امیر عبدالخیان: ارزیابی تهران از آخرین مذاکرات در دوحه مثبت است/ راه دیپلماسی باز است
دکتر حسین امیرعبدلاخیان وزیر امور خارجه کشورمان و خانم کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص مهمترین موضوعات مورد علاقه هر دو کشور در این زمینه گفتگو و تبادل نظر کردند. دوجانبه، منطقه ای و بین المللی است.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک انتصاب خانم کاترین کولونا به عنوان وزیر امور خارجه فرانسه، ابراز امیدواری کرد که شاهد تلاش های دو کشور باشیم. توسعه روابط در زمینه های مختلف

دکتر امیر عبدالاخیان بر آمادگی کشورمان برای ارتقای سطح همکاری ها بر اساس احترام و همکاری متقابل تاکید کرد.

رئیس دیپلماسی کشورمان در خصوص مذاکرات کاهش تحریم ها در وین و دوحه گفت: ارزیابی ما از آخرین مذاکرات دوحه مثبت است. اما باید دید طرف آمریکایی چگونه می خواهد از این فرصت دیپلماتیک استفاده کند. اکنون راه دیپلماسی باز است. ما در رسیدن به نقطه پایانی یک توافق خوب و با ثبات جدی و صادق هستیم و همواره پیشنهادات و ایده های مثبت خود را در مذاکرات ارائه کرده ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به حضور طرف آمریکایی بدون رویکرد مبتنی بر ابتکار و پیشرفت در دوحه اشاره کرد. ما معتقدیم که تکرار مواضع قبلی نباید جایگزین ابتکار عمل سیاسی شود.

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات خود عمل کرده و از طرف مقابل نیز انتظار دارد به تعهدات خود به درستی عمل کند.

انتهای پیام

جادوگران

مطالب پیشنهادی


معرفی شرکت ارائه دهنده خدمات برش لیزر فلزات در تهران، برش لیزری فلزات، عوامل مهم…

دیدگاهتان را بنویسید