بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی این چیه ؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند و آنها همیشه به دنبال راهی برای بدنی زیبا و متناسب بوده اند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، رژیم غذایی نامناسب و غیره چاق یا لاغر شوند که می تواند باعث ناراحتی آنها شود و به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل مجموعه ای از رژیم های روزانه است که شامل غذای اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و متناسب با نیازهای انرژی روزانه و شرایط جسمی هر فرد است.

به طور کلی می توان گفت ، بهترین رژیم درمانی این یک رژیم غذایی است که:

با مشاهده آن ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامت فرد کمک می کند.

کالری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری ، کاهش وزن و افزایش شدید وزن تامین می کند.

نحوه تنظیم رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای درمان به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

دکتر مهدی شادنوش پس از تعیین نوع استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه کرده و بر اساس سن و جنس هر فرد ، برنامه مناسبی را برای وی تدوین می کند.

رژیم غذایی مورد نظر برای کاهش وزن یا چاقی م ifثر خواهد بود اگر فرد آن را با دقت و در بازه زمانی تعیین شده توسط آن رعایت کند متخصص تغذیه ، برای پیگیری آن

درمان تغذیه چیست؟

تغذیه درمان اصلی بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند برای کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش در مورد درمان های رژیم غذایی ، که م effectiveثر و حمایتی از رفتار برای ترویج تغییرات طولانی مدت هستند ، مشاوره می دهد.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c در سطوح 5.7 تا 6.4 درصد و دیابت کامل در سطوح 6.5 و بالاتر تشخیص داده می شود ، که نقطه عطفی است که در صورت عدم کنترل گلوکز مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) ایجاد می شود.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این دستورالعمل های ساده و علمی در مورد نحوه غذا خوردن با پشتیبانی از رفتار شخصی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با شیوه زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما به منظور افزایش حداکثر پایداری در دراز مدت است.

ویژگی های تغذیه درمانی برای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • برای جلوگیری از افزایش قند خون ، دیابت را با رژیم های دارویی هماهنگ کنید

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که رسیدن به هدف کاهش وزن طولانی مدت شما چیزی بیشتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم در حال حاضر فعل و انفعالات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را که نقش کلیدی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی دارد ، حل کرده است.

با پیاده سازی یک فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما در کشف یک شیوه زندگی روزانه کمک کنیم و به شما کمک می کنیم زندگی هماهنگی با بدن خود داشته باشید و از نشاط داشتن بهترین سطح سلامت برخوردار شوید. دکتر شادنوش با هدف ایجاد روند مثبت و شناسایی مسائلی که مانع از دستیابی به وزن موردنظر شما می شود ، ارزیابی عمیقی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دریافت بهترین رژیم کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. وعده های غذایی خود را برنامه ریزی کرده و بر اساس درک غذا غذا بخورید
 3. تعادل بین تغذیه و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه تمرینی
 6. تکنیک های انگیزش و آگاهی

بیماری قلب و عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن را نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

اگرچه علم پشت سبک زندگی سالم در حال گسترش است ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گمراه کننده در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده است.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه ای را از اسطوره ها و اسطوره های دروغین جدا می کند و پروتکلی مبتنی بر علم ارائه می دهد که با کاهش التهاب ، نیازهای فردی و شیوه زندگی را نیز برآورده می کند. بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل کلسترول و تری گلیسیرید
 • به ورزش نگاه مثبت داشته باشید
 • مصرف مایعات و نمک خود را مدیریت کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. در حالی که همه ناراحتی های گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شود ، اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در روند التهابی که سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم مرتبط می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات رژیم غذایی بسیار شخصی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستماتیک دارد تا مثر باشد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً به شما در بهترین رژیم درمانی کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی در اختلالات گوارشی

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • رژیم های ممنوع
 • FODMAP برای سندرم روده حساس
 • رژیم های غذایی مبتنی بر کربوهیدرات مخصوص بیماریهای التهابی روده
 • برنامه ریزی وعده غذایی برای آلرژی غذایی
 • تغذیه روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، معروف به مزایای کاهش وزن ، یکی از قدیمی ترین و اثبات شده ترین روش ها در تمام درمان های رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون را در کبد افزایش دهد. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار م effectiveثر و تمیز استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند عمیقاً ضد التهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای بسیاری از موقعیت ها رو به افزایش است. شواهد محکم و معتبری برای مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهد جدیدی در مورد مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. اساساً در افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند ، همکاری نزدیکی بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر شادنوش ارزیابی دقیق و کاملی از سلامت تغذیه به منظور تعیین کفایت و اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود در دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک طبیعی که بدن در طول زندگی انجام می دهد) به عنوان اهرمی برای ساده سازی و تأثیرگذاری آن تا حد ممکن ، اجتناب از پتانسیل های مشترک و طراحی پروتکل شما برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید