اشتباهات عجیب سرمربی ایران در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا; دو تا مدال پرتوایزر چقدر پر شد!


فرانک پرتو هازارد در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه علیرغم برنامه ای که برای کسب مدال دوچرخه سواری کوهستان قهرمانی آسیا داشت، نتوانست مدال را کسب کند، اظهار کرد: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند، تلاش زیادی کردم تا بدنم را در این دو سال ارتقا دهم و آماده باش. و در مسابقات قهرمانی آسیا 2022 کره جنوبی نتیجه لازم را کسب کند. تیمم امسال یک میلیارد تومان برای من هزینه کرد و در مسابقات قهرمانی آسیا 20 هزار یورو تجهیزات همراهم بود و کاملا آماده بودم. مسابقات قهرمانی انفرادی آسیا برای من خیلی مهم بود که سطح خودم را نشان دهم و ببینم در چه شرایطی برای المپیک و بازی های آسیایی هستم.

همه پیشرفت من را دیدند

وی ادامه داد: تفاوت سطحی که داشتم در طول مسابقات مشخص بود و حتی فیلم های مسابقه ام موجود است و همه دیدند که چقدر پیشرفت کرده ام و به چه جایگاهی در آسیا رسیده ام.

* سرپرست تیم برنامه داشت، وقت تلف نکردم

پارتو هازارد درباره پنچری دوچرخه خود در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: پنچری بخشی از رشته ماست و این اتفاق می افتد، اما اگر تیم برنامه داشته باشد که در این مواقع چه کاری انجام دهد، زمان کمتری از دست می رود. دوچرخه من در مسابقه منفجر شد و اگر سرپرست تیم (ناصر شهبازی) برنامه ای داشت، مجبور نمی شدم برای تعویض لاستیک به مسیر بروم و احتمالاً رتبه سومم حفظ می شد زیرا فاصله زیادی با لاستیک داشتم. پسر بعدی این یک لاستیک پنچر است که به اندازه یک بند انگشت است و اگر آن را داشتم می‌توانستم آن را داخل لاستیک بگذارم و لاستیک دوچرخه‌ام آنقدر سریع پنچر نمی‌شود که مجبور شوم دوچرخه را از روی دوچرخه درآورم و مقدار زیادی از آن را هدر دهم. زمان.

وی افزود: اگر می دانستم از سوی سرپرست-مربی اعزامی به همراه تیم برنامه ریزی نشده است، تجهیزات لازم را با خود می بردم. همونطور که گفتم 20 هزار یورو وسایل همراهم بود و گرفتن تجهیزات 400-500 هزار تومانی کار چندانی برایم نبود و وقت زیادی هم تلف نکردم.

پرتوآزر در پاسخ به این سوال که اطلاع دادید آیا به چنین تجهیزاتی نیاز دارید؟ وی تاکید کرد: وظیفه من نیست و رئیس باید لوازم را حمل کند. اگر بخواهم بگویم چه تجهیزاتی بیاورم پس وظیفه سرپرست چیست؟ من تیم های دیگر را دیده ام و می دانم که آنها همه وسایل را حمل می کنند تا سوارکار زمان کمتری را در طول مسابقه تلف کند. در طول مسابقه اتفاق بیفتد، آماده باشید و زمان کمتری را تلف کنید. حتی کار پنچری را هم خودم انجام دادم. این برای من این سوال را ایجاد می کند که چرا تیم ملی ایران نباید مانند سایر کشورها برنامه اضطراری داشته باشد؟ حتی به سرپرست گفتیم که دو اسکیت بیاورد تا اسکیت بازانی که همزمان مسابقه می دهند بتوانند همزمان از اسکیت استفاده کنند، اما در محل مسابقه متوجه شدیم که یکی از اسکیت ها کار نمی کند و حتی چک نکرده اند. ببینید غلطک ها سالم هستند یا نه

* سرپرست فراموش کرده شماره را برای من بیاورد!

پرافتخارترین بانوی دوچرخه سوار ایران درباره دومین مسابقه خود در مسابقات قهرمانی آسیا که در مرحله حذفی بود و در آنجا مدال نگرفت، گفت: هم حریفان و هم مسیر را می شناختم و صددرصد مدال می گرفتم اما متاسفانه رئیس من این کار را نکرد. از هتل با خودش نیاورده بود و فراموشش کرده بود. فاصله هتل تا محل مسابقه با اتوبوس حدود 35 دقیقه بود و امکان برگشت و آوردن شماره وجود نداشت. از آنجایی که شماره نداشتم نتوانستم مسابقه خود را در زمان تعیین شده شروع کنم و مدتی طول کشید تا دوباره شماره ام را دریافت کنم و حدود 2 دقیقه دیرتر از زمان رسمی مسابقه را شروع کردم. زمانی که مسابقه را دیر شروع کردم به رکوردم اضافه شد. قبول این موضوع برایم خیلی سخت بود. با توجه به این همه تلاش و هزینه، این اتفاق برای من ناراحت کننده است، اما به من ثابت کرد که جزو دوندگان برتر آسیا هستم.

*به دلیل خطای ادمین مدال من از بین رفت

وی در پاسخ به این سوال که به مسئولان فدراسیون اعلام کرد چه بی نظمی هایی در این مسابقه رخ داده است؟ وی گفت: به فدراسیون اطلاع داده ام و امیدوارم پیگیری کنند. اما نمی دانم چرا هیچ یک از ورزشکاران دولتی صدای من را نمی شنوند؟ برای قهرمانی آسیا زحمت کشیدم و نمی توانم قبول کنم که مدالم به خاطر اشتباه سرپرست از دست رفت. اینکه سرپرست در مسابقات چه وظیفه ای دارد و حتی یک عدد هم نمی دهد اشتباه قابل قبولی نخواهد بود.

* هزینه های یک میلیاردی به دلیل بی احتیاطی به آتش کشیده شد

پرتویزر افزود: به عنوان یک ورزشکار تمام وظایفم را انجام می دادم و حتی لوازم و تجهیزات را خودم تهیه می کردم و به سایر ورزشکاران امانت می دادم. تیم من قبلاً به من گفته بود که برای من یک نفر را می فرستند تا در مسابقه از من محافظت کند و نتیجه بگیرد، اما من گفتم که در تیم ملی ایران خواهم بود و از سایر نفرات جدا نمی شوم. در این شرایط فدراسیون به سختی توانست هزینه اعزام تیم را بپردازد و همین شلختگی منجر به سوزاندن یک میلیارد از هزینه های دولت شد، کاری که فدراسیون برای من انجام داده بیهوده نخواهد بود.

* امیدوارم اتفاقات قهرمانی آسیا پیگیری شود

دونده دختر ایران همچنین گفت: مسابقات سال آینده بسیار مهم است. مسابقات قهرمانی آسیا در راه است یعنی کسب سهمیه برای المپیک پاریس و بازی های آسیایی را در پیش داریم و جای آزمون و خطا نیست. نتیجه این همه تلاش و هزینه نباید به راحتی هدر رود. اگر خودم به این نتیجه نمی رسیدم الان به من ایراد می گرفتند که فرانک پارتوایزر خودش به این نتیجه نرسیده است، اما حالا که اشتباه را شخص دیگری مرتکب شده، امیدوارم حداقل پیگیری کنند و من انجام دهم. ببینید که این مشکل ردیابی شده است. امیدوارم روی این موضوع نظارتی شود و سلیقه ای وارد تیم ملی نشود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید