این “پلیس ها” را دستگیر کنید.


عصر ایران – در پی انتشار فیلم هایی مبنی بر تخریب اموال مردم با لباس نیروهای ویژه، مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی اعلام کردند که پس از بررسی فیلم ها به این نتیجه رسیده اند که این افراد افسر پلیس نیستند و لباس ضد ضد به همراه دارند. نیروهای شورش در این اقدامات مخرب نقش داشتند.

ما هم حرف آنها را قبول داریم و خوشحالیم که این اقدامات توسط پلیس کشورمان انجام نشده است و فقط سه نکته داریم:

1 – در فیلم‌های منتشر شده خوشبختانه چهره افرادی که لباس نیروهای امدادی به تن کرده‌اند به خوبی نمایان است.

حال با اعلام اینکه این افراد در لباس پلیس مرتکب اعمال مجرمانه شده اند و به گفته مرجع قضایی نیروهای مسلح «صحنه سازی» شده اند، انتظار می رود بلافاصله دستگیر و محاکمه شوند.

روزنامه همشهری نیز در صفحه اول خود تصویر دو نفر را منتشر کرد که پلیس آنها را “پلیس” خطاب کرد.

این

2 – امروز ویدئویی دلخراش منتشر شد که نشان می‌دهد یک شهروند در میان صف افسران پلیس به زمین می‌افتد و به طرز فجیعی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.

پلیس در واکنش به انتشار این فیلم دلخراش اعلام کرد که به هیچ وجه از چنین رفتاری چشم پوشی نمی کند و در حال بررسی این حادثه است و با عاملان برخورد خواهد کرد.

با توجه به رفتار غیرانسانی مشهود در این فیلم و جدای از شهروند آسیب دیده، آسیب رساندن به افکار عمومی و آبروی پلیس (که نماد حفظ امنیت در هر کشوری است)، می توان انتظار داشت که سرعت عمل پلیس اقدام در پاسخ به ادعا بله، باید در پاسخ عملی محقق شود و این افراد هر چه سریعتر شناسایی و محاکمه و مجازات شوند، هر چند شکی در ارتکاب جرم مشهود نباشد.

3 – چند روز پیش که فیلم سیلی زدن یک پلیس به صورت یک زن منتشر شد، خبرگزاری مهر به نقل از یک منبع پلیس نوشت دستور ویژه برای رسیدگی به این پرونده صادر شده است. اگر نتیجه این بررسی هم اعلام شود برای افکار عمومی تسکینی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید