً منطبق با آنچه انقلاب اسلامی است باشد. اوما چندین پله وجود دارد. هدفمندی ستون ها اوما و یک روز خالی انجام دادن حکومت ستمشاه فردای آن روز ادامه یافت و نظام دینی برپا کرد و با مخلان زندگی مردم و تحمیل هشت سال جنگ بر مردم مخالفت کرد و جهادگران شر دشمنان را دفع کردند.

وی گفت: راهبرد را مقام معظم رهبری برای ما تعیین کرده اند. این راهبرد حرکت به سمت اقدام جهادی است». امت حق ندارد به عقب برگردد و بخندد، فقط باید به سمت جلو حرکت کند، حرکت کند و پویا پیشرفت کند. هر چه امام در جماران فرمان متوجه شد. ما کجا و دشمن کجا؟ برتری این جبهه انقلابی است و این فقط در شعار خلاصه نمی شود، در میدان هم همینطور است.

آمریکایی ها از یک سو پیام توافق می دهند و از سوی دیگر تحریم می کنند.

رییسی تاکید کرد: نکته شکست مفتضحانه آمریکا این است که انقلاب اسلامی در مسیر پیشرفت و آمریکا در مسیر ضعف قرار گرفته است. آنچه ما را از این وضعیت خارج کرد بحث تحمل تحریم ها بود. آمریکایی ها از یک سو پیام رضایت می دهند و از سوی دیگر تحریم می کنند. باشد که دنیا به ما این حق را بدهد که آنها را باور نکنیم. آمریکایی ها ناقض توافقات هستند.

وی افزود: گروه های جهادی حرکت عادی را جهاد نمی دانند. نهضت جهاد با انگیزه، فکر، دیدن مقصد، هدف و هدف و دیدن ابزار و اراده دشمن برای موفقیت با اراده دشمن همراه است.

گروه های جهادی باید برای تسریع حرکت خود انگیزه داشته باشند

رئیس جمهور با بیان اینکه نهضت جهاد لازمه جامعه است، خاطرنشان کرد: جهاد تبیین ترجمه جهاد به زبان است و عزیزان ما در لباس معنوی باید بدانند که جهاد تبیین را همیشه در برنامه کاری خود داشته باشند. از یک حرکت جهادی که دشمن را ناامید می کند. گروه های جهادی باید برای تسریع حرکت و حرکت انقلابی انگیزه داشته باشند و ما معتقدیم وظیفه داریم از گروه های جهادی حمایت کنیم.

رئیسی ادامه داد: امروز گفتند رهبری; محور حرکت کشور تولید است. تولید در روستا کارگردانی شده است. اقتصاد روستایی باید تامین شود و دهقان باید در روستا بماند. این کار باید بسیار پر رونق بماند و گام های بلندی برداشته شود. همه در هر کجای کشور تلاش می کنند باید تلاش خود را افزایش دهند و دولت از این تلاش ها حمایت می کند.

گفت: اگر تا دیروز کار می کردی، امروز تندتر کار کن. هدایت گروه های جهادی به سمت تولید با کیفیت، دانش بنیان، علوم پایه و فناوری های پایه. اگر گروه جهادی محدود به چند نفر است، بدانید هر فردی که با اخلاق کار می کند از ماست و آن را به نام و گرایش خاصی محدود نکنید. بگذار جریان جهادی گسترش یابد و به سراسر جهان اسلام برسد.

رئیس جمهور تاکید کرد: جهادگران را محدود به یکدیگر نکنید و حرکت های سازنده را به چند فرد خاص اختصاص دهید. بگذارید همه بر مراقبت از نظام و حفظ ارزش ها تمرکز کنند.

تشویق دانش آموزان به خروج از کشور خیانت است

رئیسی با تاکید بر اینکه باید ورود دانشجویان تحصیلکرده با مدارک ممتاز در کشور و مهاجرت آن را جدی بگیریم، گفت: تشویق دانش آموزان به خروج از کشور خیانت است. باید آنقدر علم و فناوری را جذاب کنیم که جریان علم و فناوری برعکس شود و کسانی که رفته اند پشیمان شوند و برگردند.

وی افزود: در حوزه کشاورزی نیازمند کار بیشتری هستیم. ما مواد غذایی زیادی به کشور وارد می کنیم ولی لازم نیست اینطور باشد. این یکی از مصادیق تلاش جهادگران برای سوق دادن تولید به سمت تامین کالاهای اساسی در کشور و رسیدن به استقلال در حوزه غذایی و کشاورزی است.

رئیس جمهور تاکید کرد: باید با جهادگران شغل ایجاد کنیم. اگر سالی یک میلیون شغل ایجاد نکنیم از مسکن عقب می مانیم. تامین اشتغال و مسکن هم نیاز کشور است و هم وظیفه دولت و مصوبه مجلس. این اقدامات نیازمند یک حرکت جهادی است. ما از عزیزانمان حمایت خواهیم کرد تا در مدت زمان محدودی کار بسیار خوبی را انجام دهند.

رئیسی افزود: در حوزه مسکن و اشتغال نیازمند حرکت جهادی با ایجاد اشتغال خانگی هستیم. در حوزه بهداشت و درمان، اقلیم سالم در کشور ما نیازمند حرکت جهادی است و بخشنامه در حال پیشرفت نیست.

وی با اشاره به موفقیت های دوران کرونا در کشور گفت: دلیل موفقیت ما در کرونا به لطف خداوند، کمک پزشکان و غیرت جهادگران است. ما می‌توانیم در همه زمینه‌هایی که دیگران نسبت به آن شک دارند موفق شویم، زیرا می‌توانیم از مکتب شهید سلیمانی حمایت کنیم. مردان، زنان و جوانان ما آماده هستند.

رئیس جمهور گفت: ما چهره های گمنام زیادی داریم که می توانند با حرکت های جهادی مشکلات را حل کنند. این استعدادهای ارزشمند را به کار بیاورید. دانشگاه ما باید با صنعت و تولید و حرکت های جهادی کنار بیاید و پایان نامه وارد زندگی مردم شود. اگر دانشگاه ما به بازار، روستا، سیاست و… نزدیک باشد، دانش به فرصت ها متصل می شود.

رئیسی افزود: جهاد با مال، جان، زبان (جهاد تبیین) بسیار مهم است. ما در جهاد تبیین دوران بسیار سختی داریم و دانشجویان و نیروهای جهادگر ما می توانند در جهاد تبیین بسیار موثر باشند. جهاد تبیین نباید اجازه پاکسازی رژیم ستمشاهی را بدهد که در را به روی آمریکا و اسرائیل باز کرده است.

وی گفت: دولت، ملت و نهادهای کشور تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا منویات پیشرفت کشور و اجرای عدالت روی زمین نماند و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت. نفس بکشیم تا جلوی عدالت و پیشرفت را نگیریم.» با نیازمندان صمیمانه باشیم تا آنها نیز شاهد پیشرفت کشور باشند و به وعده خدا، رسول خدا، رهبر انقلاب ایمان داریم. و مجاهدین و پیروزی حق بر باطل و پیشرفت کشور.

دیدگاهتان را بنویسید