بهترین ها را بسوزانید: شمع های موم زنبور عسل


روز دیگر من در یک فروشگاه مواد غذایی سالم با یکی از دوستانم در حال راه رفتن بودم و از من پرسید: “سلام سارا ، چرا شمع های موم زنبور عسل بسیار گرانتر از شمع های معمولی هستند؟” خوب ، باید اعتراف می کردم که او مرا در آنجا گیر کرده است. شنیده بودم که شمع های موم زنبور عسل بهتر از نمونه های پارافینی خود می سوزند ، اما دقیقاً نمی دانستم چرا. اوههههههههه خیلی هیجان انگیز – نمی تونستم صبر کنم تا به پایان این کار برسم! با یک تحقیق کوچک ، اطلاعات بسیار تکان دهنده ای پیدا کردم که قطعاً ارزش یک وبلاگ را داشت …

قبل از توضیح اینکه چرا شمع های موم زنبور عسل برتری بیشتری دارند ، اجازه دهید جزئیات نکات منفی جایگزین ها را به شما ارائه دهم.

منشاء پارافین
بیشتر شمع هایی که خریداری می کنیم از موم پارافین هستند. پارافین یک محصول جانبی نفت است که از تولید بسیاری از فرآورده های نفتی متداول دیگر مانند گازها ، روغن ها ، کفپوش و غیره باقی مانده است. سپس این ماده با سفید کننده 100٪ سفید می شود و دیوکسین های سمی ایجاد می کند ، سپس با استفاده از مواد شیمیایی سرطان زا و جامد کننده مختلف به پارافین “جامد” تبدیل می شود.
شرکت های تولید کننده شمع موم پارافین خریداری کرده و سپس مواد شیمیایی مختلف بافت ، رنگ های مصنوعی و عطرهای مصنوعی را به آن اضافه می کنند.

وقتی عطرهای مصنوعی سوزانده می شوند ، فلوروکربن های سمی و سایر محصولات جانبی آلاینده تولید می کنند. استنشاق این فلوروکربن ها به گیرنده های مجاری بینی ما آسیب می رساند که بو را تشخیص می دهند و در مدت زمان طولانی ، با “فرسوده شدن” توانایی های کلی حس بویایی شما را کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که به نظر می رسد بسیاری از مردم به شمع های قوی و قوی (یا خوشبو کننده های مصنوعی) و غیره نیاز دارند تا هرگونه رایحه دلپذیر را تجربه کنند!

آخرین ، اما مطمئناً کم اهمیت ، هزینه غیر مستقیم سوزاندن سوختی مانند پارافین در خانه است ، که دوده سیاه منتشر می کند و دیوارها ، مبلمان و پرده های خانه را پوشش می دهد ، و کمتر مطلوب ، ریه ها و پوست است. این یک حقیقت اثبات شده است که پارافین با رایحه های مصنوعی مرتبط و سایر افزودنی ها باعث سردرد ، واکنش های آلرژیک و مشکلات سینوس ها و ریه ها می شود. هر کسی که مشکلات تنفسی دارد نباید شمع های پارافینی بسوزاند ، همچنین کسانی که می خواهند از چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

امیدوارم این کار کمی خطرات پارافین را برای سلامتی ، خانه و محیط زیست روشن کند (هکتار!) حالا بگذارید موم زنبور عسل و خواص شگفت انگیز آن را به شما معرفی کنم.

موم زنبور عسل محبوب
سوزاندن شمع های موم زنبور عسل به دلایل زیادی برای شما و محیط زیست بهتر است. نخست ، سوزاندن موم زنبورهای یون منفی تولید می کند که با جذب آلاینده ها به نفع ما و هوایی که تنفس می کنیم ، به همان شیوه ای که آهن ربا مواد آهن را جذب می کند. یونهای منفی خود را به یونهای دارای بار مثبت متصل می کنند که گرد و غبار ، شوره ، کپک و سایر آلودگی های هوا را به دام می اندازند. پس از اتصال ، یونهای مثبت وزن می شوند و این باعث می شود که یونها و آلاینده ها به زمین منتقل شوند تا با هم جارو شوند یا مکیده شوند. نکته پایانی: سوزاندن موم در واقع هوای شما را تمیز می کند.

شمع های موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند زیرا مواد استفاده شده 100٪ تجدید پذیر هستند و در حالت خام اولیه نیازی به سفید شدن یا هیدروژناسیون ندارند. تولید پارافین (منبع تجدید ناپذیر) ، و همچنین موم سویا و نخل ، شامل یک مداخله شیمیایی برای تغییر مواد اولیه به شکل مومی و سپس به شمع می شود. این بدان معناست که موم زنبور عسل انتخاب بهتری برای محیط زیست است ، زیرا پردازش آن حداقل است ، نیازی به مواد شیمیایی ندارد و محصول نهایی کاملاً زیست تخریب پذیر است.

می توانید بدون ترس از آلودگی موم زنبور عسل را در اتاقی بدون تهویه بسوزانید. در واقع ، بسیاری از مردم گزارش می دهند که شمع را در اتاق خواب به مدت حدود 30 دقیقه قبل از خواب به خواب راحت تری می رسانید. موم زنبور ضد حساسیت است ، برای افرادی که از حساسیت های محیطی ، حساسیت ها و حتی آسم رنج می برند ، مفید است. برای تمیز نگه داشتن هوا تا آنجا که ممکن است ، به یاد داشته باشید که قبل از هربار استفاده از فتیله ها را ببرید و شمع را با فرو بردن فتیله در حوضچه موم آن به جای دمیدن خاموش کنید ، زیرا هر دوی این اقدامات از دود جلوگیری می کند.

در نهایت ، کیفیت نور طلایی منتشر شده توسط شمع های موم زنبور عسل در نمونه های پارافینی آن بی نظیر است. با توجه به نقطه ذوب بالای موم ، موم زنبور عسل قوی تر و روشن تر از پارافین می سوزد و همچنین طیف نور خورشید را مانند خورشید ساطع می کند. چقدر شگفت انگیز است!

هزینه کلی

بنابراین برای پاسخ به سوال دوستم: در حالی که هزینه اولیه ممکن است بیشتر از شمع های پارافینی به نظر برسد ، موم زنبور عسل بسیار طولانی تر می سوزد ، دو تا پنج برابر زمان سوزاندن شمع های دیگر. موم زنبور عسل دارای نقطه ذوب بسیار بالاتری نسبت به پارافین است – در واقع ، بالاترین نقطه ذوب هر موم است ، بنابراین بسیار کندتر می سوزد. هزینه سوزاندن چند سنت در ساعت ، موم زنبور عسل بسیار ارزان تر از پارافین در طول زمان است.

شمع های موم زنبور عسل را می توانید در بازارهای کشاورزان ، فروشگاه های مواد غذایی سالم و البته به صورت آنلاین خریداری کنید. شمع های موجود در این پست از The Beeswax Co. ، یک شرکت آمریکایی متعهد به سنت و کیفیت است ، آنها در سطح بین المللی ارسال می شوند و من آنها را به شدت توصیه می کنم.

هر کجا که شمع خود را خریداری می کنید ، مراقب تقلید باشید! به دنبال موم 100٪ خالص زنبور عسل باشید ، مومی که از مهر و موم اطراف هر سلول لانه زنبوری به دست می آید. برخی از شرکتها موم زنبور عسل خود را با پارافین ، نخل یا موم سویا بریده و همچنان آنها را شمع “موم زنبور عسل” می نامند ، بنابراین برچسب ها را بخوانید. همچنین ، مطمئن شوید که فتیله از الیاف طبیعی (مانند پنبه یا کنف) ساخته شده باشد و سیم (که گاهی اوقات ممکن است حاوی سرب نیز باشد) و عطرهای مصنوعی و رنگ های شیمیایی به آن اضافه نشده باشد. موم خالص زنبور عسل باید بوی عسل بدهد و رنگ طبیعی و طلایی داشته باشد.

بسوز عزیزم بسوزان!

دیدگاهتان را بنویسید