امتناع از ارسال سلاح از ایران به روسیه برای جنگ با اوکراین


رسانه‌های نزدیک به شورای عالی امنیت ملی در توئیتی با تاکید بر پایان تحریم تسلیحاتی علیه ایران اعلام کردند که تهران هنوز هیچ سلاحی برای استفاده در جنگ علیه اوکراین به روسیه ارسال نکرده است.

به گزارش ایسنا، در حالی که امروز مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه و وزرای امور خارجه آلمان، دانمارک و اتریش، اوکراین در اظهارات مختلف مدعی شدند که روسیه از پهپادهای ایرانی در حمله به کیف استفاده کرده است. نور نیوز، یکی از رسانه های نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، در توییتی نوشت: اگر چیزی ثابت شود، تحریم های بیشتری علیه ایران اعمال خواهد شد. نقش جنگ اوکراین و همراهی آن با نقض قطعنامه 2231. ایران هیچ سلاحی برای استفاده در جنگ علیه اوکراین به روسیه نفرستاده است و تحریم تسلیحاتی ایران در اکتبر 2022 بر اساس قطعنامه 2231 پایان یافت.

و این در حالی است که در گفت‌وگوهایی که وزیر امور خارجه کشورمان با نمایندگان اروپایی انجام داد، دیدگاه‌های ایران به وضوح برای آنها تبیین شد و اگر اروپایی‌ها تصمیم به اعمال تحریم‌های جدید بگیرند، اقدامات آنها بی‌ثمر خواهد بود. غیرمنطقی و البته درست است همانطور که ایران به رفتار سازنده پاسخ می دهد، به رفتارهای غیرسازنده نیز پاسخی متناسب خواهد داد و به هیچ وجه نسبت به منافع و منافع ایران مدارا یا تزلزل نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید