ایالات متحده 500 میلیون دلار کمک جدید به اوکراین ارائه می کند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی. و ودولت بایدن ایالات متحده 500 میلیون دلار کمک نظامی اضافی به اوکراین ارائه کرده است.

گفته می شود بسته کمکی آمریکا به اوکراین شامل موشک های ام 14 است هرمس او نیز بود.

کارمند آگاه در این مورد مربوط به گزارش داد که دولت بایدن به زودی 500 میلیون دلار کمک نظامی اضافی به اوکراین اعلام خواهد کرد.

این گزارش می‌گوید بسته کمک‌های نظامی اضافی شامل سامانه‌های موشکی قدرتمند توپخانه‌ای و همچنین مهمات توپخانه‌ای است که به زودی توسط دولت ارائه خواهد شد. بایدن اعلام خواهد شد.

همزمان، دولت اوکراین روز پنجشنبه تجهیزات موشکی توپخانه را اعلام کرد آه تو تحرک بالا (HIMARS) از ایالات متحده دریافت می کند. این تجهیزات بخشی از یک سیستم تسلیحات دوربرد قدرتمند است که در اختیار دولت قرار دارد یف او امیدوار است به روسیه در میدان جنگ کمک کند.

“الکس رزنیکوفوزیر دفاع اوکراین درباره تحویل محموله جدید از آمریکا در توییتی نوشت: از طرف یک همکار و دوست آمریکایی صبح،، لوید آستین، من از این ابزارهای قدرتمند قدردانی می کنم! وزیر دفاع اوکراین افزود: تابستان گرمی در انتظار ارتش روسیه و آخرین تابستان برای برخی از آنها است.

دولت اوکراین می گوید که به منظور انطباق بهتر با برد سیستم های موشکی روسیه به سیستم های توپخانه آه تو آمریکا به مسافت های طولانی نیاز دارد. با این حال، واشنگتن گفت که از ترس تشدید درگیری ها از دولت K می ترسد یف تضمین شده است که آنها از این سلاح های دوربرد برای حمله به خاک روسیه استفاده نخواهند کرد.

از سوی دیگر فرمانده نیروهای مسلح اوکراین می گوید دولت آمریکا به طور ناقص تسلیحات نظامی خود را در اختیار اوکراین قرار می دهد.

به گفته منابع نظامی اوکراین، توپخانه هدر صبح 777 نیروی آمریکایی به دست ارتش اوکراین می رسد که فاقد سیستم هدف است گیر است.

فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین در این مربوط به او گفت ما در مورد سیستم ها صحبت می کنیم آره پ. این ما در مورد امکان استفاده از مهمات هدایت شونده و هویتزر ترکیبی از اطلاعات و حمله را فراهم می کند.

ارتش اوکراین مدعی است که ایالات متحده از ترس دسترسی روسیه به فناوری نظامی خود این تصمیم را گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید