برخی از مردم خود بزرگترین منکر هستند


وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ترویج امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگان دانست و گفت: برخی معروف ها را نمی شناسند، خودشان و رفتارشان بزرگترین منکر است، یک نفر آنها را تحریم کند.

به گزارش فارس، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: برخی معروف ها را نمی شناسند و رفتارشان بزرگترین نفی است. آنها معتقدند از هر ضربه ای بالاتر است.

وی تاکید کرد: بزرگترین نفی، تعرض به دین و کوچک شمردن اعتقادات صحیح اسلامی و انقلابی ماست و اگر به هر نحوی این اتفاق بیفتد، به نظر من ضرر بزرگی است و باید در ارزش ها و معیارهایی که بزرگان معرفی کرده اند، این کار را انجام دهیم. اصل دینی برای احیای ایمان و انسانیت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر مایه ثبات و اصلاح جامعه است، اما با ویژگی های علمای بزرگ ما، به ویژه نگاه شهید مرتضی مطهری که در عرصه های مختلف مطرح بود. در این زمینه، این امر باید صحیح و با توجه به ویژگی های بارز این اصل در کشور باشد.

ضرغامی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی و همگانی است و وظیفه تک تک مردم کشور است. بنابراین اگر همه به اخلاق اسلامی و اخلاق ایرانی آن گونه که شایسته ایرانیان است رعایت کنند و رفتار کنند، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود.

وی گفت: اما اگر خدای ناکرده با اخلاق و رفتار نادرست وارد عرصه ای شوم و صلاحیت نداشته باشم و رفتارم به دین و اعتقادات مردم لطمه بزند قطعا نتیجه منفی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید