اگر دولت در امور فوتبال دخالت کند، تیم ملی از حضور در جام جهانی 2022 محروم خواهد شد.


فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) به تونس هشدار داد که در صورت دخالت دولت این کشور در امور فوتبال، تیم ملی این کشور از حضور در جام جهانی 2022 محروم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، هشدار فیفا پس از اظهارات مکرر کمال داغ، وزیر ورزش و جوانان مبنی بر انحلال احتمالی دفتر فدرال فدراسیون فوتبال این کشور صورت گرفت.

به گفته فیفا، اظهارات داغیش تلاشی برای مداخله در نحوه اداره فدراسیون فوتبال تونس است. این نهاد بین المللی از فدراسیون تونس در خصوص هرگونه تلاش برای مداخله در امور این نهاد از سوی دولت آن کشور توضیح خواست. در همین حال، دفتر فدراسیون فوتبال کشور تهدید به انحلال کرد.

فیفا همچنین به فدراسیون فوتبال تونس اطلاع داده است که اعضای این نهاد بین المللی “از نظر قانونی موظفند امور خود را مستقل و بدون نفوذ شخص ثالث انجام دهند”.

در نامه ای از کنی ژان ماری، مدیر دپارتمان فدراسیون های اعضای فیفا، در نامه ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال تونس، عدم رعایت این الزامات به هیچ وجه منجر به اعمال مجازات هایی بر اساس قوانین فیفا از جمله تعلیق فدراسیون مورد نظر.

هر نوع محرومیت از فدراسیون فوتبال تونس به این معنی است که باشگاه ها و تیم های ملی این کشور اجازه حضور در رقابت های بین المللی از جمله جام ملت های آفریقا و جام جهانی را نخواهند داشت.

فیفا از فدراسیون تونس خواست تا روز جمعه به نامه مورد بحث پاسخ دهد.

تیم ملی فوتبال تونس موسوم به عقاب های کارتاژ تاکنون هرگز از مرحله گروهی جام جهانی صعود نکرده است و در این دوره از رقابت ها که از 29 نوامبر آغاز می شود با تیم های فرانسه همگروه است. دانمارک و استرالیا.

دیدگاهتان را بنویسید