اظهارات ماکرون یک اتهام سیاسی و مداخله جویانه است


این نفاق محض است و بار دیگر ثابت می کند که حقوق بشر در واژگان بسیاری از دولت های وانمود شده در غرب، بازیچه و ابزاری برای دستیابی به اهداف سیاسی و دخالت در امور کشورهای دیگر نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات رئیس جمهور فرانسه در خصوص حوادث اخیر در ایران را اتهامات سیاسی، مداخله گری و ترویج خشونت و قانون شکنی دانست و آن را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، ناصر خانانی با اشاره به اینکه حق تظاهرات مسالمت آمیز در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شده است، اظهار داشت: جای تعجب است که رئیس جمهور و برخی از مقامات دولت فرانسه در حوادث اخیر در ایران، اقدامی که از سوی رئیس جمهور و برخی از مقامات دولت فرانسه صورت گرفته است. نیروهای امنیتی در برخورد با خشونت و محکومیت اغتشاشگران و دعوت از حکومت ایران به پرهیز از خشونت و رعایت حقوق آشوبگران، اما در عین حال در پاسخ به اعتصابات کارگری در بخش نفت و گاز و پالایشگاه های فرانسه، مقامات آن کشور از جمله سخنگوی دولت کارگران را تهدید می کنند که اگر به اعتراضات و اعتصابات پایان ندهند با توسل به زور به اعتصابات پایان خواهند داد!

وی ادامه داد: این نفاق محض است و بار دیگر ثابت می کند که حقوق بشر در واژگان بسیاری از دولت های وانمود شده در غرب بازیچه و ابزاری برای رسیدن به اهداف سیاسی و دخالت در امور کشورهای دیگر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید