ادامه پروژه نفتی روسنفت بدون شریک غربی
بیش از یک هفته پس از اعلام خروج یکی از شرکای کلیدی پروژه نفت قطب شمال در منطقه قطب شمال، روس نفت به پیگیری این پروژه ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا، ایگور سچین، مدیرعامل شرکت روسنفت در مجمع بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ اعلام کرد: این پروژه همچنان فعال است و در حال برنامه ریزی است. ما در حال غلبه بر مشکلات اجتناب ناپذیر هستیم و مطمئن هستیم که همه چیز تمام خواهد شد.

Trafigura Commodity Trading در این ماه اعلام کرد که قصد دارد 10 درصد از پروژه نفت وستوک را بفروشد و به موج مهاجرت شرکت های انرژی غربی مانند بریتیش پترولیوم و شل از پروژه های روسیه در پاسخ به جنگ اوکراین ملحق شود.

در دسامبر 2020، ترافیگورا با خرید بسته ای به ارزش 7 میلیارد یورو (8.5 میلیارد دلار) برای پروژه وستوک موافقت کرد. ارزش کل این پروژه 85 میلیارد دلار است. گروه ویتول و کنسرسیوم Mercantile & Maritime 5 درصد از سهام Vostok Oil را در سال 2021 خریداری کردند و Rosneft 3.5 میلیارد یورو از این معامله دریافت کرد.

این پروژه شامل چندین ذخایر در شبه جزیره تایمر قطب شمال است و قرار است تولید آن در سال 2024 آغاز شود. به گفته ساچین، تولید تحت این پروژه می تواند به 115 میلیون تن در سال برسد، معادل 2.3 میلیون بشکه در روز تا سال 2033، که معادل . بیش از 20 درصد از تولید نفت روسیه در سال گذشته.

پروژه های انرژی روسیه در پی خروج شرکت های بین المللی در بحبوحه تحریم های دولت و تحریم های خودسرانه، با فشارهای لجستیکی و فناوری بی سابقه ای روبرو هستند.

به گزارش بلومبرگ، بریتیش پترولیوم، بزرگترین سهامدار خارجی روسیه، در ماه فوریه اعلام کرد که 19.75 درصد از روس نفت را به فروش خواهد رساند. با این حال، ساچین گفت که شرکت بریتانیایی همچنان سهامدار روسنفت و همچنین در چندین سرمایه گذاری مشترک دیگر است.

انتهای پیام/

جادوگران

محتوای پیشنهادی


ایسنا/ زنجان نماینده ولی فقیه استان زنجان گفت: چهره های شاخص استان زنجان دارای سند هویتی …

دیدگاهتان را بنویسید