افراد مسن ده برابر بیشتر از حد معمول به دلیل RSV در بیمارستان بستری می شوند


با شروع فصل پاییز، موارد عفونت های ویروسی تنفسی دوباره شروع شد. توجه به این نکته ضروری است که این نوعی عفونت است که بیشتر کودکان کوچکتر را تحت تاثیر قرار می دهد.

یکی از شایع ترین عفونت ها، ویروس سنسیشیال تنفسی نیست. این احتمال وجود دارد که همه بزرگسالان با سیستم ایمنی ضعیف نیز تحت تأثیر این عفونت قرار گیرند، اما این مورد در مقایسه با کودکان به طور قابل توجهی کمتر است.

در این فصل، بستری شدن افراد مسن مبتلا به RSV ده برابر بیشتر از حد معمول است

بیمارستان ها در بسیاری از مناطق ایالات متحده آمریکا مملو از کودکان مبتلا به این مشکل هستند.

افراد مسن ده برابر بیشتر از حد معمول به دلیل RSV در بیمارستان بستری می شوند

برخی از بزرگسالانی که یا سالمندان هستند یا در حال حاضر با مشکلات سلامتی زیادی روبرو هستند، به دلیل این مشکل بیشتر مستعد ابتلا به بیماری هستند.

این یک بار پزشکی جدی برای کشور است و تمام تلاش ممکن برای کاهش احتمال ابتلا به این مشکل انجام می شود. طبق آخرین آمار، پس از هر میلیون، حدود شش نفر به دلیل RSV در بیمارستان بستری می شوند.

افزایش عوارض

از طرفی برای کودکان این درصد به 50 درصد می رسد. ابتدا در ماه های ژوئن و ژوئیه سرایت به اوج خود رسید، اما بعداً فروکش کرد و موارد با سرعت باورنکردنی کاهش یافت.

اما به زودی، در ماه نوامبر، مشکلات دوباره شروع شد و این بار نه تنها جوانان، بلکه شهروندان سالخورده و سالمندان را نیز تحت تأثیر قرار داد.

نیاز فوری به افزایش زیرساخت های پزشکی کشور وجود دارد تا همه شهروندان به امکانات بستری کافی دسترسی داشته باشند.

خود افراد باید اقدامات احتیاطی و درمانی را برای کاهش احتمال ابتلا به این عفونت انجام دهند.

چرا بزرگسالان تحت تأثیر این مشکل سلامتی قرار می گیرند؟

فرض کنید تعداد عفونت های یافت شده در بزرگسالان با آمار سال قبل مقایسه شود. در این مورد، به راحتی می توان دریافت که افزایش تصاعدی ده برابری در تعداد بزرگسالان آلوده وجود داشته است.

یک مطالعه در سال 2015 همچنین به این نتیجه رسید که از 10 میلیون نفری که هر ساله به دلیل RSV آلوده می شوند، تنها 14.5٪ از بزرگسالان در بیمارستان بستری می شوند.

با این حال، امسال به 47 درصد افزایش یافته است. احتمال شیوع این بیماری در ماه های نوامبر و دسامبر وجود دارد و منطقی است که میزان بروز آن در بزرگسالان افزایش یابد. این یک بیماری جدی است و امروزه بزرگسالان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵پزشکان در مورد ویروس تنفسی RSV در کودکان خردسال هشدار می دهند

🔵متخصصان نسبت به افزایش RSV در نوزادان هشدار می دهند

علائم چیست؟

سعی می کند علائم مشابهی را در بزرگسالان نشان دهد زیرا علائم در کودکان ایجاد می شود. شایع ترین علامت شروع سرماخوردگی و آبریزش بینی است.

همچنین احتمال کاهش اشتها بیشتر است. سرفه و عطسه نیز در بزرگسالان مبتلا به این عفونت گزارش شده است.

علاوه بر این، احتقان در قفسه سینه دیده می شود و احتقان پر از مایعاتی است که بر بدن انسان تأثیر منفی می گذارد.

وضعیت می تواند برای برخی از بزرگسالان با انواع مختلف مشکلات سلامتی وخیم باشد زیرا احتمال ابتلا به ذات الریه نیز در چنین شرایطی افزایش می یابد.

به همین دلیل است که توصیه می شود به محض مشاهده هر یک از علائم در فرد، اقدام فوری انجام دهید و به پزشک مراجعه کنید.

نتیجه

دولت تمام تلاش خود را می کند تا درمان و امکانات پزشکی کافی برای بیماران فراهم کند تا تحت پوشش مناسب قرار گیرند. این برای محافظت از همه افرادی که در همه جنبه ها با خطر بیشتری روبرو هستند بسیار مهم است.

منابع:

🔵مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (دوم) RSV در بزرگسالان مسن و بزرگسالان مبتلا به بیماری مزمن (موجود در): https://www.cdc.gov/rsv/high-risk/older-adults.html

🔵کتابخانه ملی پزشکی (دوم) عفونت ویروس سینسیشیال تنفسی در بزرگسالان (موجود در): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC88938/

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)