این نگرانی های جدی را در مورد بیماری های مقاربتی بالقوه ای که می تواند باعث ناباروری شود، ایجاد می کند


اخیراً هشداری در مورد بیماری های مقاربتی که حتی می تواند باعث ناباروری شود، صادر شده است. پزشکان خواستار آگاهی بیشتر از این شرور جدید هستند که از نظر بالینی با نام M.gen شناخته می شود. M.gen کوتاه شده است مایکوپلاسمای تناسلیکه به طور خاص نوعی باکتری است که می تواند باعث بیماری های مقاربتی شود.

یکی از ویژگی‌های بدنام این بیماری مقاربتی این است که می‌تواند بدون علامت باشد و اکثر افراد بدون توجه به آن به آن مبتلا می‌شوند. M.gen از سال 1981 در محافل پزشکی شناخته شده است، اما یک مطالعه اخیر نشان داد که بیش از 1 نفر از هر 100 نفر ممکن است عفونت M.gen داشته باشند.

نگرانی های جدی در مورد احتمال اینکه بیماری های مقاربتی می تواند باعث ناباروری شود، مطرح شده است

در کنفرانسی که این هفته در مرکز کنترل بیماری (CDC) برگزار شد، تماس‌های قوی‌تری برای تشخیص مرگ‌بار بودن این موضوع مطرح شد.

این نگرانی های جدی را در مورد بیماری های مقاربتی بالقوه ای که می تواند باعث ناباروری شود، ایجاد می کند

نمایندگان CDC نگرانی های جدی را در مورد افزایش عفونت های M.gen در ایالات متحده مطرح کردند که توسط استدلال های دکتر ایرنه استافورد، که دانشیار دانشگاه است، پشتیبانی می شود. پزشکی مادر و جنین در دانشکده پزشکی مک گاورن در UTHealth هیوستون.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵مطالعه نشان می دهد که ناباروری با واکسن کووید ارتباطی ندارد

🔵پزشکان زنانی که در حال حاضر با ناباروری دست و پنجه نرم می کنند، با آن مواجه هستند

مایکوپلاسما تناسلی چیست؟

مایکوپلاسما ژنیتالیوم وضعیتی است که بدون علامت رخ می دهد. اما هنوز ممکن است برخی از علائم قابل مشاهده باشد.

علائم کلی M.gen را می توان به چهار نکته اصلی محدود کرد. آنها عبارتند از:

  1. در مردان و زنان درد هنگام ادرار کردن.
  2. جریان غیر طبیعی، هر چیزی که غیرعادی می‌بینید، هم برای مردان و هم برای زنان قابل اجرا است.
  3. درد شدید شکم، این فقط برای زنان صدق می کند.
  4. خونریزی پس از مقاربت – فقط برای زنان.

محققان دریافته اند که زنانی که تحت تاثیر باکتری M.gen قرار می گیرند حتی ممکن است به بیماری التهابی لگن مبتلا شوند که درمان آن بسیار دشوار است. بزرگترین عارضه حتی می تواند آنها را تا پایان عمر نابارور کند. چنین نظریه ای حتی توسط مقاله ای که اخیراً در مجله Sexually Transmitted Infections منتشر شده است تأیید شد. این مطالعه تمام احتمالاتی را که منجر به زایمان زودرس در زنان آلوده به M.gen می شود، شناسایی می کند. حمله M.gen هم در مردان و هم در زنان و به روش ها و اقدامات مختلف متفاوت است. در زنان، علائم با شروع تجربه شرایطی مانند سقط جنین، بیماری التهابی لگن، ناباروری، تورم دهانه رحم و غیره به مرحله نهایی خود می رسد. مردان وضعیتی به نام اورتریت را تجربه می کنند که تورم و تحریک مجرای ادرار ناشی از M.gen است.

پیشنهادات

پزشکان پیشنهاد می کنند که استفاده از کاندوم می تواند در جلوگیری از گسترش این باکتری کشنده مفید باشد. اما آنها توانایی قرص های ضدبارداری را برای جلوگیری از گسترش رد می کنند. هشدار این دانشمندان به موقع است زیرا این تهدید بسیار واقعی است و این STI می تواند مرگبارترین در دهه آینده باشد. شرایط می تواند آنقدر شدید شود که غیرقابل درمان باشد و در نتیجه تقریباً 3000 زن در یک سال باروری خود را از دست بدهند. یکی از اشتباهاتی که دنیای پزشکی در مورد M.gen دنبال کرد این بود که به نوعی آن را به عنوان کلامیدیا، یک بیماری مشابه، درمان کردند. سال‌ها درمان M.gen با داروی اشتباه منجر به ایجاد یک باکتری قوی‌تر شده است که حتی ممکن است یکی از ابر میکروب‌های دهه آینده باشد.

نتیجه

پیچیدگی زیادی از نظر آزمایش برای M.gen وجود دارد. NHS معمولاً غربالگری معمولی را برای افراد مبتلا ارائه نمی دهد، اما اگر فردی هستید که علائم دارید و مورد آزمایش قرار نگرفته اید، تحت تأثیر قرار می گیرید. پیشرفت های اخیر در آزمایش M.gen فقط در کشورهایی مانند بریتانیا اتفاق افتاده است.

بنابراین در این زمان حساس آنچه که پزشکان باید پیشنهاد کنند این است که روش‌های حفاظتی بهتری مانند استفاده از کاندوم در حین رابطه جنسی داشته باشند. به رابطه جنسی محافظت نشده نه بگویید، به بیماری های مقاربتی نه بگویید. تنها از طریق کمپین های گسترده مانند این می توان باکتری های کشنده ای مانند M.gen را به طور کامل از زمین ریشه کن کرد.

منابع:

🔵کتابخانه ملی پزشکی (دوم) بیماری های مقاربتی و ناباروری (موجود در): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5193130/

🔵WebMD (2005-2022) میلیون‌ها نفر دارای شرایطی هستند که می‌تواند باعث ناباروری شود (موجود در): https://www.webmd.com/sexual-conditions/news/20170203/25-million-us-women-have-condition-that-can-cause-infertility

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید