اجساد زیر ویرانه های این کلانشهر تا 24 ساعت آینده توزیع می شود


به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان بعدازظهر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چهار جناح را برای تخریب آماده کرده ایم که قطعه اول آن به اتمام رسیده و در حال اتمام قطعه دوم هستیم.

وی افزود: پس از این مرحله وارد قسمت سوم می شویم که تعیین تکلیف باقی مانده از ساختمان است و با یافتن اجساد احتمالی، این قسمت از کار به پایان می رسد.

استاندار خوزستان با اشاره به نظر کارشناسان در خصوص تخریب بقایای کلانشهر گفت: طبق نظر کارشناسان این ساختمان مقاومت کافی را ندارد و باید تکلیف آن مشخص شود.

هلیلیان گفت: تا 24 ساعت آینده تکلیف سایر اجساد احتمالی گرفتار شده در خرابه های این کلانشهر مشخص می شود.

وی افزود: دادستان برای افرادی که 2 تا 3 درصد از این ساختمان را خریداری کرده اند ساز و کاری را مشخص کرده است. برخی از خانه های اطراف این کلانشهر نیز غیرقابل سکونت هستند، بنابراین با مراجعه خانواده ها به استانداری باید فضای زندگی دیگری در نظر گرفته شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: مجموعه ای از کارها برای پرداخت دیه به جان باختگان، مصدومان و کارگران شاغل در این هلدینگ ساماندهی شده است. دفتری زیر نظر دادستانی در منطقه آزاد اروند برای آشنایی مردم راه اندازی شده است و با توجه به اینکه دادسرا تمامی اموال مالک این کلانشهر را مصادره کرده است، تمامی اموال برای پرداخت خسارت محفوظ است.

وی گفت: سه نفر از ماموران از جمله برخی از مسئولان فعلی و سابق شهرستان دستگیر شده و کار آنها در حال بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید