انتظار می رود فصل آنفولانزای 2022-2023 بسیار شدید باشد


دوباره آن موقع از سال است که تعداد افراد مبتلا به آنفولانزا بالاترین میزان را دارد. اما امسال توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها پیش بینی شده بود که این عفونت بسیار زیاد و ترسناک خواهد بود.

این امر از افزایش تصاعدی تعداد عفونت های آنفلوانزا در یک دوره کوتاه گزارش شده در ایالات متحده آمریکا مشهود است. تنها در ماه اکتبر 5000 مورد آنفلوانزا ثبت شده است.

اما تنها در عرض 1 ماه تعداد مبتلایان به 17000 نفر افزایش یافته است.این بار شیوع بیماری نه تنها با سرعتی باورنکردنی اتفاق می افتد بلکه تعداد بیماری های گزارش شده دو سال پیش در همین مدت 12 برابر کمتر از این به همین دلیل است که همه مقامات پزشکی نگران افزایش نرخ ابتلا به آنفولانزا هستند.

آمار در این باره چه می گوید؟

در پنج هفته گذشته، 75 درصد افزایش ظرفیت آزمایش در سراسر کشور و 50 درصد موارد آنفولانزای بیشتری در سراسر کشور گزارش شده است. با توجه به رکورد سال های گذشته قبل از کووید-19، میزان مثبت بودن حدود 3.6 درصد بود که بالاترین میزان تا سال 2019 محسوب می شود.

انتظار می رود فصل آنفولانزای 2022-2023 بسیار شدید باشد

اما امسال، تنها تا هفته گذشته، بالاترین نرخ مثبت گزارش شده 13 درصد بوده است. این بدان معنی است که از بین تمام آزمایشات انجام شده، مواردی که با نشاط بوده اند در حال افزایش است و افراد بیشتری بیمار می شوند.

بار بر روی امکانات پزشکی موجود نیز در حال افزایش است. تا سال 2019، بستری شدن در بیمارستان به 1 تا 2 درصد محدود شد.

اما امسال حتی قبل از رسیدن به اوج، این نرخ به 5.5 افزایش یافت. تغییر قابل توجهی وجود دارد که باعث نگرانی مراکز بهداشتی درمانی می شود که برای مبارزه با این چالش عظیم تلاش می کنند.

اکنون دو سال از بدترین موج کووید-19 در کشور می گذرد. انتظار می رود امسال وضعیت بدتر شود.

توصیه ها و دستورالعمل های مختلفی به شهروندان برای اتخاذ تمامی اقدامات ممکن برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا صادر می شود.

نوع کرنش چیست؟

به گفته محققان، این بار فشار بر نیروی کار قوی است. این موسیقی ویروس H1N1 بسیار خشن است و از این رو توانسته است افراد در گروه سنی 18 تا 37 سال را تحت تاثیر قرار دهد. غلظت این ویروس معمولاً در مناطق جنوبی کشور یافت می شود.

پیش بینی می شود حرکت به سمت شمال از هم اکنون آغاز شده و به زودی تعداد موارد ابتلا در شمال کشور افزایش یابد.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵کالیفرنیا: شروع زودهنگام فصل آنفولانزا منجر به رکورد بالای پذیرش در بیمارستان می شود

🔵انتظار می رود فصل آنفولانزا با انتقام برگردد – کودکان بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند!

چگونه از خود در برابر آنفولانزا محافظت کنیم؟

اگر فردی علائم آنفولانزا را در خود گزارش کرد، بهتر است سریعاً به پزشک مراجعه کند تا بتواند درمان را شروع کند و از خود در برابر عوارض آنفولانزا محافظت کند. در این شرایط، رعایت تمام ابزارهای ممکن برای محافظت در برابر آنفولانزا مهم است.

استفاده از ماسک و تهویه کافی برای جریان یافتن هوای تازه و کاهش قرار گرفتن در معرض عفونت ضروری است. از تماس با بیماران مثبت باید اجتناب شود. تنها با کمک همه این عوامل می توان تصمیم بهتری گرفت.

نتیجه

قطعا اکنون زمان ریسک کردن نیست زیرا آنفولانزا این بار بسیار مسری است. همه مردم باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند تا بتوانند بدون هیچ خطری زندگی خود را به درستی حفظ کنند. دولت نیز در این راستا اقدامات مناسبی را انجام می دهد.

ارجاع:

🔵مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (دوم) 2022-2023 فصل آنفولانزای ایالات متحده: برآوردهای اولیه بار فصلی (موجود در): https://www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)