ایالات متحده به دنبال واکسن های تقویت کننده کووید است


اولین مطالعه برای ارزیابی اثربخشی تقویت‌کننده‌های Covid-19 به‌روزرسانی شده در برابر انواع فرعی Omicron که در حال حاضر در گردش هستند، نشان می‌دهد که تقویت‌کننده‌ها محافظت در برابر عفونت را فراهم می‌کنند.

نتایج مطالعات این شرکت را تایید می‌کند که نشان می‌دهد پس از یک ماه، واکسن‌های به‌روز شده آن‌ها پاسخ‌های آنتی‌بادی بالاتری را در برابر زیرشاخه‌های BA.4/B.5 نسبت به واکسن‌های اولیه‌شان تولید می‌کنند.

واکسن‌های جدید پس از تایید بر اساس آزمایش‌های انسانی واکسن‌های حاوی نسخه قبلی Omicron و همچنین اطلاعات در مورد تقویت‌کننده‌های BA.4/BA.5 از مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی، در ماه سپتامبر در ایالات متحده راه‌اندازی شدند. به طور مشابه، یک یافته کلیدی این مطالعه نشان داد که افراد جوان (18 تا 49) بیشتر از افراد مسن از واکسیناسیون سود می برند.

ایالات متحده فشار برای تقویت کننده های کووید را افزایش می دهد زیرا مطالعات نشان می دهد که آنها محافظت می کنند

دکتر آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، در بیانیه‌ای رسمی روز سه‌شنبه، اطلاعات جدید را «واقعاً خوب» خواند.

در جلسه توجیهی کاخ سفید، فائوچی از مردم خواست به محض اینکه واجد شرایط محافظت از خود، خانواده و جامعه هستند، واکسن کووید-19 به روز شده را دریافت کنند.

داده های مثبت حاکی از آن است که ایالات متحده برای واکسن های تقویت کننده کووید فشار خواهد آورد

تقویت‌کننده‌های به‌روزرسانی‌شده توسط فایزر و رقیب مدرنا در برنده شدن بر آمریکایی‌های خسته از واکسن با مشکل مواجه شده‌اند. تنها 13 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده تاکنون واکسن «دو ظرفیتی» را دریافت کرده‌اند که هم با سویه omicron و هم با ویروس کرونای اصلی مبارزه می‌کند.

به همین ترتیب، بر اساس مطالعه جدید، به نظر می رسد تقویت کننده های به روز شده مشابه تقویت کننده های اصلی عمل می کنند. آنها 40٪ تا 60٪ محافظت در برابر آن ارائه می دهند عفونت علامت دار، به این معنی که حتی زمانی که محافظت از واکسن در اوج خود است، حدود یک ماه پس از واکسیناسیون، افراد همچنان می توانند مستعد ابتلا به عفونت هایی باشند که به طور ناگهانی ایجاد می شوند.

این به طور کلی در محدوده کارایی معمول برای واکسن آنفولانزا قرار می گیرد. بر اساس داده‌های CDC، اثربخشی واکسن آنفولانزای فصلی در ده سال گذشته از پایین بودن 19٪ تا بالای 52٪ از نظر نیاز به مراجعه به پزشک به دلیل آنفولانزا متغیر بوده است. بسته به ارتباط نزدیک سویه های موجود در واکسن با سویه هایی که در نهایت باعث ایجاد بیماری در انسان می شوند، اثربخشی متفاوت است.

به گفته دکتر روث لینک-ژلز از CDC، که این مطالعه را رهبری کرد، کسانی که حداقل هشت ماه پیش فقط دو دوز از واکسن اصلی کووید-19 را دریافت کرده بودند بیشترین سود را بردند.

با این حال، او تصمیم گرفت اضافه کند که حتی کسانی که قبل از دریافت فرمول جدید پاییزی یک تقویت کننده تابستانی واکسن اصلی دریافت کرده بودند، 30 تا 40 درصد بیشتر محافظت می‌شوند.

به گفته نویسندگان مطالعه، شرکت کنندگان ممکن است وضعیت واکسیناسیون، سابقه قبلی عفونت و شرایط پزشکی زمینه ای خود را به طور دقیق به یاد نیاورده باشند. آنها همچنین خاطرنشان کردند که جذب ضعیف تزریق‌های تقویت‌کننده جدید ممکن است نتایج را تغییر داده باشد.

طبق داده های ایالات متحده، تقریباً 10 درصد از جمعیت این کشور یکی از 35 میلیون واکسن تقویت کننده به روز شده ای را که تاکنون تزریق شده است، دریافت کرده اند. همچنین، به گفته نویسندگان، از آنجایی که انواع غالب دائما در حال تغییر هستند، نتایج ممکن است به گونه های جدید قابل تعمیم نباشد.

اطلاعات بیشتر از PowdersvillePost:

🔵تقویت کننده های واکسیناسیون علیه کووید-19 توسط پزشک شما توصیه شده است!

🔵 تعداد بسیار کمی از مردم واکسن تقویت کننده علیه کووید-19 دریافت می کنند

با این حال، تقویت کننده ها سپر شما هستند

به گفته جان مور، ایمونولوژیست و میکروبیولوژیست در Weill Cornell Medicine، اساساً به این واقعیت مربوط می شود که تقویت کننده ها احتمالاً خطر ابتلا به بیماری را تا حدود 50٪ کاهش می دهند و این محافظت احتمالاً دوام نخواهد آورد.

وی ادامه داد: در حالی که تقویت کننده به طور موقت قدرت دفاعی شما را در برابر عفونت افزایش می دهد، که همیشه در مورد تقویت کننده ها صدق می کند، اما دوام زیادی نخواهد داشت. کاهش خواهد یافت و با گسترش گزینه های پایدارتر، کاهش بیشتری خواهد یافت.

به طور کلی، به طور خاص با در نظر گرفتن مورد ایالات متحده، طبق یک مطالعه پیش از چاپ اخیر توسط محققان هاروارد و ییل، 94٪ از آمریکایی ها حداقل یک عفونت با ویروس ایجاد کننده Covid-19 دارند و 97٪ واکسن یا واکسن دریافت کرده اند. در نتیجه، محافظت در برابر عفونت جدید Omicron از تقریباً 22٪ در دسامبر 2021 به 63٪ تا 10 نوامبر 2022 افزایش می یابد.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)