ارتباط تکان دهنده بین دهان و مغز شما


ساده است: سلامت دهان و دندان بهتر می تواند نشان دهنده سلامت کلی مغز بهتر باشد.

در حالی که برای کتابم تحقیق می کردم ، طول عمر رادیکال، چندین مورد را پیدا کردم تحصیلات که مستقیماً التهاب لثه را با افراد مبتلا به بیماری آلزایمر مرتبط می کند. چه ربطی داره؟ یک نوع باکتری – P. لثه – مجرم پریودنتیت و اخیراً در مغز بیماران آلزایمر یافت شده است.

التهاب لثه یک عفونت شایع است. تخمین زده می شود که از هر 4 بزرگسال آمریکایی 3 نفر از التهاب لثه رنج می برند که اولین شکل بیماری لثه است. اگر به موقع درمان نشود ، التهاب لثه می تواند باعث مرحله پیشرفته تری از بیماری لثه شود: پریودنتیت. علائم التهاب لثه شامل لثه های زخمی یا قرمز است که هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن می تواند خونریزی کند.

پریودنتیت یک نوع پیشرفته بیماری لثه است که با آسیب به بافت های نرم و استخوان های نگهدارنده دندان ها باعث عفونت های شدید می شود. با این حال ، کاهش توده استخوانی به دلیل بیماری پریودنتال می تواند باعث کوچک شدن بافت و تورم لثه ها شود. همچنین می تواند مشکلات سلامتی قابل توجهی مانند بیماری آلزایمر را ایجاد کند.

در آزمایش روی موش ها ، تحصیلات شفاهی نشان داده اند P. لثه این عفونت همچنین تولید بتا آمیلوئید را نشان داد ، پروتئین هایی که سپس پلاک های آمیلوئید ایجاد می کنند ، که به نظر می رسد پلاک ریشه بیماری آلزایمر باشد. محققان همچنین دریافتند که سموم آزاد شده از P. لثه (به نام ژنیپین) در سلول های مغزی افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشت. این یافته نشان می دهد که آلزایمر ممکن است تا حدی نوعی عفونت مغزی باشد.

ارتباط دهان / بدن شما بسیار مهمتر از آن است که فکر می کنید. سلامت دهان و دندان شما نشان دهنده سلامت کلی شما در حال حاضر یا آنچه ممکن است بعدا باشد ، است. به نظر می رسد اغراق آمیز است اگر تصور کنیم که سلامت دهان شما بر سلامت مغز شما تأثیر می گذارد ، اما این واقعیت دارد. سلامت دهان ، دندان و لثه می تواند تأثیر مستقیمی بر مغز ، کبد ، سلامت روده ، سیستم ایمنی بدن و بقیه بدن داشته باشد.

هر ماده مغذی و پروبیوتیکی که وارد بدن می کنید از طریق دهان وارد می شود و همچنین دروازه ای برای عفونت های باکتریایی از جمله P. لثهبه انتخاب رژیم غذایی مناسب ، مکمل های بهداشت دهان و دندان و مراقبت روزانه از دندان برای سلامت دهان ، سیستم ایمنی و بدن بسیار مهم است.

در حال حاضر بیش از 600 گونه باکتری در دهان شما زندگی می کند و آنچه را که شما نامیده می شود تشکیل می دهد میکروبیوم دهانبه این میکروبیوم دهان یکی از متنوع ترین جمعیت های اکولوژیکی در کل بدن است که میزبان انواع باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها و تک یاخته ها است. برهم خوردن تعادل باکتریایی لثه می تواند برای سلامت عمومی پریودنتال و در نتیجه سلامت کل بدن ما مضر باشد. التهاب لثه ، اگر به موقع درمان شود ، می تواند از بروز عفونت های شدیدتر پریودنتال که می تواند با آلزایمر ارتباط داشته باشد ، جلوگیری کند.دیدگاهتان را بنویسید