آمریکا گفت شورش های اخیر باعث شد دیگر نیازی به برجام نداشته باشیم/ بسیاری از بازداشت شدگان غذا و آب خواستند اما هیچ کدام مهر نماز نخواستند.


امام جمعه مشهد فرمودند: بر خلاف مزدوران و فریب خوردگان، کوته فکران به میدان آمده اند و برخی حتی خدا و پیامبر را قبول ندارند. ثمره کارشان همان است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی اخیر خود بیان کرد و به صراحت اعلام کرد که ناآرامی های اخیر در ایران باعث شده دیگر نیازی به برجام نداشته باشیم و امیدواریم این ناآرامی

با توجه به مرجع “انتخاب”؛ حجت الاسلام سید احمد علم الهادی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مشهد در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن سالگرد میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام صادق (ع) کرد: فرارسیدن این بایرام را به همه شما برادران و خواهران تبریک می گویم، اما باید بدانیم که این روز میلاد با سعادت نیست. پیغمبر مرده، اما روز میلاد پیامبر زنده ای که زندگی و وجودش با دین و مکتب پیوند خورده است، تا زمانی که اسلام در جهان هست، پیامبر گرامی اسلام (ص) زنده است و جهان بشریت از نعمت او بهره مند است. سایه.

وی افزود: اسلام سه بعد قدرت دارد. در وجه اول همان مکتب و اسلام قرآنی است که از جانب خداوند نازل شده و ذات اقدس خداوند ولی آن است. وجه دوم استحکام اسلام مربوط به وجود فکری و دینی آن و تمام دلبستگی هایی است که در دل مسلمانان جهان به مبانی دینی که پذیرفته اند و می خواهند در زندگی خود پیاده کنند. این ایمان در دل و جان انسان است و هیچ نیرویی نمی تواند به این بعد از قدرت اسلام آسیبی وارد کند، اما وجه سوم قدرت اسلام به ظواهر ظاهری و ظاهر آن و بر اساس آن به اندازه مبانی مربوط است. و احکام دین در رفتار اگر جامعه اسلامی ظهور کند، قدرت اسلام نیز افزایش می یابد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون هیچ جنبه ای از قدرت اسلام به اندازه جنبه سوم مورد هجمه دشمن قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: وجه اول و دوم قدرت دارای تا کنون دست نخورده باقی مانده است، زیرا هیچ ابرقدرتی نمی تواند اسلام را بر خلاف خواست خدا تحریف کند یا علاقه به پیامبر گرامی اسلام (ص) و قرآن را در دل مسلمانان مخدوش کند، اما در بعد سوم، دشمن هدف است. وجود ارزشمند پیامبر اکرم (ص)، قرآن کریم و دین اسلام را در معرض توطئه و آسیب قرار می دهد و اگر چه قرآن آن را پاره می کنند یا به آتش می کشند، اما این حمله برای مقابله با ارزش های اسلامی است که ظاهر می شود. با تخریب بخشی از قرآن.

وی حجاب را یکی از ارزش های اساسی اسلام دانست و ادامه داد: با حجاب می توان تشخیص داد که اسلام در یک جامعه حاکمیت دارد. زنی که برای در امان ماندن در برابر چشمان شهوانی و تیرهای زهرآگین شیطان در خیابان با حجاب اسلامی است، نشان از سیطره دین بر این جامعه و ادامه حیات پیامبر گرامی اسلام (ص) دارد. جنگ با حجاب به امروز و دیروز مربوط نمی شود بلکه بعد از استعمار کشورهای اسلامی مبارزه با حجاب به عنوان یک اصل اصلی در دستور کار مخالفان قرار گرفت و امروز نیز از گسترش آن جلوگیری می کنند. حجاب در کشورهای غربی

نماینده مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: عده ای همیشه می خواستند به جان مقدس پیامبر اکرم (ص) تعرض کنند، در این میان بچه های جاهل را به میدان می فرستادند تا چادر را بر سر زنی با حجاب ایرانی بکشند. آنها مزدوران را استخدام کردند[Държава[ در مقابل چشم مردم برهنه شوند. علاوه بر این، دسته دوم هم عده‌ای از افراد فریب‌خورده بودند که بر اثر تبلیغات فضای مجازی به میدان آمدند و فقط هیجان به معنای ماهوی آن برایشان جذابیت دارد.

وی تأکید کرد: از همه این‌ها بدتر، خواص بی‌بصیرتی هستند که برخلاف مزدوران و فریب‌خوردگان، به میدان آمده‌اند و برخی حتی خدا و پیامبر را قبول ندارند. ثمره فعالیت‌هایشان هم همان حرفی است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری اخیر خود مطرح کرد و به‌صراحت اعلام داشت که آشوب‌های اخیر در ایران باعث شده تا دیگر نیازی به برجام نداشته باشیم و امیدها به همین ناآرامی‌ها دوخته شده است.

علم‌الهدی گفت: یکی از دوستان بسیج دانشجویی برای من تعریف می‌کرد که در میانه بحبوحه‌های امنیتی و آشوب‎ها متوجه شدیم که یکی از لیدرهای آشوبگران ناگهان از انظار مخفی شد اما پس از تعقیب، مشخص شده که وی به دنبال فرار به آمریکا و پناهندگی بوده است. بعد از آن در قطار مشهد به نیشابور او را دستگیر کردند و اعتراف کرد که قصد پناهندگی را داشته است.

امام جمعه مشهد ابراز کرد: این افراد به دنبال استفاده‌های شخصی از این ناآرامی‌ها هستند اما هیچ‌کدام دغدغه دین ندارند. یکی از مسئولان امنیت در این باره تعریف می‌کرد که عده زیادی از کسانی که بازداشت شده بودند، آب می‌خواستند، غذا می‌خواستند اما هیچ‌کدام یک مهر برای نماز نخواسته‌اند که نشان می‌دهد این افراد از اساس دغدغه دین ندارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه عناد دشمن با پیامبر (ص) است و همه توطئه‌های آنان در خط مبارزه با رسول خدا (ص) هدفمند شده است، اظهار کرد: اول کار دختر خانمی از دنیا می‌رود اما به‌تدریج برخی خواص بی‌بصیرت از این وفات، سوءاستفاده می‌کنند. البته اینکه به این افراد، خواص بی‌بصیرت گفته می‌شود، حمل بر صحت است درحالی‌که در حقیقت خیلی هم این افراد بی‌بصیرت نیستند بلکه بسیاری از این‌ها قصد دارند تا با استفاده از جریان اقلیت لائیک در این کشور، خود را قهرمان کنند و برای خود یک اردوی سیاسی بسازند.

وی افزود: برخی افراد که امروز به‌رغم روشن‎شدن حقایق، هنوز بر طبل مبارزه با حجاب می‌کوبند، ادعا می‌کنند که حجاب مهم نیست درحالی‌که حقیقت آن است که حجاب برای افراد ضددین و بی‌بند و بار مهم نیست بلکه برای زن باعفت و مرد مؤمن ما که 85 سال قبل در این مسجد گوهرشاد هدف گلوله دژخیمان ضدحجاب قرار گرفتند و به شهادت رسیدند، حجاب مهم است.

عضو مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: آقایی که دانسته یا نادانسته توییت می‌زند و می‌گوید «مگر مردم مجبورند که امر به معروف کنند و نهی از منکر بشوند»، به قرآن، فریضه الهی و اصول قانون اساسی پشت پا زده و بی‌توجهی می‌کند. مردم به فریضه الهی نیاز دارند تا امر به معروف بکنند و نهی از منکر بشوند.

وی ادامه داد: جریان لائیک و بی مذهبی که در خیابان هستند و قانون، حجاب و اسلام را زیر پا می‌گذارند، هرکدام یک هدف مشخص دارند؛ یا به دنبال پناهندگی هستند و یا قصد بهره‌برداری‌های انتخاباتی را دارند اما خواص بی‌بصیرت باید بگویند که چرا با یک توییت، به قرآن پشت پا می‌زنند. همان خواص بی‌بصیرتی که در فتنه 88 اسباب زحمت شدند و امروز هم در تشخیص حق دچار مشکل هستند و قصد دارند تا از جریان لائیک جامعه، یک اردوی سیاسی بسازند.

علم‌الهدی تصریح کرد: دفاع از پیامبر (ص)، دفاع از ارزش‌های اسلام است و اگر امروز مردان و زنان جامعه ما از اسلام دفاع کردند، مدافع جان و حیات پیامبر (ص) بوده اند اما اگر در برابر این جریان بی‌تفاوت ماندند، در واقع در برابر هستی نبی مکرم اسلام (ص) بی‌تفاوت مانده‌اند.

وی در انتها گفت: شنبه ساعت 2 ظهر، بانوان مؤمن و باحجاب مشهدی در عرصه میدان شهدا تجمع بزرگ حجاب را برپا می‌کنند. از همه خواهران مردآفرین و غیرتمند می‌خواهیم که در این تجمع انقلابی شرکت کنند تا خار چشم دشمنان خارجی و مزدوران داخلی او باشند و حجت را بر خواص بی‌بصیرت تمام کنند.
امام جمه مشهد گفت: خواص بی‌بصیرت برخلاف مزدوران و فریب‌خوردگان، به میدان آمده‌اند و برخی حتی خدا و پیامبر را قبول ندارند. ثمره فعالیت‌هایشان هم همان حرفی است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری اخیر خود مطرح کرد و به‌صراحت اعلام داشت که آشوب‌های اخیر در ایران باعث شده تا دیگر نیازی به برجام نداشته باشیم و امیدها به همین ناآرامی‌ها دوخته شده است.

به گزارش «انتخاب»؛ حجت الاسلام سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور آحاد مردم مشهد در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار کرد: فرارسیدن این عید خجسته را به همه شما برادران و خواهران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم اما همه باید بدانیم که این روز، نه ولادت یک پیامبر مرده بلکه سالروز تولد یک پیامبر زنده است که حیات و هستی او به دین و مکتب گره خورده و تا زمانی که اسلام در دنیا برپاست، نبی مکرم اسلام (ص) هم زنده است و عالم بشریت از سایه پربرکت او بهره‌مند هستند.

وی افزود: اسلام سه وجهه قدرت دارد. در جنبه اول، همان مکتب و اسلام قرآنی است که از طرف خدا نازل شده و ذات اقدس پروردگار، خود حافظ آن است. جنبه دوم قدرت اسلام مربوط به وجود فکری و اعتقادی آن و همه دلدادگی‌هایی است که در قلوب آحاد مسلمانان عالم نسبت به مبانی دین وجود دارد که احکام آن را پذیرفته‌اند و در زندگی خود، خواهان اجرای آن هستند. این اعتقاد در دل و جان انسان‌هاست و هیچ قدرتی هم نمی‌تواند این وجهه از قدرت اسلام را دچار خدشه کند اما وجهه سوم قدرت اسلام مربوط به شاخصه‌های ظاهری و نمود بیرونی آن است و بر مبنای آن، به هر اندازه که مبانی و احکام دین در رفتار جامعه اسلامی بروز و ظهور یابد، قدرت اسلام هم افزایش می‌یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه تاکنون هیچ جنبه‌ای از قدرت‌های اسلام به‌اندازه وجهه سوم مورد تهاجم دشمن قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: جنبه‌های اول و دوم قدرت تاکنون دست‌نخورده باقی مانده زیرا هیچ ابرقدرتی نمی‌تواند برخلاف خواست خدا، دست به تحریف اسلام بزند و یا علاقه به نبی مکرم اسلام (ص) و قرآن را در قلوب مسلمانان مخدوش کند اما در جنبه سوم، دشمن وجود عینی و ارزشی پیامبر اکرم (ص)، قرآن کریم و دین اسلام را در معرض توطئه و آسیب قرار می‌دهد و اگرچه قرآن را پاره می‌کنند یا آتش می‌زنند اما این هجمه برای تقابل با ارزش‌های اسلامی است که با تخریب یک نمود از قرآن، زمینه بروز و ظهور پیدا می‌کند.

وی یکی از ارزش‌های اساسی اسلام را حجاب دانست و ادامه داد: با حجاب می‌توان تشخیص داد که اسلام در یک جامعه حاکمیت دارد. خانمی که با حجاب اسلامی در خیابان تردد کند تا در معرض نگاه‌های شهوتران و تیرهای زهرآلود شیطان قرار نگیرد، نشان‌دهنده حاکمیت دین بر آن جامعه و استمرار حیات نبی مکرم اسلام (ص) است و جنگ با حجاب موضوعی نیست که مربوط به امروز و دیروز باشد بلکه از زمان استیلای استعمار بر ممالک اسلامی، مبارزه با حجاب به‌عنوان یک اصل اساسی در دستور کار معاندان قرار گرفته و حتی امروز هم از گسترش حجاب در کشورهای غربی جلوگیری می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: عده‌ای همیشه می‌خواستند به وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) هجمه ببرند و هم بچه‌های جاهل را در این میان به میدان فرستادند تا چادر از سر زن باحجاب ایرانی بکشند و هم مزدورانی را اجیر کردند تا ]در خارج از کشور[برهنهخواهیدبودقبلازمردمAusventowtheauthorcategoryیکیازفریبخوردگانمیدانیدرنتیجهتبلیغاتدرفضایمجازیوخودهیجانیجذابآنهاومعنایاصلیآن[дабъдешголпредочитенахоратаОсвентовавторатакатегориябяхаедниизмаменихорадошлинатеренаврезултатнарекламивъввиртуалнотопространствоизатяхепривлекателносамовълнениетовнеговияосновенсмисъл[درمقابلچشممردمبرهنهشوندعلاوهبراین،دستهدومهمعده‌ایازافرادفریب‌خوردهبودندکهبراثرتبلیغاتفضایمجازیبهمیدانآمدندوفقطهیجانبهمعنایماهویآنبرایشانجذابیتدارد

وی تاکید کرد: از همه اینها بدتر صفات کوته فکری است که برخلاف مزدوران و فریب خوردگان به منصه ظهور رسیده است و برخی حتی خدا و پیامبر را قبول ندارند. ثمره کارشان همان است که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی اخیر خود بیان کرد و به صراحت اعلام کرد که ناآرامی های اخیر در ایران باعث شده دیگر نیازی به برجام نداشته باشیم و امیدواریم این ناآرامی

علم الهادی گفت: یکی از دوستان بسیجی بسیجی به من گفت که در بحبوحه نگهبانی و اغتشاش متوجه شدیم یکی از سرکردگان شورش ناگهان از دید مردم مخفی شده اما پس از تعقیب و گریز مشخص شد که او می خواهد. برای فرار به آمریکا و درخواست پناهندگی. وی سپس در قطار مشهد به نیشابور دستگیر شد و اعتراف کرد که قصد پناهندگی داشته است.

امام جمعه مشهد گفت: این افراد از این اغتشاشات به دنبال منفعت شخصی هستند اما هیچ کدام دغدغه دین ندارند. یکی از افسران امنیتی توضیح داد که بسیاری از دستگیرشدگان درخواست آب و غذا کردند اما هیچکدام درخواست مهر نماز نکردند که نشان می دهد این افراد به دین اهمیت نمی دهند.

نماینده فقیه استان خراسان رضوی با بیان اینکه اصرار دشمن علیه پیامبر (ص) است و تمام توطئه های آنها به سمت خط مبارزه با رسول الله (ص) است، گفت: ابتدا یک دختر می میرد، اما به تدریج عده ای می میرند. ویژگی های کوته فکرانه ته از این مرگ سوء استفاده می کند. البته این که به این افراد کوته فکر می گویند، نشانه حقیقت است، در حالی که در واقع بسیاری از این افراد کوته فکر نیستند، بلکه بسیاری از آنها قصد دارند با استفاده از حرکت اقلیت سکولار در جهان، خود را قهرمان کنند. این کشور و برای خود اردوگاه درست کنند. سیاسی بکنند

وی افزود: عده ای که امروز با وجود روشن شدن حقایق، همچنان بر طبل مبارزه با حجاب می کوبند، مدعی هستند که حجاب مهم نیست، در حالی که حقیقت این است که حجاب برای افراد دین ستیز و بدحجاب مهم نیست، اما برای زنان پاکدامن و مردان مؤمن ما. 85 سال پیش در این مسجد در گوهرشاد به ضرب گلوله مبارزان ضد حجاب کشته شدند. حجاب مهم است.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: فردی که دانسته یا ندانسته توییت می کند و می گوید «مردان امر به معروف و نهی از منکر نکنند» به قرآن، وظیفه الهی و اصول یک قانون اساسی بی اعتنا است. انسانها به امر به معروف و نهی از منکر نیاز دارند.

وی ادامه داد: تردد افراد سکولار و غیر مذهبی که در خیابان هستند و قانون، حجاب و اسلام را زیر پا می گذارند، هر کدام هدف خاصی دارند؛ هر کدام هدف خاصی دارند. یا پناه می‌برند یا می‌خواهند از انتخابات سوء استفاده کنند، اما بگذار کوته‌بین‌ها بگویند چرا با یک توئیت به قرآن پشت می‌کنند. همان نزدیک بینی هایی که در سال 88 مسبب مشکلات بودند، امروز هم در تشخیص حقیقت مشکل دارند و قصد دارند از جریان اصلی جامعه اردوگاه سیاسی بسازند.

علم الهادی تصریح کرد: پاسداری از پیامبر(ص) پاسداری از ارزش های اسلام است و اگر امروز مردان و زنان جامعه ما از اسلام پاسداری می کنند از جان و جان پیامبر(ص) پاسداری کرده اند، اما اگر باقی بمانند. نسبت به این جریان بی تفاوت بوده اند، در واقع نسبت به حضور پیامبر گرامی اسلام (ص) بی تفاوت مانده اند.

وی در پایان گفت: روز شنبه ساعت 14 بانوان متدین و باحجاب مشهد تجمع بزرگ حجاب را در میدان شهدا برگزار می کنند و از تمامی خواهران انسان دوست و غیور تقاضا داریم در این راهپیمایی انقلابی شرکت کنند تا بتوانیم خاری در چشم دشمنان خارجی و مزدوران داخلی آنها باشد و به بحث املاک کوته فکر پایان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید