افسردگی و 10 علامت هشدار دهنده این مشکل


افسردگی علائم افسردگی گاهی بخش عادی زندگی است. طبیعی است وقتی کسی را از دست می دهید یا شغل خود را از دست می دهید ناراحت باشید.

ارزیابی علائم افسردگی

این زمانی است که علائم افسردگی به دلیل استرس در زندگی شما رخ می دهد“افسردگی موقعیتی” نامیده میشود.

اکثر مردم از شر افسردگی موقعیتی خلاص می شوند ، اگرچه این روند ممکن است روزها یا حتی هفته ها طول بکشد. با این حال ، هنگامی که علائم افسردگی از بین نمی روند و افسردگی با توانایی شما در عملکرد و زندگی عادی تداخل می کند ، این مورد است. “افسردگی بالینی” یا “افسردگی حاد” فراخوانده شد.

افسردگی اساسی یک بیماری جدی است که می تواند هفته ها ، ماه ها یا سالها طول بکشد. بنابراین شناخت علائم افسردگی بسیار مهم است ، به طوری که در صورت بروز علائم می توانید از آنها کمک بگیرید.

علائم افسردگی بسیار است. مردم ممکن است افسردگی اساسی را “سیاه چاله” توصیف کنند که نمی توانند از آن خارج شوند. احساس عذاب قریب الوقوع نیز در این نوع افسردگی شایع است.

10 علامت هشداردهنده افسردگی

افراد مبتلا به افسردگی شدید علائم مشابهی ندارند ، اما ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

غمگینی .

وقتی غم یکی از علائم افسردگی است ، می تواند با احساس ناامیدی و پوچی همراه باشد. ممکن است متوجه شوید که هر چقدر تلاش کنید ، نمی توانید افکار منفی خود را کنترل کنید. ممکن است بدون دلیل مشخص مدام گریه کنید.

علل و علائم افسردگی

احساس گناه

افراد مبتلا به افسردگی شدید ممکن است احساس بی ارزشی و درماندگی کنند. آنها حتی ممکن است افسردگی را به عنوان نشانه ضعف تجربه کنند و بیش از حد از خود انتقاد کنند.

تحریک پذیری

این علامت افسردگی می تواند شما را عصبانی ، مضطرب یا بیقرار کند. مردانی که به شدت افسرده هستند اغلب افسردگی خود را از طریق پرخاشگری یا رفتارهای بی پروا نشان می دهند.

علائم روانی.

اگر در تمرکز ، تصمیم گیری یا به خاطر سپردن جزئیات مشکل دارید ، اینها می تواند نشانه های افسردگی باشد. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که روند تفکر آنها کند شده است.

علائم جسمی.

افراد مبتلا به افسردگی اغلب درد و سردرد یا مشکلات گوارشی دارند که به نظر نمی رسد علت پزشکی دیگری داشته باشند و به درمان پاسخ نمی دهند.

از دست دادن انرژی.

اگر افسرده هستید ، ممکن است مدام احساس خستگی کنید. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است احساس کنند که توانایی های جسمی آنها کند شده است.

علائم افسردگی موقت

از دست دادن علاقه.

یکی از شایع ترین علائم افسردگی ، از دست دادن علاقه به فعالیت های لذت بخش مانند رابطه جنسی ، سرگرمی یا تعاملات اجتماعی است. این نیز می تواند به عنوان واگذاری مسئولیت ها و پاکسازی فیزیکی ظاهر شود.

برنامه خواب تغییر می کند.

اکثر افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند می دانند که اغلب با مشکلات خواب همراه است. افراد مبتلا به افسردگی ممکن است در طول شب دچار مشکل شوند. آنها همچنین می توانند در طول روز بیش از حد خواب آلود باشند یا حتی بیش از حد بخوابند.

در عین حال ، مشکلات خواب می تواند افسردگی را تشدید کند و منجر به یک چرخه منفی بین افسردگی و خواب شود ، که شکستن آن دشوار است. خواب کم حتی می تواند باعث افسردگی در برخی افراد شود.

درک رابطه پیچیده بین خواب و افسردگی می تواند گامی مهم در بهبود کیفیت خواب و مدیریت بهتر افسردگی باشد.

تغییر در اشتها.

تغییر در عادات غذایی به دلیل افسردگی می تواند منجر به پرخوری یا پرخوری شود. افزایش یا کاهش بیش از 5 درصد از وزن بدن در یک ماه یکی از علائم هشداردهنده افسردگی است. برخی از افراد علاقه خود به غذا را از دست می دهند ، در حالی که برای دیگران خوردن راهی برای جبران احساس افسردگی است.

افکار خودکشی

افکار خودکشی یا افکار خودکشی به اندیشه یا برنامه خودکشی اشاره دارد. افکار می توانند از ایجاد یک برنامه دقیق تا ملاحظات زودگذر متغیر باشند. این افکار شامل اقدام نهایی خودکشی نمی شود.

داشتن افکار آسیب رساندن به خود یکی از جدی ترین علائم افسردگی است و همیشه باید آن را جدی گرفت. اگر قصد خودکشی دارید ، باید فوراً به دنبال کمک باشید.

تشخیص علائم افسردگی

اهمیت بیان علائم افسردگی بدون شرم و ضعف:

اگر برخی از این علائم کلاسیک افسردگی را دارید و علائم آن شدید است و بیش از چند هفته طول کشیده است ، باید به دنبال کمک باشید. بهترین مکان برای شروع مراجعه به پزشک است.

موسسه ملی سلامت روان تخمین می زند که افسردگی سالانه حدود 17 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. در بسیاری از موارد ، افسردگی قابل درمان با موفقیت تشخیص داده نمی شود و درمان نمی شود زیرا علائم افسردگی نادیده گرفته می شود.

افسردگی نشانه ضعف یا شرمندگی نیست. این یک بیماری جدی است. خبر خوب این است که حتی در موارد شدید افسردگی بالینی ، درمان معمولاً بسیار موفق است. و هرچه زودتر درمان شروع شود ، موفقیت بیشتر است. پس منتظر نمانید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران ارشد ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره خدمات را با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری ارائه کرده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول خود قرار داده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید