اتحادیه اروپا برای جنگ تجاری جدید با ایالات متحده آماده می شود


روزنامه اسپانیایی دیاریو گزارش داد که اتحادیه اروپا پس از تصویب قوانین کاهش تورم با هدف حمایت از تولید داخلی خود، اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای جنگ تجاری جدید با ایالات متحده است.

به گزارش ایسنا، این روزنامه پرتیراژ گزارش داد که بر اساس این قانون، مقامات آمریکایی حدود 400 میلیارد دلار برای سیاست های اقلیم و انرژی اختصاص خواهند داد. این روزنامه گفت که این قانون به ویژه انتقال به انرژی سبز را ترویج می کند و در نتیجه بر بخش خودروسازی اروپا تأثیر می گذارد که به ویژه در کشورهایی مانند آلمان و فرانسه اهمیت دارد.

کمیسیون اروپا بر این باور است که برنامه های جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای ترویج خودروهای الکتریکی، تبعیض آمیز علیه سازندگان خارجی است.

بر اساس سندی که با خبرگزاری فرانسه به اشتراک گذاشته شده است، به ویژه، بروکسل نگرانی هایی در مورد 9 مورد از اعتبارات مالیاتی دارد. هفته گذشته نمایندگان اتحادیه اروپا و آمریکا جلسه ای داشتند که بدون نتیجه به پایان رسید. مذاکره کنندگان اروپایی معتقدند که قانون ارائه شده توسط واشنگتن غیرقابل قبول است.

همانطور که معاون اول کمیسیون اروپا، والدیس دومبروسکیس، قبلاً گفته است، یک ماه پیش یک گروه ویژه ایجاد شد تا دریابد که اتحادیه اروپا چه نگرانی هایی در مورد قانون کاهش تورم ایالات متحده دارد و چگونه می توان آن را حل کرد.

در نهایت این چیزی است که ما به دنبال آن هستیم. دومبروسکیس روز سه شنبه گفت: اتحادیه اروپا به عنوان متحد نزدیک ایالات متحده باید در موقعیتی باشد که بیشتر شبیه موقعیت مکزیک و کانادا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید