آنزیم های گوارشی و سیستمیک: گردش خون و رشد مو


خلاصه موضوعات وبلاگ

 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش مناسب و رشد بهتر مو.
 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟
 • کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • آنزیم های گوارشی
 • آنزیم های غذایی
 • آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون را از ناخالصی ها پاک می کند.
 • گردش خوب کلید سلامت مو است
 • التهاب – علت اصلی بسیاری از بیماری ها است
 • چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟
 • تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش خوب و رشد بهتر موها.

آنزیم های گوارشی و سیستمیک باعث بهبود گردش خون و تحریک رشد مو می شوند.

نقش اصلی آنزیم ها حمایت از زندگی است. تقریباً هر فرایندی در بدن به واکنش های شیمیایی نیاز دارد. چه در حال ترمیم زخم یا شکستن غذاهایی که می خوریم ؛ ما برای انجام همه این وظایف به آنزیم های گوارشی و سیستمیک نیاز داریم.

آنزیم های گوارشی و سیستمیکآنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟

آنزیم های گوارشی و سیستمیک کاتالیزورهایی هستند که از تمام واکنش های شیمیایی بدن مراقبت می کنند. هر سلول بدن ما به آنزیم هایی برای نگهداری ، ترمیم و ساخت ، جذب تغذیه ، ترمیم بافت ، نقص سیستم ایمنی و موارد دیگر نیاز دارد. آنها حتی روند پیری را نیز کند می کنند. هرگونه کاهش قابل توجه این کاتالیزورهای حیاتی بر بدن ما می تواند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارد و باعث ریزش مو شود.

بدن انسان از آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای فرآیندهایی استفاده می کند که بدن را سالم ، تغذیه و عملکرد بهینه را حفظ می کند. آنها برای تغذیه از غذاهایی که می خوریم و همچنین در درمان استفاده می شوند.

بدن شما به طور طبیعی آنزیم تولید می کند. با این حال ، این فرایندی است که از 25 سالگی شروع به کاهش می کند. کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک می تواند منجر به مشکلات سلامتی و مجموعه ای از علائم دیگر مانند عوارض گردش خون یا درد مفاصل شود.

کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.

آسیب پذیری دیگر ناشی از کاهش آنزیم ها بروز بیشتر بیماری ها و پیری زودرس است.

یکی از راه های حفظ سلامت و سطح انرژی ، اطمینان از متعادل بودن سطح آنزیم های گوارشی و سیستمیک است. غذاهای فرآوری شده فاقد آنزیم هستند و برای کمک به هضم به آنزیم های بیشتری نیاز دارند ، بنابراین مراقب رژیم غذایی خود باشید.

برای حفظ سلامت و انرژی ، حفظ مقدار مناسب آنزیم ها ضروری است. اما با وجود غذاهای فراوری شده در اختیار ما ، غذاهای آسان و فرآوری شده دلیل مهمی برای ریزش مو و کاهش رشد مو نیستند.

انواع مختلف آنزیم ها

وقتی به آنزیم هایی که در بدن شما کار می کنند فکر می کنید ، به سه نوع مجزا از آنزیم های گوارشی ، آنزیم های غذایی و آنزیم های سیستمیک فکر کنید.

آنزیم های گوارشی

وقتی غذا می خورید ، بدن شما باید آن را تجزیه کند تا مفید واقع شود. آنزیم های گوارشی در دستگاه گوارش کار می کنند و به روند گوارش کمک می کنند. آنها انواع مختلف غذاهایی را که می خورید پردازش می کنند: کربوهیدرات ها (آمیلاز) ، فیبر (سلولاز) ، چربی (لیپاز) و پروتئین (آمیلاز). هنگامی که آنزیم های گوارشی شما به درستی کار می کنند ، به شما کمک می کند تا از ناراحتی ناشی از نفخ ، سوء هاضمه و گاز جلوگیری کنید. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از مردم در صورت عملکرد مطلوب دستگاه گوارش به داروهای کمتری نیاز دارند.

آنزیم های غذایی

بدن شما آنزیم های غذایی را از رژیم غذایی شما جذب می کند. آنزیم های غذایی به طور طبیعی در غذاهای خام کامل وجود دارند. آنها به سالم ماندن شریان ها ، مفاصل و سیستم ایمنی و عملکرد کامل آن کمک می کنند. برای افزایش میزان آنزیم های غذایی بدن شما باید مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک بخورید. آنزیم ها همچنین در گوشت خام و ماهی یافت می شوند ، مراقب آلودگی باشید. (افزودن HCL به وعده های غذایی حاوی پروتئین نیز می تواند از این نوع آلودگی جلوگیری کند ، زیرا باکتری های معده را از بین می برد.) سبزیجات را کمی بپزید و در صورت امکان آنها را خام بخورید. همچنین ، سعی کنید محصولات ارگانیک بخرید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا کاملاً از غذاهای فرآوری شده دوری کنید.

آنزیم های سیستمیک

بدن شما از آنزیم های سیستمیک برای ساخت و ترمیم بافت و برای سلامت کلی استفاده می کند. آنها از بیماری جلوگیری کرده و از عملکرد سالم سیستمهای مختلف داخلی و حمایت کلی بدن حمایت می کنند. آنزیم های سیستمیک مواد متعددی را که در بدن شما حرکت می کنند تجزیه می کنند: آلرژن ها ، فیبرین ، مخاط ، عوامل انعقادی و سموم بالقوه مضر.

آنها همچنین به کاهش تورم کمک می کنند ، بنابراین مردم اغلب از آنها به جای داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده می کنند. یکی از دلایلی که آنها را بر NSAID ها ترجیح می دهند این است که آنزیمهای سیستمیک مستقیماً به مجتمع های ایمنی مضر گردش خون (CIC) می روند و CIC های مفید را در جای خود باقی می گذارند.

آنزیم های سیستمیک را می توان حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غذا به عنوان مکمل مصرف کرد. آن را خیلی نزدیک به زمان غذا نگیرید. در غیر این صورت ، به جای پاکسازی سیستم به هضم غذا کمک می کند.

توجه: مصرف روزانه آنزیم های سیستمیک برای من دشوار است زیرا احساس افسردگی شدید می کند. این به دلیل آزاد شدن سموم از باکتری Lyme و مشکلات من با کاندیدا (بله ، با وجود رژیم غذایی سالم) است. علائم مرگ این باکتری ها ناخوشایند است و در این بین ، من نیز باید بتوانم کار کنم و کار کنم.

بنابراین ، من این رویکرد را به آرامی در پیش می گیرم – اعتدال کلید اصلی است! این برای من آسان نیست زیرا من فردی بی حوصله هستم که “خویشتن داری” را دشوار می دانم ، و این چیزی است که همیشه سلامت من را به عقب برگردانده است.

کمتر بیشتر است – مانترا من تا آخر عمر 🙂

آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون را از ناخالصی ها پاک می کند.

از آنجایی که آنزیم های سیستمیک بر سلامت و رفاه کلی تأثیر می گذارد ، بر رشد موها نیز تأثیر خواهد داشت. رشد یکی از عوارض گردش خون مناسب است و این به نوبه خود به رشد سالم موها کمک می کند.

بگذارید در این مورد بیشتر توضیح دهم.

بدن ما حاوی 3000 آنزیم است که مسئول حدود 7000 واکنش شیمیایی هستند. آنزیم ها باعث می شوند این فرایندها سریعتر اتفاق بیفتند. آنزیم های سیستمیک به نتایج درمانی ما و پیشگیری از ویروس ها ، زخم ها و التهاب کمک می کند. آنها همچنین خون را تمیز می کنند و سیستم ایمنی بدن ما را تنظیم می کنند.

گردش خوب کلید سلامت مو است.

آنزیم ها گردش خون را بهبود می بخشند. این فرایند به طرق مختلف بدن را احیا می کند که یکی از آنها باعث رشد مو می شود. آنزیم ها از فیبرین اضافی که در بدن گردش می کند برای کمک به لخته شدن خون استفاده می کند ، که باعث ضخیم شدن آن می شود. آنها همچنین به کبد در نقش پاکسازی خون کمک می کنند. این فرایند در نهایت به گردش بهتر خون کمک می کند.

هرچه خون شما بیشتر در بدن شما جریان یابد ، پوست سر شما بیشتر خون مورد نیاز خود را دریافت می کند و فولیکول های مو شما تغذیه ای را که برای رشد سالم و یکنواخت مو ضروری است دریافت می کنند. اگر این مفهوم را معکوس کنید ، متوجه خواهید شد که عکس آن نیز صادق است: محدودیت های گردش خون رشد موهای شما را کند می کند.

التهاب – علت اصلی بسیاری از بیماری ها است

التهاب مزمن سیستمیک ریشه بسیاری از بیماری های جدی است و تعیین اینکه آیا شما از التهاب رنج می برید یا نه ، کلیدی است. اگرچه التهاب پاسخ طبیعی بدن به آسیب است ، اما هنگامی که سیستم ایمنی بدن شما قادر به جلوگیری از التهاب نباشد ، می تواند منجر به پیری زودرس یا سایر بیماری ها شود.

یکی از عملکردهای مهم آنزیم های سیستمیک کمک به کاهش التهاب در بدن است. همانطور که می دانید ، التهاب مشکلات زیادی را برای کسانی که از آن رنج می برند ایجاد می کند.

وقتی دچار آسیب می شوید ، واکنش طبیعی بدن التهاب است. مجتمع های ایمنی بدن (CIC) به طور طبیعی برای محافظت از ناحیه آسیب دیده پاسخ می دهند. این روش بدن شما است که در مورد مشکل به شما هشدار می دهد.

التهاب می تواند به مدت طولانی ادامه داشته باشد و این مشکل باعث می شود بدن شما CIC بیشتری تولید کند. داروهایی که معمولاً توسط پزشکان تجویز می شوند ، همه CIC ها را ، چه خوب و چه بد ، کاهش می دهند ، اما این بهینه نیست. از طرف دیگر ، آنزیم ها فقط روی CIC منفی تنظیم می شوند ، که به شما کمک می کند تا بهبود پیدا کنید و شما را در وضعیت بسیار سالم تری قرار دهد.

طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) با التهاب مزمن مرتبط است. این کشف باعث شد پزشکان از داروهای ضد التهابی در درمان ریزش مو استفاده کنند. آنزیم های سیستمیک برای افرادی که به سلامت توجه دارند ، یک گزینه طبیعی و سالم برای درمان التهاب است که می تواند منجر به ریزش مو شود.

تغذیه نامناسب و سایر عوامل شیوه زندگی می تواند باعث التهاب شود. اینها شامل استرس ، عدم ورزش (یا بیش از حد) ، تنباکو ، داروها ، داروها ، گلوتن ، قندها ، غذاهای فرآوری شده ، قهوه ، الکل ، چربی های التهابی ، آردهای تصفیه شده ، غلات و محصولات لبنی بود.

التهاب می تواند بیماری هایی مانند دیابت ، کولیت ، ریفلاکس ، آسم ، سرطان ، افسردگی ، بیماری آلزایمر ، چاقی ، اوتیسم ، اختلالات متابولیک ، کم کاری تیروئید (و سایر بیماری های تیروئید) ، بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری های خود ایمنی فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار دهد. پاسخ التهابی بیش فعال

بنابراین ، چگونه می توان تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش داد؟

شما دو گزینه دارید: تغییر در رژیم غذایی خود یا مصرف مکمل های آنزیمی سیستمیک.

بیایید در مورد تغییرات رژیم غذایی صحبت کنیم. اگر به شدت نظم و انضباط دارید یا تغییر عادات شیوه زندگی خود را هنگام ایجاد تغییرات تغذیه ای دشوار می دانید ، سعی کنید از کارهای کوچک شروع کنید. خوردن غذاهای طبیعی و خام بیشتر مانند میوه ها ، آجیل ، دانه ها ، جوانه ها و سبزیجات را شروع کنید. غذای تازه برای هضم به آنزیم های کمتری نیاز دارد و بدن شما را در وضعیت غنی از آنزیم بهتری قرار می دهد. افزودن ازن به برنامه معمول شما همچنین برخی از آنزیم ها را در بدن شما افزایش می دهد.

تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

مانند همه راه حل ها ، مدتی طول کشید تا نیازهای آنزیمی خود را دریابم زیرا برخی از مارک ها احساس نفخ یا یبوست می کردند. من تغییراتی ایجاد کرده ام و در حال حاضر برخی از آنزیم های گوارشی روزانه را با غذاهایی که می خورم مصرف می کنم. همانطور که قبلاً گفتم: مصرف منظم آنزیم های سیستمیک برای من دشوار است زیرا احساس افسردگی شدید می کند.

آنزیم های سیستمیک نیز برای موارد زیر مفید است:

 • شرایط فیبروتیک ناشی از فیبرین ، یک پروتئین چسبناک و سخت
 • کاهش بافت اسکار (به عنوان مثال بعد از جراحی)
 • خون را از سموم و مواد زائد سلولی پاک می کند و از عملکرد کبد پشتیبانی می کند.
 • با کمک به گلبولهای سفید خون ، واکنشهای سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشید
 • مدیریت رشد بیش از حد مخمر (فشار بر کبد ایجاد می کند)
 • در ترکیب با رژیم غذایی سالم ، این آنزیم ها سلامت را بهبود می بخشد و پیری زودرس را کند می کند.
 • جذب بهتر غذاهایی که می خوریم ، منجر به عملکرد مطلوب بدن می شود

ریزش مو باعث رویش مجدد مو و نحوه دستیابی به سلامت مطلوب می شود.

اگر می خواهید درباره ریزش مو بیشتر بدانید ، به صفحه من در مورد علل ریزش مو مراجعه کنید.

اگر می خواهید راه حل های طبیعی و جامع تری برای رشد مجدد مو کشف کنید ، حتماً به صفحه راه حل های رویش مجدد مو مراجعه کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاکسازی زندگی و شیوه زندگی جامع ، صفحه بهداشت بهینه من را بررسی کنید.دیدگاهتان را بنویسید