اکثر بیش از 100 قربانی طوفان لین در فلوریدا بر اثر غرق شدن جان خود را از دست دادند


طوفان اخیر در فلوریدا ویرانی های زیادی به بار آورد. بر اساس داده های جمع آوری شده، بیش از صد نفر در اثر طوفان ایان جان باختند. حدود 28 سپتامبر بود که طوفان قوی مانند ایان به سواحل جنوب غربی فلوریدا رسید. اداره مدیریت بلایای طبیعی این بلای طبیعی را در رده 4 طبقه بندی کرده است.

این بر زندگی مردم و بسیاری از املاک نزدیک ساحل تأثیر گذاشته است. داده ها بیشترین تعداد مرگ و میر را در شهرستان لی نشان می دهد. نزدیک بودن به ساحل، بیش از 50 کشته را ثبت کرد. تیم های پزشکی و دپارتمان معاینات پزشکی فلوریدا در حال همکاری نزدیک با یکدیگر هستند تا مناطق آسیب دیده را برای شروع مکانیسم بهبود پیدا کنند.

به روز رسانی ها چیست؟

پس از شهرستان لی، شهرستان های مونرو و ساراسوتا حدود 9 تا 10 مورد مرگ را گزارش کردند. اما از صد مورد مرگ، حدود 60 درصد مردم در اثر غرق شدن جان خود را از دست دادند. سرعت طوفان حدود 150 مایل در ساعت تخمین زده شد. سرعت آنقدر جدی بود که مردم را مثل دانه های شن می خورد. شانس تخلیه و زنده ماندن بسیار کمتر بود. اجساد غرق شدگان توسط ماموران نیروی انتظامی جمع آوری شد.

اکثر بیش از 100 قربانی طوفان ایان در فلوریدا بر اثر غرق شدن جان خود را از دست دادند

دوستان و خانواده این افراد کشته شده اکثر اجساد را شناسایی کرده اند. پس از کالبدشکافی اجساد مشخص شد که اکثر آنها به دلیل ورود آب بیش از حد به آنها جان خود را از دست داده اند. این چیزی نیست جز تکرار تاریخ. همه طوفان ها و سیل های گزارش شده از سال 1983 تا 2014، آب را به عنوان جدی ترین قاتل معرفی کرده اند. طوفان ایان نیز همین را پیدا کرد. فرقی نمی کند سیل آب شیرین باشد یا گل و لای. هرج و مرج ایجاد شده بدون توجه به همان خواهد بود.

جزئیات تلفات

جدای از شایع ترین علت مرگ، الگوی افراد فوت شده نیز تفاوت قابل توجهی را نشان می دهد. اکثر قربانیان بالای 70 سال سن دارند. حدود 25 درصد افراد بالای 80 سال سن دارند. برخی افراد نیز بالای 90 سال سن داشتند. این به وضوح نشان می دهد که سالمندان در برابر بلایای طبیعی آسیب پذیر هستند. حتی در سال 2005 بود که طوفان کاترینا به سواحل رسید، حدود 85 درصد از افرادی که در سراسر جهان جان خود را از دست دادند بالای 60 سال سن داشتند. هر یک از طوفان هایی که به ساحل برخورد کردند، الگوی مشابهی را نشان دادند.

با این حال، این بی دلیل نیست. بر اساس این مطالعه، عوامل زیادی در مرگ سالمندان در بلایای طبیعی نقش دارند. عواملی مانند محدودیت حمل و نقل عمومی، مالی و ناتوانی در رانندگی از دلایل مرگ آنهاست. عوامل شخصی مانند دلبستگی به همسر و وابستگی به امکانات پزشکی موجود در خانه نیز توانایی بهبود پس از یک فاجعه را تعیین می کند.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵طوفان رده 5 لوتا در حال رسیدن به آمریکای مرکزی است

🔵طوفان ها بر اساس مطالعه حلقه درختان خطرناک تر می شوند

دلایل دیگر

سایر عللی که در مرگ و میرهای موجود نقش داشته اند، کمبود مراقبت های پزشکی و دسترسی به امکانات پزشکی نیز از علل اصلی هستند. پس از مسدود شدن آب تقریباً تمام جاده ها، حمل و نقل به طور کامل متوقف شد.

حتی جاده ها و پل ها نیز پس از افزایش جریان آب فروریختند. به همین دلایل، کمک‌های پزشکی به‌موقع به قربانیان نمی‌رسد و امکان انتقال آن به بیمارستان‌ها وجود ندارد. اما این سهم از مردم تنها 10 درصد است. این را نمی توان ناشی از ناکارآمدی دولت دانست زیرا راه های مواصلاتی به طور کامل مسدود شده بود. تنها تعداد محدودی از بیماران را می توان با استفاده از هلیکوپتر درمان کرد.

نتیجه

این یکی از به روز رسانی های ضروری در مورد آسیب های ناشی از این بلای طبیعی است. پس از وقوع یک بلای طبیعی به یک کشور، بهبودی آسان نیست. تنها پس از یک دوره زمانی طولانی است که اثرات منفی کاهش می یابد.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید