بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و شیرده


طبق اعتقادات مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار عاشق روزه گرفتن هستند.
امکان تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود ندارد. برای هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید برای مشاوره.

اول از همه ، به مقاله افرادی بروید که مجاز به روزه گرفتن نیستند خواندن؛ اگر اعضای کسانی که از روزه داری منع شده بودند شما نیستید ، بنابراین شرایط روزه را بخوانید.

ما چه فصلی از سال هستیم؟

شما در حال حاضر روزه می گیرید که ما در فصل بهار هستیم ، چیزی حدود 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن زن باردار با زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او ابتدا گرسنه می شود. یک زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا ؟ زیرا اگر زیاد باشد گرسنه بمانید مواد تولید شده و در بدن شما انباشته می شوند که می توانید به آنها بدهید آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند صدمه.

چند ماهه بارداری هستی؟ (سه ماهه اول و چهارم مورد سوم توسط برخی از کارشناسان ممنوع شده است ، اما از نظر
بگذار چک کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مقوی و آب بخورید و شما بین افطار و سحر از نظر انرژی انرژی مورد نیاز خود را دریافت می کنید کارشناسان ، روزه گرفتن اشکالی ندارد. اما این دوره خاص است 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است ه) بنابراین اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، روزه نگیرید.

_ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخور ، روزه نگیر چرا ؟ زیرا در چنین شرایطی باید یک سری وعده ها را بدهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و حجم هر وعده را کاهش دهید اکنون آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه داری زیاد باشد این برای زنان باردار است و در آزمایش ادرار همان مواد بالا را آزمایش کنید گفتیم نشان می دهد ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که در آن زن باردار در صورت داشتن روزه ممنوع است ما آن را اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن .

4- اگر مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و افطار و در بین آنها بخورید افطار و سحر میان وعده هایی هستند که حاوی ریزمغذی ها و از پروتئین ها و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، به شرطی که انرژی و مواد داشته باشید تغذیه و آب کافی از افطار سحر ، معمولاً در این دوره روزه داری حرام نیست.
حتما به این پست دقت کنید زیرا ممکن است شما در گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این مدت ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که چند ساعت اول گرسنه باشد و آیا تشنه هستید؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و سحر روزه بگیرید ، وعده می دهد که کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید ؟
همچنین ، اگر در چند هفته اخیر هستید ، بدن شما نیاز به آب کافی دارد بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز گرسنه هستید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است شما آن را ندارید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد تشخیص دهید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است این کار را نمی کند ، مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. در صورت بارداری
غذای سالم و کافی بین افطار و سحر او می تواند آب بگیرد و در طول روز گرسنه نباشد
سریع
* روزه داری برای زنان باردار با توجه به سن حاملگی ، وضعیت بدن مادر و نتایج آزمایش مادر. هر شخص بر اساس برآوردی از توانایی های خود و بر اساس نتایج مشورت کنید پزشک شما در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار است اما هنوز نمی تواند ثابت کند که روزه به تنهایی باعث می شود عوارضی در مادر یا نوزاد وجود دارد و مطمئناً این مشکل هنوز جا دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب “ر.در سلامت و بیماری “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
الرضا

پیش بینی کننده روزه ماه رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و نتایج تولد: یک جمعیت – -3
تحصیل بر اساس هلند

دیدگاهتان را بنویسید