انفجار در استان کنر در شرق افغانستان؛ یک فرمانده محلی طالبان کشته و ۱۱ نفر زخمی شدند


شفقناافغانستان- براساس تازه‌ترین گزارش‌ها در انفجار امروز کنر، فرمانده پلیس طالبان برای شهرستان شیگل این ولایت کشته شده‌است و ۱۱ نفر دیگر زخم برداشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری شفقنا افغانستان، این انفجار حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز به وقت افغانستان (پنج‌شنبه، ۲۲ مهر) در شهر اسعدآباد؛ مرکز کنر رخ داد.

ابتدا گزارش شده‌بود که در این انفجار یک خودروی حامل نیروهای طالبان هدف قرار گرفته و در نتیجه ۸ نفر زخمی شده‌اند؛ اما یک مقام طالبان به خبرگزاری فرانسه گفته‌است که در این انفجار خودروی حامل فرمانده پلیس شهرستان شیگل هدف قرار گرفته و او کشته شده‌است.

این مقام طالبان که نخواست نا‌م‌اش فاش شود، گفته‌است: «فرمانده پلیس جان باخت و ۱۱ تن دیگر زخمی شدند.»

یک دکتر بیمارستان مرکزی کنر هم به خبرگزاری فرانسه تائید کرده‌است که ۱۱ زخمی به این شفاخانه انتقال یافته‌اند که چهار تن آن‌ها افراد طالبان و هفت تن دیگر غیرنظامی اند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته؛ اما شاخه خراسان گروه داعش که در شرق افغانستان فعالیت دارد، در گذشته حملات مشابهی را علیه افراد طالبان انجام داده‌است.

داعش همچنین مسئولیت برخی حملات اخیر از جمله حمله تروریستی به مسجد شیعیان در ولایت قندوز را که حدود ۱۰۰ نفر کشته بر جای گذاشت، بر عهده گرفته‌است.

دیدگاهتان را بنویسید