بررسی عجیب ترین مورد تخلف کشتی ایرانی در اسپانیا


به گزارش خبرنگار مهر ، چندی پیش تیم کشتی آزاد کشورمان با اختلاف کمی از تیم گرجستان به مقام نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی نوجوانان زیر ۲۳ سال جهان در اسپانیا دست یافت. تیم گرجستان با 141 امتیاز در مکان اول جهان قرار دارد و شاگردان پیمان دوستکار با 134 امتیاز نایب قهرمان جهان هستند. اما دلیل اصلی از دست دادن جام قهرمانی، اتفاق تلخ روز پایانی مسابقات بود که شوک بزرگی را در کشتی آزاد ایران ایجاد کرد. به این ترتیب سجاد غلامی آزادکار وزن 86 کیلوگرم کشورمان به دلیل تخلف عجیب و مبهم از مسابقات محروم شد و در حالی که می توانست امتیاز لازم را برای قهرمانی تیمی کسب کند، جام قهرمانی را از ایران گرفت. به دلیل یک اقدام مشکوک
این ملی پوش جوان جام قهرمانی را از دستان تیم ایران گرفت که توانست در دیدار رده بندی برای کسب مدال برنز به میدان برود و حتی با شکست امتیازات لازم برای قهرمانی ایران را به دست آورد اما قبل از بازی در گروه بازنده ها، دلیل تزریق سرم این است که وی مرتکب تخلف پزشکی شده و متعاقباً توسط مسئولان مسابقه رد صلاحیت شده است. این اتفاق باعث حذف کامل او شد و در وزن 86 کیلوگرم تیم امید ایران به یک امتیاز هم نرسید و قهرمانی ایران از دست رفت.
در این بین روایت های مختلفی از این شب عجیب نقل شد که هر یک از سرنشینان کشتی یک طرف ماجرا را مقصر اصلی می دانستند، اما در هر مورد هم آزادکار مقصر و هم کادر فنی خدمه و پزشک باید توبیخ می شدند و حقیقت ماجرا روشن خواهد شد گفته می شود این کشتی گیر به دلیل ضعف شدید جسمانی از پزشک درخواست کرد که به او سرم تزریق کند و زمانی که با اعتراض پزشک مواجه شد، اعلام کرد که از پژمان درسکار و محسن کاوه مجوز این کار را دریافت کرده است. اگرچه همه می دانند که طبق قوانین اتحادیه جهانی کشتی، تزریق سرم یا هر داروی تقویت کننده دیگر ممنوع است و با کشتی گیر خاطی برخورد قانونی خواهد شد.
سوال اینجاست که اگر ملی پوش متخلف ایران اصرار به تزریق سرم داشت، چرا کادر پزشکی با این موضوع موافقت کردند و آیا کادر پزشکی از این تخلف که بدون مشورت با پزشک مسابقه انجام شد، بی اطلاع بودند؟ در همین راستا علیرضا دبیری که از همان ابتدا قول برخورد با متخلفان را داده بود، اعلام کرد که به زودی جلسه ویژه کمیته انضباطی تشکیل و مقصران این حادثه عجیب مشخص خواهند شد.
اکنون به روز موعود رسیده ایم و قرار است امروز کمیته انضباطی فدراسیون کشتی برای رسیدگی به این تخلف تشکیل شود. این کمیسیون علاوه بر مسئولان فدراسیون کشتی، میزبان محسن کاوه و پیمان درسکار به عنوان مدیر فنی و سرمربی تیم کشتی امید خواهد بود. از سوی دیگر سجاد غلامی و پزشک تیم اعزامی نیز در این دیدار ویژه و مهم حضور دارند تا ابعاد پرونده به صورت جدی و شفاف مورد توجه قرار گیرد.
مردم کشتی بر این باورند که این حادثه به هیچ وجه قابل چشم پوشی و توجیه نیست و باید بدون تعارف و با جدیت بررسی شود. علیرضا دبیر به ویژه بر این موضوع تاکید کرد: پولی که برای رزمندگان خرج می شود، پول بیت المال است. پول حاصل از فروش نفت و مالیات را به ما می دهند و ما مجبور نیستیم آنچه را که می خواهیم انجام دهیم. من فقط از خدای خود شرمنده ام که چنین حادثه ای رخ داده است.

دیدگاهتان را بنویسید