امروز دشمن می بیند که ایران بالاترین روابط اقتصادی دنیا را برقرار کرده است


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه امروز دشمن در برابر ملت ما به یأس رسیده است، گفت: دشمنی که زمانی می گفت ایران اجازه ندارد حتی یک بشکه نفت بفروشد، امروز می بیند که ایران بالاترین و گسترده ترین روابط اقتصادی را برقرار می کند. در جهان.

سعید جلیلی صبح امروز در حرم مطهر رضوی(ع) و در پایان راهپیمایی سیزدهم آبان مشهد با اشاره به تصویب تسلیم در مجلس ایران در زمان شاه به عنوان یکی از مظاهر وی گفت: در آن زمان امام (ع) مانع اجرای این قانون شد، بنابراین دشمن در آن روز به فکر تبعید امام (ره) افتاد و فکر کرد که با این کار می تواند به فعالیت های استکباری خود ادامه دهد، اما ما امام بزرگوار بذری را کاشت که 14 سال بعد جوانه زد و ملت ایران به ندای امام که ندای خدا و پیامبر (ص) بود پاسخ دادند.

وی ادامه داد: ملت ایران با پذیرفتن این دعوت، راهی را در پیش گرفت که همه دنیا را وادار کرد که در ایران چه خبر است. در همان روز سیزدهم آبان دانشجویان به میدان آمدند و دعوت امام را لبیک گفتند و سرانجام به دلیل اسلام و استقلال کشور کشته شدند.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دشمن برای شکست انقلاب از هیچ کوششی دریغ نمی کند، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب برای خنثی کردن این حرکت در جوانه و جلوگیری از استقرار نظام اسلامی. دشمن از کشتار گرفته تا اقدامات تجزیه طلبانه علیه ما انجام داده است، اما در نهایت هر چه دشمنی خود را بیشتر کند، ملت ایران قوی تر می شود.

جلیلی با بیان اینکه همه دنیا در جنگ تحمیلی 8 ساله به عراق کمک کرده اند، افزود: هر کشوری نوعی سلاح و هواپیما به عراق فروخته است. پس از پایان جنگ 8 ساله ملک مکبور عربستان در مصاحبه ای اعلام کرد که عربستان به تنهایی 30 میلیارد دلار در این جنگ به صدام کمک کرده است. ملت ما اینگونه ایستاد و موفق شد. صدام امروز کجا و ملت ما کجا؟

وی افزود: وقتی دشمن دید که ملت ما از سخت ترین عملیات نظامی در امان نیست، فشار اقتصادی و تحریم علیه ما آغاز شد و در سال 1396 نوبت به فشار حداکثری رسید. کسانی که مدعی بازار آزاد بودند، معامله بانکی بین یک شهروند کشور ثالث و مردم ایران را تحمل نمی کردند. اما در این راهبرد نیز شکست خوردند و خود مقامات آمریکایی نیز به آن اعتراف کردند.

این عضو شورا به درستی ادامه داد: دشمن هر شرطی دارد و تمام توان خود را علیه ما به کار می گیرد. پس چرا شکست خورد؟ ملتی در کشور ما قیام کرده است که ایران را ظرف ایمان و آرمان خود قرار داده است و دشمن می داند که در چنین شرایطی کشور ما چه قدرتی تولید می کند. ملت ما توانست با تکیه بر قدرت نرم و ایمان خود در جنگ سخت افزاری و اقتصادی پیروز شود. مزیت نسبی ملت ایران در این قدرت نرم است که دشمنان نمی توانند آن را درک کنند.

جلیلی خاطرنشان کرد: این یکی از موفقیت های ملت ایران است که دشمن پس از چندین دهه نتوانست مولفه های اصلی قدرت ایران را بشناسد. این مولفه ها باعث شد که ملت ایران نه تنها در داخل کشور بلکه در همه نقاط منطقه آمریکا و اسرائیل را شکست دهد. امروز خود مقامات آمریکایی اعتراف می کنند که با وجود اینکه 7 تریلیون دلار در عراق هزینه کرده اند، اما نتوانسته اند در این کشور چیزی به دست آورند.

وی ادامه داد: در گذشته زمانی که رژیم صهیونیستی می خواست بخش هایی از سرزمین های اسلامی را به خاک خود الحاق کرد و انواع جنایات را مرتکب شد اما امروز می خواهد به یکی از منابع انرژی لبنان در دریا حمله کند اما با قدرت ناکام می شود. مقاومت لبنان این وضعیت امروز در صحنه بین المللی است. امروز دشمن می بیند که با همه فشارها چه قدرتی بر او قیام کرده است.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه امروز دشمن دست به تلاش های مذبوحانه زده است، گفت: امروز دشمن تمام توان خود را صرف جنگ نرم می کند زیرا متوجه شده است که ملت ایران متکی به جنگ نرم قوی است. نیرویی که مبتنی بر آرمان ها و ایمان اوست این قدرت نرم باعث شد ملت ایران بر همه دسیسه های دشمنان غلبه کند.

جلیلی با تاکید بر اینکه دشمن می داند قدرت ما از ایمان ماست نه سلاح، گفت: قدرت ملت ما در جوانی است. در دوران دفاع مقدس فقط 36 هزار شاگرد شهید داشتیم. حدود 1400 دانش آموز فقط از خراسان رضوی جان خود را فدای انقلاب کردند.

وی با اشاره به تفاوت مردم سالاری دینی با مردم سالاری غربی گفت: در مردم سالاری غربی مردم رای می دهند و بس، اما در مردم سالاری دینی اگر مردم رای دهند و جمهوری اسلامی را انتخاب کنند، چهار فرزند خود را با افتخار می فرستند. در راهشان. او را قربانی کند غرب از داشتن چنین افرادی پشیمان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تمام هدف دشمن جلوگیری از تکرار نسلی است که در سال 57 ایران را انقلاب کرد، گفت: امروز به غیر از فضای مجازی بیش از 250 شبکه ماهواره ای فقط برای ایران پخش می کنند چرا که آن نسل انقلابی را می خواهند. برای تکرار نشدن خدا دشمنان ما را از احمق ها آفرید. دشمن نمی فهمد که قدرت ما از قدرت نرم ما می آید. ما در جنگ سخت با تکیه بر قدرت نرم خود دشمن را شکست دادیم تا امروز در جنگ نرم او را شکست دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید