ابهر و هورمدره مدرسه ویرانگری ندارند


ایسنا/ زنجان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: مدارس ابهر و هورامدره تخریب نشده است.

مهرولا رخشانی مهر روز گذشته (13 تیرماه) در نشست بررسی و رسیدگی به مشکلات پروژه های نیمه تمام آموزشی که از سوی فرمانداری ابهر برگزار شد، با بیان اینکه هیچ مدرسه تخریبی در ابهر و هورمدره نداریم، اظهار داشت: با وجود این مشکل، 41 مدرسه در ابهر یک. 13 مدرسه در هرمدره نیازمند مقاوم سازی هستند. همچنین در سلطانیه دو مدرسه ویران شده و 36 مدرسه نیاز به بازسازی دارند.

وی افزود: در سال های اخیر در کنار توان ملی مردم و خیرین گام های عملیاتی خوبی در زمینه مدرسه سازی برداشته شده است.

وی گفت: حتی مدارس تخریبی زیادی وجود دارد، زیرا در برخی از این مدارس شاهد دانش آموزان 200 تا 300 نفری هستیم. برای رفع این مشکل باید اقدامات عملیاتی انجام شود.»

وی توجه به مدرسه سازی به بهترین نحو را یکی از شاخصه های رئیس جمهور در بیشتر سفرهای استانی خود دانست و خاطرنشان کرد: نمونه بارز آن دستور جمع آوری مدارس صومعه سرا در کهگیلویه و بویراحمد است.

رهشانی مهر یادآور شد: در قانون بودجه امسال فروش اموال مازاد به وزارت آموزش و پرورش تصویب و تاکید شد که درآمد حاصل از این فروش باید در همان مکانی که ملک متعلق به این منطقه است هزینه شود. .

این مقام مسئول با بیان اینکه فروش اموال مازاد آموزشی می تواند موجب رونق این نهاد شود، گفت: قانون بودجه برای این موضوع دستور خاصی دارد و سهمیه 6 هزار میلیارد تنی را برای ما در نظر گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این نشست گفت: زنجان از کمبود فضای آموزشی رنج می برد.

علی اسماعیلی افزود: شاید از نظر سرانه فضای آموزشی در سراسر استان شرایط خوبی داشته باشیم اما در برخی مناطق از جمله ابهر، هورمدره و زنجان با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم.

وی تراکم جمعیت در برخی نقاط این شهرها را عاملی مضاعف در کمبود فضای آموزشی در این شهرها عنوان کرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با برنامه ریزی و پیش بینی مناسب فضاهای آموزشی بتوانیم این مشکل را برطرف کنیم.

این مسئول بر تکمیل پروژه های نیمه تمام تا شهریورماه امسال تاکید کرد و افزود: اگر در این مدت فضای لازم برای آموزش و پرورش استان فراهم نشود در بازگشایی مدارس با مشکل کمبود فضای آموزشی مواجه خواهیم شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر در این جلسه با بیان اینکه از نظر سرانه فضای آموزشی در شهرستان به ویژه شهرستان ابهر وضعیت مناسبی نداریم، گفت: این وضعیت به گونه ای است که 15 کلاس دارد. در هشت مدرسه دولتی ابهر.

مجید مرادی با تاکید بر لزوم حضور پررنگ خیران در مدرسه سازی گفت: از خیران منطقه انتظار داریم آموزش و پرورش را برای جبران کمبودهای فضای آموزشی یاری کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید