بدن متقی و نظام اسلامی حزب الله چقدر باید مظلوم باشد؟ در همین مدت 4 شهید دادیم


نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز تاکید کرد: شیراز شهری است که باید تفکر و سبک زندگی اسلامی و ایرانی در آن با عمق و وسعت و برتری نسبت به سبک های دیگر مطرح شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله لطف الله دیکام در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: الحمدلله امروز سراسر کشور ایران اسلامی مملو از جشن، نور و شادی و گوشه ای از این عظمت است. در شهر شیراز است. نزدیک حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) دیده می شود.

وی با اشاره به برگزاری کنگره جهانی محمد(ص) زیر نظر اساتید دانشگاه های شیراز در شیراز، تصریح کرد: این فانوس نور در عرصه ادبیات و هنر را باید از شیراز به سراسر جهان فراخواند.

امام جمعه شیراز همه شهروندان را به حمایت از این حرکت فرهنگی، مذهبی، ادبی و هنری فراخواند.

آیت الله دژکام، شفقت را یکی از ویژگی های پیامبر برشمرد و خاطرنشان کرد: این روحیه و این حالت چیزی است که باید در بروز آن تمرین کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید نسبت به یکدیگر دلسوزی داشته باشیم، گفت: اگر می خواهیم این دلسوزی را عملی کنیم، رسانه ها باید کمک کنند. رسانه در مطالبات خود با نیش تند خود را بیان می کند، اما این رحمت هم باید نشان داده شود و این یکی از مصادیق تمدن اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در فارس همچنین خواستار حمایت همه رسانه ها برای ساخت مجموعه ویژه 600 ایتام شیراز شد و گفت: اگر این موارد را به خاطر نداشته باشیم به نظر می رسد هیچکس از حضرتعالی پیروی نمی کند.

آیت الله دژکام افزود: شیراز شهری است که تفکر و سبک زندگی اسلامی و ایرانی باید از اینجا با عمق، وسعت و برتری نسبت به سبک های دیگر صادر شود. اسلامی نیست.

وی همچنین به هفته فرهنگی تاجیکستان در شیراز اشاره کرد و تصریح کرد: باید شاهد تاثیر مثبت در جامعه خود باشیم و از اینجا نیز چیزی به عنوان سوغات ببرند. اگر نه، این هفته فرهنگی ناقص است و باید اصلاح شود. مهم است . در چند دهه قبل از انقلاب، بازرگانان ما با برخی بازارها ارتباط تنگاتنگی داشتند، حالا ما نمی‌خواستیم این بازارها تعطیل شود، اما در حال تعطیل شدن هستند.

امام جمعه شیراز به قرارداد شانگهای به عنوان یک فرصت اشاره کرد و افزود: تجار فارس در این فرصت کجا ایستاده اند؟ این فرصت کمی نیست و باید به خوبی از آن استفاده کرد.

آیت الله دایکام همچنین با بیان اینکه اگر کسی در این دنیا منفعتی داشته، به خاطر تقوا بوده است، می‌گوید: «راه نجاتی برای بشر نیست. سفر آخرت او با بدبختی و عذاب مواجه می شود مگر اینکه تقوا پیشه کند.

وی به ویژگی های پیروان پیامبر اشاره کرد و اظهار داشت: آیه شریفه سوره فتح در آخرین آیه سوره 5 ویژگی را برای پیروان پیامبر ذکر کرده است. ما باید این 5 ویژگی را برای خود ایجاد کنیم وگرنه عظمت و عزت امت اسلامی خدشه دار می شود.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه اشدا علی الکفار یکی از این ویژگی هاست، افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام فرمودند اگر ممکن است سؤال امنیتی نپرسید. بلکه کار قضایی و امنیتی نیز لازم است.

آیت الله دژکام با اشاره به شهادت یک پاسدار و یک دانش آموز در سحرگاه امروز در بیرم لارستان گفت: این 2 شهید برای جلوگیری از نوشتن شعارهای ضد هنجاری به شهادت رسیدند. مجازات کسی که می کشد چیست؟ وی گفت: قوه قضائیه وظیفه خود را بهتر می داند; چقدر باید مظلوم باشد این هیئت متقی و حزب اسلامی؟ در همین مدت 4 شهید دادیم.

امام جمعه شیراز ادامه داد: دستگاه های تبلیغاتی دشمن و برخی منافقین داخل می خواهند فرزندان ما را یکی یکی بکشند. شهادتشان مبارک باد اما چه کسی باید پاسخگوی خون این جوانان باشد؟

آیت الله دژکام تصریح کرد: برای جلوگیری از این ظلم باید کاری کرد و انشالله با برنامه ریزی خوب دستگاه قضایی و امنیتی این مشکل به زودی حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسلمانان همواره به دنبال بهره مندی از الطاف الهی و کسب رضایت خداوند هستند، گفت: از ویژگی های مسلمانان این است که نور سجده بر پیشانی آنها دیده می شود.

نماینده ولی فقیه در فارس افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند: «ما نیازمند تحول در دولت و ملت هستیم. تحول، ایجاد حرکتی برای جهش و جهاد در تمامی بخشهای اداری و مدیریتی و بخشهای سبک زندگی عمومی است.

دیدگاهتان را بنویسید