ارتش روسیه برای عملیات بزرگ در جنوب اوکراین آماده می شود


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نهادهای امنیتی وزارت دفاع انگلیس در گزارش روزانه خود از توسعه میدان نبرد در اوکراین روز شنبه اعلام کردند که ارتش روسیه نیروهای خود را در مناطق جنوبی اوکراین و اوکراین جمع آوری کرده است. برای یک عملیات بزرگ آماده می شود.
در بیانیه وزارت دفاع انگلیس آمده است: جنگ روسیه در اوکراین در آستانه ورود به مرحله جدیدی است و در حال حاضر بیشتر درگیری ها به منطقه ای نزدیک به 350 کیلومتر در مناطق جنوب غربی منتقل شده است. از نزدیک استان Zaporozhye تا استان Kherson، به موازات رودخانه Dnieper.
به گفته نیروهای امنیتی بریتانیا، ارتش روسیه نیروهای خود را در جنوب اوکراین متمرکز کرده و ممکن است برای حمله یا ضدحمله آماده شود.
همانطور که این بیانیه ادعا می کند، ستون های طولانی کامیون های نظامی، تانک، توپخانه و سایر سلاح های ارتش روسیه همچنان از منطقه دونباس به سمت مناطق جنوب غربی در حال حرکت هستند.
در بیانیه وزارت دفاع انگلیس آمده است: گردان گروه های تاکتیکی ارتش روسیه که متشکل از 800 تا 1000 نظامی است، هم اکنون در منطقه کریمه مستقر است و قطعا از نیروهای روسیه در منطقه خرسون پشتیبانی خواهد کرد.
به گفته وزارت دفاع بریتانیا، نیروهای اوکراینی بیشتر بر روی هدف قرار دادن پل ها، انبارهای مهمات و خطوط راه آهن در مناطق جنوبی تمرکز کرده اند. به خصوص خط راه آهن استراتژیک و مهمی که منطقه خرسون را به شبه جزیره کریمه متصل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید