آیا گوشت گاو مراتع پایدارتر است؟


آیا گوشت گاو مرتعی پایدار است؟ موافقان می گویند اینطور است ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی است که گوشت را در معرض خطر نگه دارد؟ به همین دلیل من دقیقاً گوشت گاو سبز تغذیه شده با علف را تعریف نمی کنم.

اصطلاح “پایدار” کاملاً گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

برای من ، این نشان می دهد که یک محصول می تواند نیازهای مصرف کننده فعلی را برآورده سازد بدون این که توانایی مصرف کنندگان آینده در برآوردن نیازهای خود را به خطر اندازد. به عبارت دیگر ، نسل های آینده هنوز هم سیاره ای برای زندگی خواهند داشت و از منابع طبیعی کافی برای استفاده ، صرف نظر از تأثیرات زیست محیطی یک محصول امروزی ، برخوردار خواهند بود.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت صنعتی مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما اکولوژیکی است (بدون ذکر مشکلات اخلاقی و بهداشتی). تخمین زده می شود که دام 18 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای با منشاء انسانی و بیش از 50 درصد را در صورتی که فقط به کشاورزی و جنگلداری نگاه کنیم ، سهم دارد. اما گوشت گاو تغذیه شده با علف یا مراتع چطور؟ طرفداران می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا گندم برای غذا کشت نمی شود و حمل نمی شود ، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می شود و وابستگی کمتری به سوخت های فسیلی نسبت به گوشت پرورشی صنعتی وجود دارد.

اینها البته حرفه ای هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف به عنوان یک غذای “پایدار” می رسد ، من آن را گاو می نامم. اینجا چون.

گوشت گاو تغذیه شده با علف در مقابل گوشت گاو غلات

اول از همه ، تفاوت بین گوشت گاو تغذیه شده با علف (مرتع) و گوشت گاو غلات (پرورش یافته در مزارع یا مزارع صنعتی) چیست؟

گاوهای علوفه ای ابتدا در مرتع علف می خورند ، تا زمانی که از مادر خود جدا شوند. سپس آنها با رژیم غذایی بر اساس ذرت یا غلات به مدت 120 روز “به پایان می رسند” (به این معنا که در آماده سازی برای کشتار سریع وزن خود را افزایش می دهند). این گاوها عموماً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای تغذیه شده با علف در مرتع باقی می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گاو صد در صد گواهی شده با علف و گوشت گاو تغذیه شده با علف که عمدتاً مرتع پرورش یافته اند اما برای افزایش سریع وزن شروع شده یا به اتمام رسیده است ، تفاوت وجود دارد.

گوشت مرتعی برای کره زمین بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا گوشت گاو مرتعی نیز پایدار نیست. در واقع ، تغییر به یک مدل تغذیه شده با علف می تواند نتایج بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین می زنند که برای محاسبه آب مورد نیاز برای پرورش حیوان ، رشد دانه برای تغذیه و غیره ، 1 پوند گوشت گاو نیاز به تولید 1800 گالن آب دارد.

یک گاو 100٪ تغذیه شده با علف بیشتر از یک گاو پرورش داده شده در کارخانه که به سرعت با دانه چاق می شود ، طول می کشد تا به وزن ذبح برسد. این بدان معناست که گاوهای مرتعی در مقایسه با عمر طولانی تری آب بیشتری مصرف می کنند.

2. هنوز نیاز به زمین بسیار بیشتری دارد.

گاوهایی که در کارخانه پرورش داده می شوند در مزارع بسته بندی می شوند – تا 100000 گاو در برخی از مزارع. اما حتی اگر گاوهای چرا از این سناریو اجتناب کنند ، نحوه پرورش آنها نیاز به زمین بیشتری برای چرا دارد.

طبق اعلام فائو ، حدود 26 درصد از زمین های بدون یخ روی زمین برای چرای دام استفاده می شود. بر اساس ارزیابی چرخه زندگی سال 2015 چندین سیستم تولید گوشت گاو ، گاوهای تغذیه شده با علف حدود 41 درصد بیشتر از گاوهای دانه دار به زمین نیاز دارند.

زمین بیشتر برای گاوها به معنای زمین کمتر برای گیاهان جداساز کربن است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی است.

تنوع زیستی یک منطقه به تعداد گونه های گیاهی و جانوری اشاره دارد که در محیط زندگی می کنند. هنگامی که گونه ای دیگر در منطقه ای یافت نمی شود ، به صورت محلی منقرض می شود. هنگامی که هیچ جا یافت نمی شود ، این گونه منقرض شده تلقی می شود.

چرای گاوها تهدیدی برای حیات وحش بومی منطقه و گوشتخواران است. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین که می تواند برای حفظ گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، در عوض به گوشت گاو تغذیه شده با علف اختصاص داده شده است. شکارچیان بومی ، مانند گرگ ها ، اغلب برای حفاظت از گله های گله تغذیه شده با علف شکار یا جابجا می شوند.

یک متاآنالیز 2020 از 109 مطالعه مستقل تأثیر چرای دام بر تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی ، بلکه حیوانات و حشرات را مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافتند که وقتی گاوها از زمین برداشته می شوند ، فراوانی و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر دامها را هم اکنون حذف کنید ، عواقب درازمدتی از مرتع نامناسب در قرن گذشته وجود دارد که باید به درستی به آنها توجه شود.

4. هنوز هم مقدار زیادی گازهای گلخانه ای تولید می کند.

گاوها حیوانات نشخوارکننده ای هستند که از مراتع یا کارخانه پرورش داده می شوند. این بدان معناست که آنها دارای چهار معده هستند که در یک فرآیند گوارشی پیچیده ، به نام تخمیر روده ای ، شرکت دارند و به آنها اجازه می دهد فیبر را تجزیه کنند. گاوها قبل از هضم میکروارگانیسم های موجود در شکمبه ، غذا را دوبار می جوند و دوباره می گردانند.

مشکل این است که تخمیر روده ای گاوهای بسیار گازی تولید می کند و مقدار زیادی متان آزاد می کند. و در حالی که گاوهای پرورش داده شده دانه های ساده ای را مصرف می کنند که به حداقل هضم نیاز دارند ، گاوهایی که مرتع پرورش می یابند علف می خورند ، که در آن دسته علوفه قرار می گیرد که نیاز به هضم شکمبه دارد.

در نتیجه ، برخی تحقیقات تخمین می زنند که گاوهای مرتعی 4 برابر گاوهای پرورش یافته از کارخانه متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد که گاوهای تغذیه شده با علف به دلیل ماندگاری بیشتر و وزن کمتر ذبح 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و در حالی که ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) از حمل و نقل می شنویم ، متان در گرمایش جو 25 برابر قوی تر از CO2 است. (ناگفته نماند که گاوها نیز فقط با تنفس CO2 منتشر می کنند).

همچنین ، در حالی که متان عمر جوی کوتاه تری دارد ، میلیاردها گاو گازی روی کره زمین دقیقاً با کمبود جو مواجه نمی شوند.

5- گوشت مرتعی نیاز به گاو بیشتری دارد

گزارش هاروارد 2018 در مجله منتشر شده است نامه های محیطی دریافتیم که اگر جهان را منحصراً به تولید گوشت گاو علفی سوق دهیم ، 30 درصد دام بیشتر نیاز است تا بتوانیم تقاضای مصرف کننده فعلی برای گوشت را برآورده کنیم.

علاوه بر این ، این امر منجر به افزایش 43 درصدی انتشار گاز متان در دام می شود. ناگفته نماند ، گوشت گاو با مراتع بیشتر معادل منابع زمین و آب بیشتری است که برای پرورش آن مورد نیاز است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو معمولی یا تغذیه شده با علف ، بیشتر از پروتئین گیاهی استفاده کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توفو ، تمپه و ادامام است.

در حالی که هیچ محصول غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نخواهد داشت ، غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر است زیرا به منابع کمتری احتیاج دارند و می توانند به طور کارآمدتری جهان را تغذیه کنند. ناگفته نماند که آنها خوشمزه و مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من وجود دارد که به راحتی جایگزین غذای گوشت یا گوشت گاو می شوند:

ایده گوشت گاو تغذیه شده با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که به دنبال اولویت پایداری هستند مورد توجه قرار گیرد. اما در پایان روز ، این تنها چیزی نیست که تصور می شد. در مقایسه با گوشت گاو پرورش داده شده در کارخانه ، گوشت گاو مرتعی دارای مزایایی است ، اما به اندازه کافی برای قرار دادن آن بر روی پایه پایداری … و حتی ممکن است برای کره زمین بدتر باشد. در عوض ، سعی کنید پروتئین های گیاهی بیشتر دوستدار زمین را به جای گوشت گاو جایگزین کنید.

وزن: آیا استدلال دیگری در مورد یا مخالف گوشت گاو تغذیه شده با علف شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

برای اطلاع بیشتر از پروتئین گوشت و سبزیجات ، این پست ها را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، مطمئناً برای گرفتن عکس و تاگا #WITSKITCH عکس بگیرید – دوست دارم ببینم!

دیدگاهتان را بنویسید