“اوج” دوباره در اوج است؟ / در حال آماده سازی ۱۰ فیلم برای «فجر ۴۱» هستیم.


به گزارش خبرنگار مهر، شهریور ماه سال گذشته احسان محمد حسنی رئیس سازمان اوج در جلسه ای با بیان اینکه ساخت چند فیلم در دستور کار این سازمان قرار دارد، گفت: اما به دلیل بیماری عروق کرونر و درآمدزایی این سریال در اولویت قرار گرفت. قبل از سریال سازی فعال باش. سال گذشته تنها فیلم «مسیح پسر مریم» به کارگردانی علی جعفرآبادی به عنوان محصول تولید شد. قسمت فوقانی ساخته شد اما به دلیل مشکلات پروانه نمایش در جشنواره فیلم فجر شرکت نکرد.

محمد حسنی در همان جلسه اعلام کرد که سازمان اوج در حال برنامه ریزی فیلمی درباره پیامبر اکرم (ص) به نام «خدیجه» به نویسندگی داوود میرباقری، فیلمی درباره امام حسین (ع) است.ع) تمرکز بر زندگی یکی از شهدای کربلا و …

بر اساس پیگیری های مهر، اکنون با پس گرفتن تاج، اوج آماده تولید 10 پروژه سینمایی در سال جاری با همکاری کارگردانان جوان و باتجربه است که پیش از این با برخی از آنها همکاری داشته است.

این فیلم ها علاوه بر موضوعاتی که احسان محمدحسنی در نشست خبری خود مطرح کرد، به حفاظت از حریم مقدس، شهدای برجسته، تاریخ اسلام و تبیین وقایع انقلاب می پردازد. شهید بروجردی و شهید زین الدین همچنین از اینها آثار هستند.

محصولات سازمان اوج در حال حاضر در مراحل پایانی فیلمنامه نویسی، انتخاب بازیگران و البته تولید است.

این سازمان در نظر دارد حداقل هشت مورد از این آثار را در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید