احضار سفیر انگلیس در مسکو/ شعارهای دانشجویان روسی علیه لندن + فیلم


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دبورا برونرت، سفیر انگلیس در مسکو در رابطه با دخالت لندن در حمله کیف به سواستوپل به وزارت خارجه روسیه احضار شد.
به گزارش این رسانه، سفیر انگلیس در ورودی وزارت خارجه روسیه با گروهی از دانشجویان دیدار کرد که شعار می دادند: انگلیس کشور تروریستی است.

در همین رابطه، وزارت امور خارجه روسیه دیروز چهارشنبه اعلام کرد که مسکو سفیر انگلیس در روسیه را به دلیل مشارکت کارشناسان انگلیسی در حمله پهپادی اوکراین به ناوگان دریای سیاه این کشور احضار می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در نشست با خبرنگاران به مناسبت حملاتی که منجر به تعلیق توافقنامه صادرات غلات از بنادر اوکراین شد، اعلام کرد که این اقدامات با هدایت انگلیس انجام شده است. کارشناسان
«ماریا زاخارووا» روز گذشته تاکید کرد که در این رابطه سفیر انگلیس به زودی به وزارت خارجه روسیه احضار خواهد شد.
در همین راستا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این حمله با هدایت و هدایت کارشناسان نیروی دریایی بریتانیا انجام شده است، هرچند دولت انگلیس در واکنش به اتهامات مشابه مسکو، آن را نادرست خوانده و آن را رد کرده است.
بر اساس اعلام مسکو، این حمله که توسط 9 پهپاد هوایی و 7 فروند پهپاد نیروی دریایی انجام شد، ناوگانی را هدف قرار داد که بر اساس توافقنامه مورد حمایت سازمان ملل با ترکیه، مسئولیت امنیت کاروان صادرات غلات اوکراین را بر عهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید