به دلیل سرعت موشک های بالستیک ما، ناوهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس حضور ندارند


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن میدان جدیدی را برای تهاجم فرهنگی، سیاسی و امنیتی باز کرده است، تاکید کرد: امروز تلاش آمریکا این است که میدان جنگ را به مدارس بکشانند.

به گزارش ایرنا؛ سرلشکر حسین سلامی روز یکشنبه در همایش ملی تبیین جهاد و آگاهی ویژه افسران سپاه توسعه ملی و بنیانگذاران تمدن نوین اسلامی با بیان اینکه بازگشت به ایران نقطه شروع جهانی برای آمریکایی هاست، گفت: معلمان در قلب خود ایستاده اند. از نبرد پیچیده دشمن و ایفای نقش تعیین کننده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه انقلاب اسلامی با پیروزی خود شکستی مهلک بر آمریکا وارد کرده است، افزود: مردان و زنان تعیین کننده نبرد نهایی معلمان هستند، یعنی آموزش ما اساس این نبرد است، زیرا دشمن در حال حمله به همه زوایا است. او ایجاد جنگ، تحریم، تکفیر، انزوای سیاسی و… را تجربه کرده است. و با شکست مواجه است. امروز میدان جدیدی را برای تسخیر فرهنگی، سیاسی و امنیتی گشوده است که پیچیده ترین و مرموزترین میدان جنگی است که دشمن در آن حضور دارد، جدی و سنگین.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آنچه امروز اتفاق می افتد نتیجه ناکامی های پی در پی آمریکاست چرا که با سقوط نظام شاهنشاهی پشتوانه اصلی اجرای سیاست های آمریکا از میدان برداشته شد و بسیاری از سیاست های آمریکا در منطقه. و دنیا کهنه شده است .

وی با اشاره به دشمنی آمریکا با نظام اسلامی گفت: آمریکا با شروع جنگ می خواست به دنیا ثابت کند که هیچ نظام و کشوری نمی تواند از دایره آنها خارج شود بنابراین دشمنی خود را با انقلاب اسلامی آغاز کرد تا انقلاب را تحت کنترل خود درآورد. .

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: تسخیر سفارت آمریکا، حادثه طبس یکی از شکست‌های آمریکا بود. برای آمریکایی ها بازگشت به ایران نقطه شروع جهانی سیاست های آنهاست و ایران پایانی بر مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آمریکا در منطقه است. آمریکا مدام در حال تغییر استراتژی سیاست خود در قبال ایران است و پس از انقلاب اسلامی و شکست در طبس با کمک رژیم بعث به کشور ما حمله کردند، اما با رهبری نبوغ امام و حمایت مردم توانستیم. در جنگ پیروز شویم و در شرایطی که همه کشورها در جنگ با تحلیل و فرسایش مواجه هستند، انقلاب اسلامی دستاوردهای نظامی داشت و ما بار دیگر باعث شدیم که اعتماد به قدرت آمریکا در جهان شکسته شود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه قدرت انقلاب بخش وسیعی از جهان را تحت تاثیر قرار داده و باعث کاهش قدرت آمریکا در جهان شده است، گفت: و دست به تخریب و گسترش پدیده تکفیر و داعش زدند، اما انقلاب اسلامی هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کرد، زیرا انقلاب ما بدون دشمن قدرتمند پیش نمی‌رود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب ما به واسطه چهار عامل موفق بود، گفت: رهبر بزرگ، مکتب بزرگ، ملت بزرگ و دشمن بزرگ چهار عامل موفقیت انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی یک رهبر بزرگ دارد و با وجود رهبر بزرگ، ملت هم بزرگ شد. بزرگترین افتخار شاه ترسیم الگوی حکومتی مطلوب آمریکا بود و قلمرو توسعه کشور را مشخص کردند و نگذاشتند وارد هسته ای، فضایی، بیوتکنولوژی و فناوری پیشرفته شویم. در حالی که جمهوری اسلامی قدرت و استقلال ایجاد می کند تا بچه های ما برای خودشان فکر کنند و بسازند و کوچک دیده نشوند و همه اینها به خاطر داشتن رهبر بزرگی است که ملت را بزرگ و سربلند کرد.

شکست های آمریکا باعث شده است که محاسبات جهانی در مورد ظرفیت واشنگتن تغییر کند

سرلشکر سلامی ادامه داد: ناکامی های آمریکا منجر به تغییر محاسبات جهانی در مورد ظرفیت آمریکا شد و وظیفه انقلاب اسلامی این بود که آمریکا را از وسعت فضای روانی ساخته شده توسط قدرت آمریکا به اندازه فضای واقعی بشناسد. همه متوجه شدند که می شود از آمریکا مستقل شد و اعتماد به قدرت آمریکا در جهان شکست خورد، بنابراین همه نقشه های آمریکا در منطقه بهم ریخت و آمریکایی ها همه شکست ها را مربوط به انقلاب اسلامی می دانند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آمریکایی ها در تحریم نفتی ما شکست خوردند چرا که نشان دادیم اگر کسی شریان های اقتصادی ما را ببندد ما هم مانع فعالیت آن ها می شویم، بنابراین به اهداف تحریمی خود نرسیدند.

وی با اشاره به پروژه های عمرانی در حال اجرا در سطح ملی گفت: در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم اکنون 400 پروژه زیرساختی در کشور داریم و این پروژه ها تحول عظیمی در کشور ایجاد می کند. ما جزو پنج کشور برتر تولیدکننده توربین در جهان هستیم و موشک های بالستیک ما می توانند یک کشتی در حال حرکت را با سرعت 8 برابر صوت هدف قرار دهند که کمتر کشوری در دنیا این فناوری را دارند و به همین دلیل کشتی های آمریکایی در منطقه خلیج فارس حضور ندارند. یا آژاکس آمریکایی ما می توانیم هدایت کنیم و همه این علوم از چشمه های جوشان قدرت و با توان جوانان تحصیل کرده این دیار که در مدارس آموزش و پرورش تربیت می شوند ساخته شده و عمدتاً این ساخت و سازها ثمره تلاش و کوشش معلمان کشور است. .

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در حال حاضر یک بقایای آمریکایی در منطقه وجود دارد و این موضوع باعث ناراحتی و افسردگی آمریکایی ها شده است، از نظر آمریکا تحریم نسخه ای از کاپیتولاسیون کشورها بود و این کشور می خواست. این که امروز تمام جهان اسلام را تحت کنترل خود داشته باشد، در ضعف و سرخوردگی است و به همین دلیل اختلال راهی است از اتاق فکر استراتژیک آمریکا و انگلیس که به کلاس های درس ما کشیده شده است.

وی با اشاره به اهمیت مدرسه و دانش آموز گفت: هر مدرسه ای یک دنیاست و آن مدرسه به اندازه آرزوهای دانش آموزانش است و مدرسه دنیایی در درون خود دارد و معلمان ایمان ساز جامعه هستند.

آمریکایی ها تلاش می کنند میدان جنگ را به مدارس بیاورند

سرلشکر سلامی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: امروز تلاش آمریکا این است که میدان جنگ را به سمت مدارس سوق دهد، دشمن به دنبال هویت زدایی جوانان ماست، هر چه فاصله فرهنگی جوامع با فرهنگ آمریکایی بیشتر شود. هر چه آن حمله قوی‌تر باشد و شکاف بیشتر شود.

وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان آمریکا بی هویت هستند و به همین دلیل دومین عامل مرگ و میر در آمریکا خودکشی جوانان و نوجوانان در این کشور است و این نشان از ضعف سیستم آموزشی آمریکا دارد و می خواهند همین کار را با دانشجویان و جوانان امروز انجام دهید، به همین دلیل است که ما باید اخلاق دانش و انضباط را به دانش آموزان بیاموزیم. محیط آموزشی اولین محیط آموزشی است و نه تنها باید علوم حرفه ای و دانش تجربی منتقل شود، بلکه معلمان ما باید الگوی دانش آموزان باشند. محیط مدرسه باید برای هر دانش آموزی یک قطب نمای اخلاقی داشته باشد تا از انحراف آنها از مسیر درست جلوگیری کند، می توانیم با دلسوزی ساده خیال همه دانش آموزان را راحت کنیم. اگر ارزش های مدرسه با ارزش های خانواده متفاوت باشد، نوجوان دچار تنش می شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شریف ترین و آینده سازترین شغل معلمی است، تاکید کرد: در تربیت دانش آموزان نباید الگوی گذشتگان باشیم.

وی افزود: معلمان، مدیران و اولیا سه رکن اصلی تعلیم و تربیت هستند; ما همه امکانات خود را برای آموزش فراهم می کنیم تا دانش آموزان ما در دام فرهنگ غربی گم نشوند و زندگی سالم و پاکی داشته باشند.

سرلشکر سلامی در پایان تصریح کرد: آمریکایی ها دوست دارند روابط و سبک زندگی ما شبیه غرب شود و این مبارزه تلخ غرب به ما نشان داده است که باید بیش از پیش به فکر نوجوانان و جوانان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید