اهمیت صبحانه – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا خراب کند. صبحانه باید حداقل 20 درصد از انرژی روزانه شما را تامین کند. در حالی که اکثر مردم به دلیل ناآشنایی با اهمیت این و آن غذا ، یا از مصرف آن خودداری می کنند یا آن را مفید و مغذی ارائه نمی دهند.

مطالعات نشان داده است که نه تنها صبحانه ، بلکه دفعات و تداوم آن نیز در تعدیل وزن بدن مثر است. عدم خوردن صبحانه در چندین کشور گزارش شده است و این وضعیت در بین نوجوانان بیشتر بوده است. برخی از مطالعات ارتباط بین خوردن صبحانه با چاقی و اضافه وزن را نشان می دهند و نخوردن منظم صبحانه یکی از دلایل اضافه وزن و چاقی در نوجوانان است.

وقتی فردی عمداً یا به زور وعده های غذایی را حذف می کند ، میزان متابولیسم می سوزد و افزایش می یابد. غذا ادامه می یابد ، درصد بیشتری از میزان متابولیسم کاهش می یابد. درازمدت ،) میزان متابولیسم پایه BMR (فرد زمین می خورد و بدن یاد می گیرد که انرژی کمتری دریافت کند. صبحانه به طور متوسط ​​کمتر از افرادی است که صبحانه نمی خورند و از سوی دیگر ، افرادی که صبحانه نمی خورند بیشتر در طول روز پرخوری می کنند. این باعث بیماری آنها می شود) ، از جمله دیابت و چربی خون بالا ( البته منظور من صبحانه ، شیرینی صبحانه سالم ، شکلات ، تنقلات و آب میوه غیر طبیعی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید