امضای قرارداد تامین 5000 مگاوات برق صنعت و معدن


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایمیدرومنیژه غلامرضایی در حاشیه بازدید از پروژه نیروگاه شهید باکری سمنان گفت: این معاهدات جدید در داخل است یادداشت تفاهم ایجاد 10000 مگاوات نیروگاه برای صنعت و معدن امضا شد.

مدیر زیرساخت ایمیدرو با بیان اینکه نیروگاه سمنان، اولین طرح این است یادداشت تفاهم وی گفت: این پروژه با ظرفیت تولید 380 مگاوات برق تا اواسط تابستان امسال راه اندازی می شود.

وی با اشاره به همکاری چشمگیر وزارت نیرو در این پروژه افزود: بر اساس تفاهم نامه بین وزارتخانه ها سکوت و نیروگاه ترکیبی در مجموع در 14 استان کشور دارای نیروگاه های جدید خواهد بود که برق آن در اختیار صنایع و معادن قرار می گیرد.

به گفته غلامرضایی، این ظرفیت در 24 نیروگاه در مدت 36 ماه راه اندازی می شود.

مدیر زیرساخت ایمیدرو وی با اشاره به استقبال سرمایه گذاران از این برنامه نیز گفت: پیش بینی می شود ظرفیت های جدیدی به رقم فعلی برق اضافه شود.

غلامرضایی گفت: فرض بر این است که در برنامه بعدی نیروگاه فولاد مبارکه وارد زنجیره تولید برق شود.

وی با اشاره به اینکه حدود 30 درصد برق مصرفی کشور مربوط به صنعت و معدن است، افزود: حدود 20 هزار مگاوات به این حوزه اختصاص دارد که 6 تا 7 هزار مگاوات آن مربوط به معدن و صنایع معدنی است.

مدیر زیرساخت ایمیدرو همچنین به او گفته شد که این کار را ادامه دهد یادداشت تفاهم شما نیاز به همکاری و مشارکت نهادهای کشور نیازمند صدور مجوز برای تامین به موقع برق مورد نیاز در حوزه تولید و اشتغال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید