بهترین غذاها برای پایان مهمانی کدامند؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده اند که روزه داری می تواند فوایدی داشته باشد ، اما در مورد اینکه کدام غذاها برای افطار یا خاتمه روزه بهترین هستند ، اتفاق نظر وجود ندارد.

در سال های اخیر ، به لطف رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب ، همراه با انواع دیگر روزه ها ، رواج یافته است.

چندین روش برای توصیه به فرد در مورد چگونگی کاهش کالری دریافتی در روزها یا شبهای خاص وجود دارد.

مهم نیست چند کالری بخورید تا افطار کنید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. او در مورد اینکه برای افطار خوردن چه چیزی بهتر است صحبت می کند و به روزه های کوتاه مدت و روزه های طولانی مدت اشاره می کند.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند سلامتی و طول عمر خود را با روزه یا ناشتا و همچنین کاهش وزن افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل بقای معنوی یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه داری متناوب ، روزه داری طولانی مدت شبانه و رژیم های روزه داری است.

شواهد از مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری متناوب ممکن است در کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان تصور می کنند این ممکن است به دلیل تأثیرات روزه داری بر ریتم های شبانه روزی ، میکروبیوم روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. با عملکرد روزه ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز ، مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب بهبود می بخشد و برای سلامتی و پیری مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم ناشتا چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین جنبه روزه داری محدود کردن مصرف انرژی از غذا به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد بعد از یک دوره ناشتایی دوباره غذا خوردن را شروع می کند ، سطح گلوکز خون او افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، آنچه فرد در حال روزه داری می خورد یا نمی خورد ، مهمتر از آن چیزی است که برای افطار کردن می خورد.

با این حال ، شاید بهتر باشد افرادی که برای کاهش وزن روزه می گیرند ، از کربوهیدرات های تصفیه شده کمتر برای افطار استفاده کنند ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می توانند منجر به افزایش وزن شوند.

غذاهای ناشتا مناسب

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل 16 ساعت ناشتایی شبانه یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه داری ، فرد روزه دار چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود ، غذای خود را به مقدار مشخص محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روش های روزه داری به مردم اجازه می دهد تا سبزیجات ، سوپ ها و آب سبزیجات بخورند به شرطی که از تعداد کالری مجاز تجاوز نکنند. آنها همیشه باید به اندازه کافی آب بنوشند.

مردم باید آگاه باشند که مصرف مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و آمینو اسیدهای شاخه دار می تواند روزه را بی اثر کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی تحقیقات اثرات مثبتی را نشان می دهند روزه گرفتن طولانی مدت است اما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

در مطالعه ای که روی 219 نفر انجام شد ، 1422 شرکت کننده به مدت 4 تا 21 روز به مدت یک سال ناشتا بودند. در طول روزه داری آنها فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات با ارزش 200 تا 250 کالری می خوردند.

این افراد در 85 درصد از بیماریهای اصلی خود پیشرفت داشته اند. محققان می گویند روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • خستگی

در پایان دوره روزه داری ، محققان مجدداً غذاهای گیاهی ارگانیک با ارزش روزانه بین 800 تا 1600 کالری در دوره های 4 روزه در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

باید یکبار دیگر به خاطر بسپاریم که این تحقیق زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک روزه نگیرند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران شیرده

روزه داری می تواند با محدود کردن میزان کالری مصرفی و تغییر متابولیسم بدن ، اثرات مثبتی بر سلامتی داشته باشد.

کاهش کتون می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

انواع مختلفی از رژیم های ناشتا وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه مردم باید چه غذایی بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. در مجموع ، آنها یا چیزی نمی خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که بگوید بهترین غذا خوردن چیست. با این حال ، برخی از کارشناسان به مردم پیشنهاد می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از قندهای اضافی نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد می توانند رژیم های ناشتایی طولانی مدت را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید