امسال طرح های تشویقی برق 10 برابر شده است


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، مصطفی رجبی مشهدی گفت: یکی از اتفاقات خوب صنعت برق در سال جاری، تدوین طرح های تشویقی بسیار خوب در بخش داخلی است. بر اساس می توان گفت امسال طرح های تشویقی 10 برابر سال گذشته است.

وی ادامه داد: برای این کار اساس به ازای هر کیلووات ساعت 500 تن کاهش بین مشترکین توزیع می شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: اگر شهروندی در مناطق عادی کشور مانند تهران و شیراز که منطقه عادی محسوب می شود 300 کیلووات ساعتی در صورت کاهش میزان مصرف به 250 کیلووات ساعت قبض برق رایگان و در صورت صرفه جویی بیشتر از این میزان تا سقف 500 هزار تن به این مشترک جایزه تعلق می گیرد.

رجبی مشهدی ادامه داد: شرایط تامین برق امسال قابل مقایسه با سال گذشته نیست. این است اساس با اجرای برنامه های مدیریت مصرف برق در تمامی بخش ها، تابستان امسال را با کمترین محدودیت ها پشت سر خواهیم گذاشت که همکاری های انسانی در آن نقش بسزایی دارد.

وی افزود: پس از تابستان 1400، وزارت نیرو طرح تفصیلی ساخت و تعمیر نیروگاه و بر اساس این برنامه ها توانستند تعمیرات نیروگاه ها و شبکه برق را که معمولاً تا پایان خرداد ماه تا پایان اردیبهشت ماه به طول می انجامد، به پایان برسانند و در این زمینه رکورددار شوند.

سخنگوی صنعت برق همچنین درباره وضعیت تامین برق صنعتی در تابستان امسال گفت: امسال توافق خوبی با این وزارتخانه است. سکوت ما این را داشتیم بر اساس قرار بود این صنعت بزرگ تعطیلات شما در تابستان و روزها باشد قسمت فوقانی مصرف را به تعویق بیندازید تا بدین ترتیب به ما در سفارش منبع تغذیه برای کمک به سایر مشترکین.

رجبی مشهدی ادامه داد: طرح مدیریت مصرف صنعتی شامل 92 درصد صنایع نمی شود و وضعیت شهرهای صنعتی بسیار متفاوت است، بنابراین محدودیت شرکت های صنعتی با ابلاغ قبلی تنها یک روز در هفته است. در صورت سال گذشته شرکت های صنعتی به صورت روزانه محدود بودند.

او اضافه کرد: در حقیقت در سال جاری برنامه هایی تدوین شده است تا واحدهای صنعتی با کمترین محدودیت به فعالیت خود ادامه دهند.

سخنگوی صنعت برق گفت: این هفته روزهای گرمی را تجربه خواهیم کرد به طوری که دمای هوای خوزستان به بالای 50 درجه می رسد، لازم است هموطنان به همکاری خوب ادامه دهند که بیشتر با صنعت برق، حتی با یک چراغ اضافی خاموش و استفاده نشده تجهیزات مصرف برقی در ساعات اوج مصرف (13 الی 17) با برق پایدار برای کلیه مشترکین مخصوصا مشترکین مناطق گرمسیری به ما کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید