بایدن دستور کمک نظامی بیشتر به اوکراین را صادر کرد


کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دستور کمک نظامی بیشتر به اوکراین را صادر کرده است.

به گزارش ایرنا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دستور کمک نظامی 725 میلیون دلاری دیگر به اوکراین را صادر کرد. کاخ سفید مشخص نکرد که بسته الحاقی شامل چه نوع تسلیحاتی می شود، اما پنتاگون گفت که بسته کمکی شامل مهمات اضافی برای سیستم های موشکی هیمارس است.

به گفته وزارت دفاع ایالات متحده، ایالات متحده متعهد شده است که هزاران گلوله 155 میلی متری، مهمات اضافی مورد استفاده در سامانه موشکی هیمارس و بیش از 200 خودروی زرهی هاموی را در بسته کمک ویژه خود به کیف ارائه کند.

اوایل این هفته، ایالات متحده متعهد شد که تحویل دو سامانه از هشت سامانه دفاع هوایی را که مدت‌ها وعده داده بود، به اوکراین تسریع کند.

پس از حملات موشکی سنگین روسیه به اوکراین در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته، واشنگتن و متحدانش در ناتو متعهد شدند که دفاع هوایی اوکراین را تقویت کنند.

پنتاگون اخیرا اعلام کرد که کمک های نظامی ارسال شده به کیف شامل مقادیر زیادی سلاح سنگین از جمله بیش از 150 توپ، 20 هلیکوپتر Mi-17، 200 نفربر زرهی M113، صدها هاموی و حداقل 16 سامانه هیمارس است.

فهرست تسلیحات ارسالی واشنگتن به کیف شامل بیش از 1400 سامانه ضد هوایی استینگر، بیش از 8500 سلاح ضد تانک Javelin، حداقل 700 هواپیمای بدون سرنشین و تعداد نامعلومی مین ضد نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید