آیا تصدیق های مثبت می توانند به ما در مورد تصویر بدن و کاهش وزن بعد از 60 کمک کنند؟


بسیاری از ما درباره استفاده از جملات تاکیدی مثبت شنیده ایم. اما آیا آنها واقعاً م effectiveثر هستند؟ و آیا واقعا می توانند به کاهش وزن کمک کنند؟

این را در نظر بگیرید: هر فکری که می کنید و هر کلمه ای که می گویید یک جمله است ، حتی موارد منفی. همه گفتگوی داخلی و گفتگوی داخلی ما – خوب یا بد – یک جریان تأیید است. این بدان معناست که ما دائماً از تأییدیه ها استفاده می کنیم ، چه آن را متوجه شویم یا نه.

اولین قدم خوب آگاهی است. وقتی برای اولین بار با تأییدها آشنا شدم و بیشتر از افکار و کلمات خود آگاه شدم ، شوکه شدم. من آنطور که فکر می کردم فردی مثبت نگر نیستم. جای تعجب نیست که من به نتیجه ای که می خواستم نرسیدم! من به معنای واقعی کلمه خود را برای شکست آماده می کردم.

اگر روز خود را با تفکر “از بدنم متنفرم” ، “من چاق هستم” یا “من احمق هستم” شروع کنید ، این همان چیزی است که شما می گویید. در حین خواندن این پست ، چند لحظه وقت بگذارید تا در مورد برخی از اظهارات خود تأمل کنید.

شما در آینه نگاه می کنید و می گویید: “من تو را دوست دارم ، بدن!” یا گفتگوی داخلی شما بیشتر شبیه “شما چاق و منزجر کننده هستید” است. وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد ، صدای درون زمزمه می کند: “تو فوق العاده ای ، متوجه شدی!” یا احساس کنید “شما هیچ اراده ای ندارید و هرگز قادر به انجام آن نخواهید بود.”

لحظه ای دیگر وقت بگذارید و به احساسی که با شروع صحبت های منفی دارید توجه کنید. وقتی این کلمات را می گویید بدن شما چگونه واکنش نشان می دهد؟ به هر گونه احساس جسمی مانند سفت شدن یا تنگ شدن قفسه سینه یا حالت تهوع در روده ها یا کشش در گردن و شانه ها توجه کنید.

بنابراین به احساسات قلبی خود توجه کنید. آیا این کلمات به شما انگیزه می دهند و به شما انگیزه می دهند یا شما را از بین می برند و احساس غم و ناامیدی می کنید؟

قسمت بعدی استفاده از جملات مثبت برای کاهش وزن ، آگاهی از آنچه در ناخودآگاه شما می گذرد است. ممکن است فکر کنیم تصدیق های مثبت کار نمی کنند زیرا وقتی آنها را می گوییم هیچ اتفاقی نمی افتد.

به عنوان مثال ، می توانید کل روز را دور بزنید و بگویید “من لاغر هستم” ، اما این برای جادویی شما را لاغر نمی کند. نکته تأیید مثبت این است که به شما در روند ایجاد چیزی که می خواهید کمک کنید.

لوئیز هی ، یکی از رهبران بزرگ در تأییدیه ها ، گفت: “کلیدی که باعث می شود تائیدیه های شما سریع و پیوسته عمل کنند ، آماده سازی فضایی است که در آن بتوانند رشد کنند. تصدیق مانند بذرهایی است که در زمین کاشته می شوند. خاک ضعیف ، رشد ضعیف. خاک غنی ، رشد فراوان “.

من این قیاس را دوست دارم زیرا بر اهمیت آماده سازی محیطی خوب تأکید می کند که تأییدات شما در آن رشد می کند. وقتی صحبت از تأییدها به میان می آید ، محیط ناخودآگاه شماست.

اعتقادات ما از آنچه در دوران کودکی آموخته ایم نشأت می گیرد. بسیاری از این باورها به خوبی کار می کنند ، اما برخی دیگر ممکن است توانایی شما را در ایجاد آنچه شما می گویید محدود کنند.

به عنوان مثال ، اگر اعتقاد ندارید که شایسته و مستحق داشتن بدن سالم و لاغر هستید ، یا اگر وزن اضافی شما به نحوی از شما محافظت می کند ، در مورد کاهش وزن به احتمال زیاد با مقاومت روبرو خواهید شد.

باز هم ، آگاهی کلیدی است. چند لحظه وقت بگذارید و فکر کنید که پرخوری یا اضافه وزن چگونه می تواند برای شما م workثر باشد.

جای خالی را پر کرده و با دقت به قلب و ذهن خود گوش دهید وقتی این جمله را می گویید: “من می خواهم وزن کم کنم ، اما ____________”. سرنخ های مهمی را می توان در پاسخ های شما یافت.

تصدیق می تواند یک ابزار قدرتمند برای کاهش وزن باشد. زمان شروع کاشت بذر موفقیت فرا رسیده است!

رابطه خود را با بدن پیری چگونه توصیف می کنید؟ آیا از جملات تاکیدی مثبت برای حفظ نگرش مثبت در مورد احساس خود در مورد بدن خود استفاده می کنید؟ لطفاً نظرات خود را به نفع جامعه ما به اشتراک بگذارید.