به زودی وام برای تکمیل پروژه های نیمه تمام هشترود اعطا می شود


ایسنا/ آذربایجان شرقی معاون توسعه روستایی و فقیرنشین رئیس جمهور گفت: شهرستان هشترود برای پیگیری و تکمیل پروژه های نیمه تمام اعتبار دریافت کرده که در آینده نزدیک در اختیار مدیران قرار می گیرد.

سید امیرحسین مدنی روز پنجشنبه 13 خرداد در جلسه هیئت هشترود اظهار داشت: سفر در روستا بخشی از مشکلات مردم را حل می کند و در مراحل بعدی با درصد کم متوجه مشکلات می شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با اتصال بیت المال می توان بخشی دیگر از مشکلات را حل کرد و مطالبات مردم را برآورده کرد.

وی گفت: در اقصی نقاط کشور مردم باید در میانه میدان باشند و دولت نیز حامی این حرکت های مردمی است.

وی گفت: قبل از سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی مشکلات مناطق مشخص شده و هم اکنون موضوعات اولویت دار طبق برنامه در هیئت دولت تصویب شده و در مناطق کشور اجرا می شود.

مدنی افزود: ورود فاضلاب هشترود به رودخانه سلامت انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهد و باید برای رفع این معضل بزرگ بهداشتی اعتبارات ویژه ای اختصاص یابد.

وی گفت: مشکلات راه های مواصلاتی منطقه به ویژه جاده هشترود-مراج بسیار زیاد است و وزارت متبوع باید توجه ویژه ای به این امر داشته باشد.

نماینده ویژه رئیس جمهور یادآور شد: شهرستان هشترود ظرفیت بالایی برای اشتغال و کارآفرینی در حوزه های مختلف دارد و دولت از این ظرفیت ها و کارآفرینی حمایت می کند.

وی افزود: ساماندهی و تکمیل واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل از اولویت های دولت در کار است.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خاطرنشان کرد: حضور نماینده ویژه رئیس جمهور در هشترود و چاراویماق غنیمت بزرگی است لذا از دولت می خواهیم توجه بیشتری داشته باشد. به درخواست مردم

سیدحمزه امینی افزود: با توجه به خشکسالی های اخیر و خسارات زیادی که به کشاورزان منطقه وارد شده، از دولت سیزدهم تقاضا دارم برای پرداخت مطالبات خسارت دیدگان اقدام فوری و جدی انجام دهد.

وی افزود: توجه به آب شرب هشترود حاوی آرسنیک یکی از مطالبات جدی مردم منطقه است که سلامت انسان ها را به خطر می اندازد لذا از دولت ها می خواهم آب شرب هشترود را از سد کلگان تامین کنند. “

وی یادآور شد: احداث 400 نیروگاه، توجه به راه ها به ویژه جاده دماناب – هشترود که به جاده مرگ معروف است از دیگر درخواست های مردم است.

وی افزود: درخواست ما از دولت ها برقراری عدالت اجتماعی برای هشترود و چاراویماق است زیرا؛ سهم شهرستان هشترود وضعیت فعلی سال هاست که قابل قبول نیست.

جمعه هشترود نیز در این جلسه گفته ام: شهرستان هشترود نیازمند توجه ویژه است، بنابراین توجه بیشتر به این منطقه می تواند رونق شهرستان را رقم بزند و باعث توسعه بیشتر شود.

حجت الاسلام حسن جعفریان گفت: ارائه دولت نشان دهنده امید در مردم است و تلاش می کند به صورت واقعی به مردم خدمت کند.

وی گفت: فشارها به مردم فشار می آورد و مردم نگران هزینه های زندگی هستند بنابراین از دولت سیزدهم می خواهم مردم را بیشتر به فکر وادار کند.

وی گفت: باید فکر اصلی ساماندهی فضای مجازی، مشکلات جوانان، جلوگیری از افول غربی ها باشد تا امید در دل مردم زنده شود.

فرماندار هشترود نیز در این جلسه گفت: همانطور که باید باشد; شهرستان هشترود به حقوق واقعی خود نرسیده است لذا از نماینده ویژه رئیس جمهور تقاضا داریم به این شهرستان توجه ویژه داشته باشد.

علیرضا توری افزود: رودخانه وسط شهر به دلیل ورود کانال شهرداری به جای اینکه نشاط و شادابی بیاورد انواع بیماری ها را برای مردم هشترود به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: نبود درآمد کافی، بیکاری جوانان و دلایل دیگر این شهر را به منطقه ای عالی برای مهاجران تبدیل کرده است.

وی یادآور شد: توجه به پایان سد سهند و تکمیل آن، احداث پست 400 کیلوولتی، عدم پایداری درآمد هشترود، توجه به احداث پنج قطعه بزرگراه هشترود – مراغه، وضعیت نامناسب حمل و نقل و راه های روستایی برای اطمینان خاطر ایمنی و بهداشت آب آشامیدنی و موارد متعدد بخشی دیگر از این موضوع است که توجه ویژه دولت را می طلبد.

به زودی وام برای تکمیل پروژه های نیمه تمام هشترود اعطا می شود

به زودی وام برای تکمیل پروژه های نیمه تمام هشترود اعطا می شود

به زودی وام برای تکمیل پروژه های نیمه تمام هشترود اعطا می شود

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید