باند جعلی اعزام دانشجو به خارج را شناسایی و نابود کنید


کارآگاهان پلیس آگاهی فرجا در یک عملیات حرفه ای و اطلاعاتی موفق شدند اعضای یک باند کلاهبرداری را که با تبلیغات گسترده در فضای مجازی تحت عنوان اعزام دانشجویان پزشکی به ترکیه فعالیت می کردند، دستگیر کنند.

سخنگوی فراج اعلام کرد: اعضای یک باند کلاهبرداری که تحت عنوان اعزام دانشجو به خارج از کشور اقدام به تبلیغات گسترده سایبری می کردند، توسط ماموران اطلاعاتی فاراژ شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش سایت پلیس، گروهبان مهدی حاجیان اظهار داشت: کارآگاهان پلیس آگاهی فراجا در یک عملیات تخصصی و اطلاعاتی توانستند اعضای یک باند کلاهبرداری را که با تبلیغات گسترده در فضای مجازی تحت عنوان اعزام دانشجویان پزشکی به ترکیه فعالیت می کردند، دستگیر کنند.

وی افزود: روش کار کلاهبرداران به این صورت است که اعضای این باند با ارائه کارت های دانشجویی و فرم های پذیرش جعلی از طریق فضای مجازی و وعده های دروغین پذیرش دانشجوی پزشکی در دانشگاه های ترکیه از 200 نفر کلاهبرداری کردند.

سخنگوی فرج ادامه داد: اعضای این باند 2 شرکت رسمی و کاغذی در ایران و ترکیه به ثبت رساندند و با سوء استفاده از روش های مهندسی اجتماعی و جلب اعتماد نامزدها، آنها را به ترکیه اعزام و در هتلی با آپارتمان های اجاره ای و اجاره ای اقامت کردند. دوره های آموزش زبان برگزار کرد. اتباع خارجی در دانشکده های پزشکی ترکیه اقدام به ترغیب و فریب متقاضیان و خانواده هایشان کرده و از هر متقاضی 500 میلیون تا یک میلیارد تومان کلاهبرداری می کنند.

سردار حاجیان تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی پنج نفر از متهمان اصلی دستگیر شده اند و تحقیقات برای شناسایی سایر متهمان احتمالی و انهدام کامل سازمان جنایتکار در ترکیه با هماهنگی پلیس بین الملل ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید